Dziesięć tysięcy słońc nad tobą

Claudia Gray Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Firebird (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Ten Thousand Skies Above You
science fiction podróż między wymiarami romans

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Znów wędrujemy wszechświatami

2 Link do recenzji

Naprawdę bardzo dobra książka, w niektórych momentach działo się oj działo ... uwielbiam takie książki, a zakończenie niespodziewane! Książke bardzo fajnie się czyta i idzie się w nią meega wciągnąć. Polecam ^^

Na półkach: , , , , , ,

Nie bardzo wiem jak tę książkę ocenić. Na początku wydawała mi się lepsza od pierwszego tomu, potem przez jakiś czas gorsza. Podobało mi się, że zwrócono tutaj uwagę na etykę podróży międzywymiarowych i na to w jakim stopniu różne wersje tej samej osoby różnią się od siebie. Ale, np. fragment, w którym bohaterka była przetrzymywana przez mafię średnio mi przypadł do gustu....

Super się czyta. 😀

Niedawno poszłam do biblioteki oddać książki. Spieszyłam się, więc miałam tylko kilka minut na wybranie czegoś do przeczytania, co nie było łatwym zadaniem. Gdy wzięłam do ręki książkę "Dziesięć tysięcy słońc nad tobą", coś mnie w niej zaintrygowało mnie na tyle, by zdecydować się na nią bez dłuższego namysłu. I okazało się, że był to bardzo dobry wybór. Gdy skończyłam...

„Dziesięć tysięcy słońc, milion światów nie wystarczyłoby mi, żeby dzielić je z tobą. Nie wystarczy mi nic mniej od wieczności.”

Druga część serii „Firebird” już za mną. Ten tom był chyba nawet lepszy od poprzedniego. Było wszystko czego potrzebowałam.

Marguerite i Paul są w końcu razem, ale nie jest im dane długo cieszyć się szczęściem. Już czeka na nich pełna...

,,-Oszukujemy samych siebie wiarą, że możemy mieć to, na czym nam najbardziej zależy. Ale nie zawsze tak jest. Teraz już to wiemy".

Po tym jak Marguerite odkryła prawdę i odzyskała Paula... Ten został wykorzystany jako karta przetargowa:

Albo Marguerite zgodzi się na współpracę z korporacją Triadu, chcącej zawładnąć nad całym multi-wszechświatem, albo na zawsze straci...

Kontynuacja również udana, choć w pewnym momencie ciężko się połapać, kto jest kim, co robi i jakie ma motywy. Mimo tych drobnych trudności dobrze się czytało, choć alternatywne światy zdecydowanie mniej ciekawe niż w części pierwszej.

W pierwszym tomie serii "Firebird" mieliśmy pościg za mordercą między wymiarami, za to w drugim pojawił się wątek rozszczepienia duszy pewnego bohatera na 4 części (nie napiszę którego, bo to byłby spojler pierwszego tomu). Zdecydowanie z zapartym tchem czytałam "Tysiąc odłamków ciebie" niż jej kontynuację, choć "Dziesięć tysięcy słońc nad tobą" też jest fajne.

Razem z...

Kontynuacja "Tysiąc odłamków Ciebie" jest fenomenalna. Fabuła już od pierwszej kartki wciąga nas i przenosi do kolejnych światów, które są jeszcze bardziej angażujące i aż na siłę chcemy dowiedzieć się wszystkiego, o każdym z nich. Niespodziewanie okazuje się jak wiele tajemnic skrywa Wayatt, Triad a nawet rodzice Marguerite. Wychodzi na jaw jak bardzo skomplikowana i...

Druga część serii zachwyciła mnie tak samo jak pierwsza. Niesamowita kontynuacja, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Zdecydowanie polecam!

Dyskusje

• 2018