Tarcza Gai

Kevin Hearne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Żelaznego Druida (tom 0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Iron Druid Short Stories Collection
9788380620018
Maria Anna Smulewska-Dziadosz
Rebis
fantasy druidzi
Iron Druid Short Stories Collection
Kroniki Żelaznego Druida (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788380620018
Maria Anna Smulewska-Dziadosz
fantasy druidzi

Tarcza Gai to zbiór opowiadań z uniwersum Kroniki Żelaznego Druida. Czasowo są one umieszczone między poszczególnymi tomami. Jak na mój gust to są całkiem dobre, trzymające w napięciu choć nie wszystkie trzymają oczywiście jednakowy poziom. Główny bohater druid Atticus uda się w pełną przygód podróż do Egiptu, będzie walczył z demonami, zakumpluje się z samym Szekspirem...

Opowiadania, czyli coś, za czym nie przepadam (chociaż te autorstwa J. Londona kocham 😍).
Tu jedne są lepsze, drugie ciut słabsze, ale trzymają poziom i są idealnie w stylu autora, a do tego omawiają jakieś niewyjaśnione poboczne wątki z głównej serii

Kilka ciekawych opowiadań pozwalających nam troszkę lepiej poznać naszych ulubionych bohaterów. Część powiązana bezpośrednio z serią - a część tylko pośrednio. Nie mniej warto przeczytać. Czym tak na prawdę jest święty Graal? Po co są druidzi? Jak Sheakspear znajdował natchnienie? Cóż - by się dowiedzieć musicie sami przeczytać :)
Polecam...

Jest to zbiór wszystkich (jak dotąd) opowiadań dotyczących Atticusa

Miło tak poczytać opowiadania o najstarszym druidzie, najmłodszej druidce i dwóch psach :) i potwierdzam, najlepsze opowiadania sa przy ognisku, o pełnym brzuchu przy piwie!

Bardzo dobry zbiór opowiadań. Uważam jednak, że nie warto zaczynać od niego przygody z Żelaznym Druidem. Choć niektóre opowiadania można czytać bez znajomości głównego cyklu to jednak nie wszystko można zrozumieć. Opowiadania są naprawdę różne więc ocena jest uśredniona (jedne były bardzo dobre, inne słabsze) za całą książkę. Niestety jest to ze szkodą dla tych lepszych.

W...

pojedyncze opowiadania z pomiędzy tomów, spajają wątki, są świetne, zabawne, pełne Oberona..

Najbardziej podobały mi się opowiadania "Grymuar jagnięcy" i "Naganiacz dusz". Co prawda w tym ostatnim trochę rozczarowało mnie to, że Atticus jednak nie przekroczył bramy Piekła. Chociaż to, co działo się w "przedsionku", też robiło wrażenie. Bardzo mi będzie brakowało Atticusa i jego poczucia humoru. Od dwóch miesięcy o nim czytałam, a teraz nie ma więcej i co tu...

Żelazny druid Atticus O’Sullivan może kojarzyć się z bohaterami serii „Nieśmiertelny”. Bohater chodzi po świecie ponad dwa tysiące lat – w tak długim czasie jego życiowe doświadczenia stały się niezwykle bogate, a na swej drodze spotkał nie tylko nadprzyrodzone istoty z wielu kręgów kulturowych, ale też niejedną znaczącą postać historyczną. Część z tych doświadczeń została...

9 opowiadań o moim ulubionym druidzie Attikusie. Są to historie, które dzieją pomiędzy kolejnymi tomami Kronik Żelaznego Druida. Spotkamy tutaj znanych nam bohaterów z Kronik oraz Szekspira, Święty Graal oraz bogów irlandzkich, nordyckich i egipską Bastet.

Jak zwykle świetnie się bawiłam, opowiadania są lekkie i zabawne. Uwielbiam psa Attikusa - Oberona, dzięki niemu ten...

• Fantastyka
  • 2019