WILD

2017-09-01
2017-09-01
MM Alaska

Na półkach: , , , , , ,

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

August Vallory wiedzie udane życie modela na wysokim poziomie. Podczas lotu do miejsca następnego zlecenia samolot jego ekipy ulega wypadkowi. Samolot rozbija się na terenach dzikiej Alaski. August przeżył katastrofę, jednak gdzie się nie rozgląda widzi rozerwane zwłoki, jego noga jest uwięziona, a do tego dzikie zwierzęta już zwęszyły łatwe pożywienie. Wilki i niedźwiedź nie zawahają się zrobić sobie uczty. Niespodziewanie życie Augusta ratuje dziki, ukrywający się w buszu mężczyzna - Keegan Brooks.
Keegan dokłada wszelkich starań by uratować życie Augusta. Troszczy się o niego i wielokrotnie ryzykuje własnym życiem by ocalić mężczyznę. W międzyczasie między tą dwójką zaczyna się rodzić uczucie. Jednak w ich przypadku nic nie będzie łatwe. Na ich drodze pojawi się pełno przeszkód. Czy uda im się je rozwiązać by zaznać wspólnego szczęścia?

Słyszałam o tej książce sporo bardzo dobrych opinii i standardowo w takiej sytuacji trochę obawiałam się zaczynać tę historię. Jednak nie było się czego bać, ponieważ jest to naprawdę świetna lektura.

Keegan ukrywając się przed przeszłością wybrał życie na dzikiej Alasce. Wybrał życie, które jest wieczną walka o przetrwanie. Mało który człowiek byłby w stanie przetrwać tam przez krótki okres czasu, jednak Keegan przetrwał tam 10 LAT!!! Przerażające zimno, dzikie zwierzęta (w tym wyjątkowo mordercza niedźwiedzica grizzli),problem z dostępem do pożywienia i podstawowych wygód. Ale by przetrwać Keegan nie myśli o tym zbyt wiele. Jednak, kiedy w jego życiu pojawił się August wszystko zaczęło się zmieniać. Jego wegetacja zaczynała zanikać, a sam on powoli budził się do życia. Jednak to przebudzenie niosło za sobą kolejny problem a mianowicie "jak żyć, kiedy August wreszcie wróci do swojego cywilizowanego świata?". Niesamowicie poruszało mnie to jak Keegan troszczył się z początku nieznajomym mężczyzną. Naprawdę od samego początku był gotów oddać za niego życie. Dodatkowo jego wiedza medyczna niby dość podstawowa a jednocześnie tak rozległa sprawiła, że człowiek z marnymi szansami na przetrwanie przeżył i miał się z czasem całkiem dobrze. No i to jego mięknące z każdym rozdziałem serce... to jak uratował Daisy, która stała się członkiem ich małej rodziny.

Co do Augusta... jak na człowieka przyzwyczajonego do dość łatwego i luksusowego życia to naprawdę jakoś dawał radę nie marudzić i nie jęczeć na każdym kroku mimo okrutnego cierpienia jakie musiała dostarczać mu noga. Niesamowicie obserwowało się to jak stopniowo ten człowiek z cywilizowanego świata coraz bardziej doceniał uroki życia na Alasce, a tym bardziej było widać tę zmianę jak już udało mu się wrócić do "jego" świata. Wartości Augusta przewartościowały się całkowicie. Gdzieś po drodze troska i szczere uczucie dzikiego człowieka z Alaski sprawiły, że zaczął dostrzegać fałsz i brak prawdziwości otaczającego go wcześniej świata. Dostrzegł także jak materialne rzeczy mogą być zbędne, ponieważ prawdziwym szczęściem stały się rzeczy, uczucia, których nie dało się kupić za żadne pieniądze.

No i Daisy... powiem szczerze, że ta słodka, urwisowata Wilczyca skradła moje serce na amen. Jak widać nie tylko ludzie mogą sobie nabyć rodzinę, Daisy wybrała sobie swoją sforę mimo, że miała szansę dołączyć do naturalnego środowiska i wilczego stada. Urzekło mnie, że mimo tego, że żyła trochę "pod kloszem" to kiedy dochodziło do konfrontacji z niedźwiedziami lub innymi wrogami ona walczyła tak zajadle o swoją sforę, że nic nie było w stanie jej zatrzymać. Niesamowite! Autorka sprawiła, że Daisy była czymś wyjątkowym.

W książce nie brakowało akcji, tak naprawdę mało kiedy był spokój, bo na naszych facetów z Daisy u boku wiecznie czyhały niebezpieczeństwa. Ta niedźwiedzica to mnie o ciary przyprawiała... brrrr. Ale Salvatore... cieszę się, że akurat ta okropna niedźwiedzica się z nim rozprawiła. Emocji nie brakowało.

Myślę, że to historia, która jest bardzo warta uwagi. Jest nieco inna, jest często surowa a jednocześnie nie brak w niej ciepła i miłości. Spędziłam przy tej książce świetnie czas. POLECAM!!!

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

Kiedyś zaczytywałam się w książkach Jamesa Curwooda opowiadającej o zmaganiach się człowieka z dziką i niebezpieczną naturą. Teraz w tej książce odnalazłam właśnie tego typu nutę dziczy i grozy bezlitosnej natury, choć autorka nie szczędzi pikantnych szczegółów rozrywanych części ciała, co miejscami podchodzi wręcz pod jakiś horror. I gdyby nie motyw MM w tej książce, byłabym nią zachwycona, jednak przeszkadzały mi erotyczne sceny między bohaterami żyjącymi razem w ekstremalnych warunkach przez wiele miesięcy. Samolot Augusta rozbija się w dziczy na Alasce. Nikt poza nim nie przeżył, a odnajduje go Keegan, który od wielu lat żyje tu w odosobnieniu, ukrywając się przed zemstą mafii, dla której był zmuszony pracować, torturując ludzi. Mężczyźni zbliżają się do siebie na tyle, że Keegan egoistycznie niszczy antenę, żeby zachować Augusta dla siebie. Jak dla mnie numerem jeden tej książki jest Daisy, wilczyca, którą August przygarnia, a która chociaż uciekła od niego zgodnie z powiedzeniem, ze "natura ciągnie wilka do lasu", to jednak później niejedokrotnie udowodniła swoją lojalność, ratując mu życie. A August był w stanie umrzeć dla niej, żeby ją tylko odnaleźć. W końcu August powraca do cywilizacji, ale czy na długo? Znajomość z Kegaanem stawia go w wielkim niebiezpieczeństwie. Czy Keegan będzie mógł powrócić z dalekiej dziczy?

• M/M
  • 2017