Ostrze zdrajcy

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Sebastien de Castell Wydawnictwo: Insignis Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Traitor's Blade
Data 1. wydania:
2014-03-06
Paweł Podmiotko
Insignis
literatura kanadyjska pojedynek polityka fantasy przygoda walka o władzę walka o życie zdrada
Traitor's Blade
Wielkie Płaszcze (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Honor przez duże „H”

20 Link do recenzji

Słaba to dosyć fantasy. Niby nie jest to literatura z aspiracjami do realizmu, można by z pozoru powiedzieć, że na odwrót - ale dobre pozycje tego gatunku, paradoksalnie, właśnie realizmem tchną. Tylko maska, kostium - są takie trochę "bajkowe". Tak naprawdę czy to u Sapkowskiego czy Martina - mamy do czynienia z na poły historią alternatywną, na poły z dorosłą opowieścią o...

Ostrze Zdrajcy otwiera cykl Wielkich Płaszczy. Trochę dziwna nazwa tego cyklu, taka trochę intrygująca. Bo co to są te Wielkie Płaszcze? Albo kim są? Niby wiadomo, co to jest Płaszcz oraz Wielki, ale dokładny kontekst wyjaśni.

Więcej na:

Takiej akcji w książce to ja dawno nie widziałam! Te wszystkie potyczki to mistrzostwo świata. Ponadto Brasti to moja nowa miłość książkowa, to napewno!

Niesamowita i zaskakująca historia Wielkich Płaszczy, czyli historia trójki przyjaciół, którzy mieli chronić króla. Cóż nie wyszło, ale to nie znaczy, że ich przygoda nie trwa dalej. Falcio val Mond razem z Kestem i Brastim z bohaterów stali się przyboczną strażą szlachcica. Myśleli, że...

Książka bardzo dobra. Przygody Falcia, Kesta i Brastiego wciągają tak mocno, że można zapomnieć o bożym świecie. Sama koncepcja książki jest niesamowita.

Na półkach: , , , ,

Od dawna żadna książka nie była dla mnie tak przyjemnym zaskoczeniem. Przygody trzech uciekających byłych przedstawicieli królewskiego prawa była naprawdę pasjonująca, pochłonęłam ją niemal jednym tchem. Z niecierpliwością czekam na kolejną część,
Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

To jest dopiero powieść przygodowa! Jedna z lepszych jakie czytałam. Bardzo mi przypomina Trzech muszkieterów. Postacie są świetnie zarysowane, powieść czyta się szybko, lekko i przyjemnie. No i do tego ta okładka.

cały cykl to 8/10 w kategorii czytadło z gatunku płaszcza i szpady w klimacie i z atrybutami fantasy

Bardzo ciekawa, rozbudowane pełne sylwetki bohaterów, zmyślne zwroty akcji, przepleciona retrospekcjami. Składa się i odkrywa po kawału pewną historię. Bardzo dobra.

Dyskusje

2 199