Lepsza połowa

Izabela Pietrzyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
2016-09-27
2016-09-27

Izabela Pietrzyk standardowo pisze o trudnych relacjach damsko-męskich i rodzinnych oraz o "lepszości" kobiet. Jest tu mnóstwo stereotypów, a nawet banałów. Jednak mimo tego książka jest życiowa, ciekawa i dość wciągająca, a także dobrze napisana. Bardzo trafnie opisuje pewne mechanizmy funkcjonowania ludzi i par. Autorka po raz kolejny zrehabilitowała się w moich (czytelniczych) oczach, po fatalnym „Wieczorze panieńskim”.

Pani Pietrzyk posiada tę umiejętność, że chociaż nie dzieje w powieści za wiele w sensie akcji (a przynajmniej przez mniej więcej 2/3 jej zawartości),to jednak pisze tak, jakby działo się mnóstwo. Jest bardzo emocjonalnie.
Pierwsza połowa książki może być nieco męcząca, bo jest dość monotematyczna, ale czytałam ją zastanawiając się, czy naprawdę istnieją takie kobiety, takie związki? Czy to jest parodia? Głównej bohaterce – Marcie, zarówno współczułam, co irytowała mnie. Ale warto czytać dalej, bo następuje pewien zwrot akcji (jeśli nie przeczyta się opisu na okładce, który według mnie zupełnie niefortunnie go spojleruje :-/),przemiana Marty. W tym miejscu brakowało mi graficznego podziału książki na 2 części; uważam, że taki by się przydał.

Całkiem dobre czytadło. Tematem jest jak różnie pojmujemy szczęście, co może doprowadzić do rozwodu, który nie jest końcem świata, choć on się wali i nie widać szczęścia. Książka pokazuje, że nie warto być perfekcyjną we wszystkim, co się robi, że trzeba mieć czas tylko dla siebie, być zdrowym egoistą.

W zasadzie to fajna książka. Polecam.

W zasadzie to fajna książka. Polecam.

Może i zabawna dla niektórych jest ta książka, dla mnie smutna. Opowiada o tym jak skupiamy się na rzeczach, które wcale nie są takie ważne jak się okazuje po fakcie. Smutne

Idealna komedia.

Idealna komedia.

Przez pierwsze 5 stron książka wydaje się zabawna, ale ile można w kołko to samo? Utyskiwania małżeńskie i feeria inwektyw męczy. On niedojda, ona jędza i kilka lat zajęło im dojście do momentu kulminacyjnego pretensji i niechęci. Koniec wspólnego życia to jednak nie koniec problemów, bo zawsze można znaleć powód, żeby ponarzekać....Książka pełna stereotypów i mało zabwna.

Marta pięćdziesięcioletnia wzorowa, ale ciągle niezadowolona żona i matka. W miarę czytania przekonujemy się ,że jednak pomimo pozornych racji , w życiu nie wszystko wygląda tak jakby się wydawać mogło. Ku przestrodze nieświadomego niszczenia układów małżeńskich , polecam każdemu do przeczytania.

Świetna książka o życiu pewnej zmierzlej baby po 40-ce. Opowiada o tym jak nie powinno wyglądać małżeństwo. Świetnie się bawiłam czytając tę powieść, wkurzałam na główną bohaterkę gdy nie dostrzegała niczego wokół siebie tak bardzo skupiona na swoim nieszczęśliwym życiu.
Okazuje się, że nawet po wielu latach małżeństwa należy stosować ograniczone zaufanie do swojej drugiej połowy, gdyż puszczając męża na imprezę solo, ten może z niej nie wrócić...
Zdecydowanie polecam tę pozycję.

Słodko- gorzka opowieść o tym,co się dzieje,gdy facetowi po 20 latach małżeństwa "przejada się schabowy" na srebrnej tacy i...pragnie zacząć własnoręcznie "łowić krewetki"....Mimo wszystko powieść pełna humoru i optymizmu

• Przeczytane w 2017
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Lepsza połowa