Przekonaj mnie, że to ty

Patronat LC
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Literatura polska

Oficjalne recenzje i

Pomiędzy marzeniami a poczuciem obowiązku

[ 4 ] Link do recenzji

To powieść o życiu, które nas zaskakuje zarówno miłymi niespodziankami, jak i nieoczekiwanymi ciosami. Radość i smutek, nieoczekiwane zwroty akcji i wybory, przed którymi stają bohaterki tej książki sprawiają, że lektura jest wciągająca. Podobał mi się sposób, w jaki autorka ukazała relacje matki i córki, nie zawsze łatwe, ale dające nadzieję...

"Przekonaj mnie, że to Ty" przyjemna książka obyczajowa. Ciekawe połączenie Polski z krajobrazami z Hiszpanii. Fabuła opisuje problemy rodzinne matki i córki. Polecam

Moja pierwsza książka tej autorki.

Książkę zakupiłam dość dawno, jednakże czekała na swoją kolej i w końcu się doczekała.

Czy mi się podobała? O tym poniżej.

Urszula, nie może poradzić sobie ze śmiercią męża, więc Edyta, świeżo upieczona maturzystka, pomaga jej w prowadzeniu pensjonatu i daje sobie czas na podjęcie decyzji co dalej zrobi ze swoim życiem.

Mijają dwa...

Książka obyczajowa dla kobiet, w sumie na wolny czas mogę polecić, ciekawe połączenie Polski z Hiszpanią, matki z córką)

Najbardziej zaskoczyła mnie tutaj relacja matki z córką, która nie była najlepsza. Dopiero po czasie zaczęły dogadywać się ze sobą, ale też nie tak dobrze, jak powinno być. Cała historia wszystkich osób jest bardzo ciekawa i wciągająca, a końcówka jest mocno wzruszająca, ja miałam łzy w oczach podczas czytania.

"Walka o szczęście trwa do końca. Nigdy nie wiesz jaki będzie jej finał". Uwielbiam książki Pani Anny Karpińskiej. Przekonaj mnie, że to Ty to kolejna, świetnie napisana propozycja tej autorki. Jak zawsze "pochłonęłam" książkę w szybkim tempie. Cenię to, że historie przedstawione są oczami dwóch bohaterek - matki i córki. Losy Urszuli i Edyty przeplatają się ze sobą, a my...

W zasadzie nic tej historii zarzucić nie można. Poprawny język (może właśnie zbyt poprawny? Jaka współczesna 22-latka używa na co dzień słowa "skosztować"?). Nieprzewidywalna fabuła. A jednak...Nic mnie w tej książce nie poruszyło, nie zaciekawiło, ani nie rozbawiło, ani nie wzruszyło. Nachalne malowanie wizji rajskiej Hiszpanii irytowało.
Jedna bohaterka jakaś taka...

Taka sobie opowieść o tragediach rodzinnych, rozwiązywaniu codziennych problemów, po prostu o życiu.

Stosunkowo rzadko sięgam po polską literaturę i książki jak ta utwierdzają mnie w tej decyzji. Zaczęło się od „hiszpańskich klimatów”. To hasło zawsze działa na mnie jak lep na muchy. W tej powieści jednak ich nie było. Może gdzieś tam pod koniec… odrobinę… Prawdziwą południową atmosferę naprawdę wyczuwało się z trudem. Następnie pojawił się język. Adekwatny dla...

Książkę kupiłam z radością,bo bardzo lubię powieści pani Karpińskiej.Niestety po raz pierwszy średnio mi się podobała.

Dyskusje

• Z biblioteki
  • 2017
  • Literatura polska
  • 2018
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Przekonaj mnie, że to ty