Szczęście w nieszczęściu

Prószyński i S-ka
2021-05-11
2016-08-09
literatura polska

Klara ma 30 lat i poukładany świat. Aż pewnego dnia wszystko się wali. Jej ukochana babcia odchodzi a wieloletni partner okazuje się oszustem. Klara się nie poddaje i zaczyna budować swoje życie od nowa. Towarzyszymy jej w tym procesie i mogę wam obiecać – nie będzie nudy. Bowiem Klara jest magnesem na pechowe zdarzenia. Momentami niewiarygodne. Jeśli coś może pójść nie tak, to na bank tak będzie. Wypad na kemping w poszukiwaniu ciszy zakończy się fiaskiem w postaci tabuna imprezowiczów i hałaśliwej zwierzyny. Nowa miłość okaże się kłamliwym… wiecie czym 😉 Momentami akcja toczy się wolno, a natłok pecha i niesamowitych zbiegów okoliczności może zaskoczyć, ale ja się świetnie bawiłam słuchając tę opowieść. Bardzo polubiłam przyjaciółkę Klary – Zośkę. Zabawna, odprężająca i wciągająca. Jeśli szukacie czegoś lekkiego żeby się rozerwać to bardzo polecam!

To lekka i zabawna opowieść o tym pewnej Klarze, której w jednym czasie zdarzyło się wiele nieszczęść ale widocznie tak być musiało. Kobieta przy pomocy swojej nieodzownej przyjaciółki zdecydowała się zbudować swój świat na nowo i zyskał wiele dobrego. To przyjemna lektura, na czerwcowy weekend.

Klara miała wszystko, a przynajmniej tak jej się wydawało – do chwili kiedy cały jej dotychczasowy świat się zawalił. Dziewczyna zdecydowała się jednak zbudować wszystko od nowa. Mimo niepowodzeń w uczuciach i finansach, przy wsparciu przyjaciół, postanowiła stanąć na własnych nogach i wziąć sprawy we własne ręce.
Tylko co począć, gdy życie niespodziewanie staje się czystą kartą do zapisania? Może by tak wyjechać na kilka dni z przyjaciółką i złapać oddech na łonie natury? Poszukać sobie nowego mieszkania? Czy może najpierw rozprawić się z kłamliwym kochankiem? Czas złapać byka za rogi, tylko od czego by tu zacząć…
Odziedziczyła dom po babci, który wymagał generalnego remontu. Na dodatek straciła prace i wypowiedziano jej umowe najmu mieszkania...
No i gdyby nie przyjaciólka...Zoska i jej rodzina troche pomogli losowi...
Teraz Klara mieszka w domu po babci, który wyremontowała. Fundusze były ukryte w domu, kolekcja obrazów mało znanego artysty, dzieki któremu Klara stała sie bogata. Szybko znalazła nowa prace i dodatkowe pieniadze bardzo ja cieszyły...Do tego po romansie z żonatym facetem, naprawde w koń cu sie zakochała...Damian, uroczy sasiad zawsze był przy niej, ofiarował jej pomoc i serce...i szczęscie, bo własnie biora slub a za osiem iesiscy beda rodzicami, ehhh Klara całkiem zmieniła swoje zycie...
Polecam, fajnie sie czyta....

Tylko co począć, gdy życie niespodziewanie staje się czystą...

Są takie historie, przy których się człowiek po prostu odpręża. Zapomina o otaczającym świecie, problemach, obowiązkach. Dlatego tak bardzo uwielbiam pióro Izy. Jej opowieści są lekkie, przyjemne, wywołują uśmiech na ustach, sprawiają, że robi się człowiekowi ciepło w sercu. Idealne na każdą pogodę, na wypad na plażę, na deszczowy wieczór, na chandrę.

Autorka za każdym razem wciąga w życiowe perypetie postaci. Czytelnik razem z nimi przeżywa rozmaite wzloty i upadki, potyka o wszelakie przeszkody, a trzeba przyznać, że w ,,Szczęście w nieszczęściu'' autorka nie szczędzi głównej bohaterki. Sprawdza jej wytrzymałość, ile będzie w stanie wytrzymać, nim całkowicie się podda. Jednak w jej życiu nie zabraknie osób, które będą starały się wyciągnąć do niej pomocną dłoń. I to jest piękne. Iza pokazuje, że z każdej opresji jest jakieś wyjście, wystarczy tylko się nie poddawać, gdy kolejny raz wali się świat na głowę i że na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć. Jej historie napawają wiarą, że po każdej burzy wyjdzie słońce, że nie warto rezygnować, gdy pojawiają się niepowodzenia, bo one mogą wnieść do życia nieco bólu, ale za to więcej radości. Bo często boimy się podejmować niektóre decyzje o zmianach, a te potknięcia pozwalają nam złapać byka za rogi i zmienić, czasami na lepsze, nasze życie.

Co do bohaterów, są bardzo sympatyczni, życzliwi, nie sposób ich nie polubić. Czytając o ich losach, czułam się, jakbym siedziała razem z nimi w kawiarni, piła gorącą kawę, zajadała się przepyszną szarlotką i słuchała ich wciągających opowieści okraszone smutkiem, zwątpieniem i radością. Pióro autorki jest lekkie, plastyczne i człowiek nim się obejrzy, historię ma dawno za sobą. Polecam każdemu, kto potrzebuje wytchnienia, odprężenia, poczucia humoru i miło chce spędzić czas z lekturą. Gorąco polecam!

Autorka za każdym...

Świetnie się czyta, lekka i przyjemna. Polecam :)

Świetnie się czyta, lekka i przyjemna. Polecam :)

Książka „Szczęście w nieszczęściu” to sympatyczna opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, których życie układa się na dwa różne sposoby. Pani Izabela Frączyk po raz kolejny zachwyciła mnie swoim stylem pisania wplątując swoją bohaterkę w liczne sploty zdarzeń, emocji i zawirowań losu. Powstała powieść, przy której czas biegnie szybko, mimo że nie brakuje w niej opisów, ale są one ujęte w bardzo plastyczny i barwny sposób, nadając całości dodatkowego uroku. Autorka doskonale oddała atmosferę miejsca akcji, nakreśliła wyraziste postacie, wprowadzając niezłe zamieszanie w życiu głównej bohaterki, u której wciąż coś się dzieje.
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/06/808-szczescie-w-nieszczesciu.html

Czytadło niezłe na wakacyjne dni. Akcja nie porywa, ale zapewnia czytelnikowi dobry nastrój. Opisy miejscami były dla mnie zbyt długie, drobiazgowe

Dla mnie super książka na długie wieczory . Zabawna , wciągająca , pełna humoru .

Typowa lekka, zabawna książka do czytania dla rozrywki bez smutów i tragedii, pełna humoru i odprężająca.

Historia wciągają, lekka, ale końcówka bardzo przewidywalna. Walczyłam ze sobą aby dobrać do końca, ponieważ już nic nie mogło zaskoczyć :)

Dodaj cytat z książki Szczęście w nieszczęściu