Przekonaj mnie, że to ty

Okładka książki Przekonaj mnie, że to ty Anna Karpińska Patronat LC
Okładka książki Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Prószyński i S-ka
2016-07-19
2016-07-19
Literatura polska

Oficjalne recenzje i

Pomiędzy marzeniami a poczuciem obowiązku

Link do recenzji

956 141 38

Nadbałtyckie i hiszpańskie klimaty, polskie wydmy i śródziemnomorskie plaże, nostalgiczna muzyka i porywające rytmy, pyszne jedzenie, wachlarz uczuć i ogrom życiowych dylematów – to wszystko, choć nie w tej kolejności i w zupełnie rożnym nasileniu, znajdziecie w ciepłej i bardzo kobiecej powieści obyczajowej „Przekonaj mnie, że to ty”.
To historia dwóch bliskich sobie kobiet, matki i córki. Zapis myśli i przeżyć odmiennych osobowości i charakterów. Choć łączy je tak wiele, każda z nich jest na innym etapie w życiu, dlatego w odmienny sposób postrzega otaczającą rzeczywistość, każda ma inne priorytety i oczekiwania, a ich relacja choć z pozoru niezbyt bliska – przepełniona jest miłością i troską.
Urszula jako niemal pięćdziesięcioletnia kobieta po dwudziestu pięciu latach szczęśliwego małżeństwa zostaje wdową. Otumaniona wielkim żalem do losu i poczuciem, że właśnie zawalił jej się świat, nie potrafi skupić się na przyszłości. Jej dwudziestoletnia córka Edyta, świeżo upieczona maturzystka, postanawia więc kosztem swoich planów, pomóc matce w prowadzeniu rodzinnego biznesu, pensjonatu nad morzem. Dla młodej kobiety ma to być również czas na podjęcie decyzji co do własnej przyszłości. Edyta ma zupełnie innym pomysł na organizację swojego życia niż wymarzyła to sobie dla niej jej matka. Kobiety czeka długa droga pełna zimnych wiatrów i delikatnie ciepłych podmuchów, sztormów i chwil spokoju, obfitująca w dylematy, kompromisy, trudne wybory i nieodwracalne decyzje, sekrety i prawdy. Nie zabraknie też tu męskich akcentów..
"Przekonaj mnie, że to ty” to klimatyczna, kobieca powieść o zmienności życia, skomplikowanych relacjach między matką a córką, odmiennych punktach widzenia, nadziei, szczęściu, potrzebie miłości i obietnicach, przede wszystkim tych danych sobie.
To lekka książka dla tych, którzy pragną na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść do pełnego uroku pensjonatu nad polskim morzem oraz poznać kuszące smaki Hiszpanii.
Polecam.

To historia dwóch bliskich sobie...

Nawet nadbałtycko-hiszpańskie klimaty nie uratowały tej książki. Nudna okrutnie!

Nawet fajna .

Nawet fajna .

cudownie spędzony czas. kocham hiszpańskie klimaty, a trudna relacja matka-córka, to temat niezwykle mi bliski. Książka bardzo ciepła i pełna miłości. polecam!

Początek świetny, ale akcja praktycznie się nie rozwija. Język niedostosowany do bohaterów, mało spersonalizowany. Przeczytana, jednak na pewno do niej już nie wrócę.

Przyjemnie spędzony czas

Przyjemnie spędzony czas

Przeczytałam wiele książek A. Karpińskiej. Ta dla mnie jest jedną z mniej ciekawych. Denerwowała mnie Edyta, taka mocno niezdecydowana. Wątek z Miłoszem - dobrze że zdrada wyszła na jaw, los zdecydował za Edytę.

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach" i pewnie zgodnie z tym porzekadłem swoje plany miała i Urszula i jej córka Edyta. Ale los bywa mocno przekorny, więc obie panie musiały zrewidować swoje plany życiowe. Kobiety muszą zmierzyć się najpierw ze śmiercią męża i ojca, a potem z prowadzeniem pensjonatu, który nie przynosi zbytnio dochodu.
Fabuła książki jest dosyć przewidywalna, ale całkiem fajnie ułożona. Pięknie pokazana jest tu relacja matki i córki. Stopniowe dojrzewanie do przejścia z etapu dziecko - dorosły, do bycia partnerkami i wsparciem się nawzajem.
No i ta Hiszpania w tle, z jej gorącymi rytmami i niezwykłymi osobami.
Lektura w sam raz na kończące się lato i ciepłe dni.

Fabuła książki...

miałka, chwilami irytująca i pretensjonalna mocno przewidywalna fabuła o niedojrzałej ledwie dorosłej pannicy i jej równie niedojrzałej i irytująco głupawej matce; jak się nie ma ciekawszej propozycji można jej poświecić weekend

Bardzo fajna obyczajówka. Przeczytałam z przyjemnością.

Bardzo fajna obyczajówka. Przeczytałam z przyjemnością.

Dodaj cytat z książki Przekonaj mnie, że to ty