Moja lady Jane

Okładka książki Moja lady Jane Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Moja lady Jane
Brodi AshtonCynthia Hand Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Ladyjanistki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2017-07-19
Data 1. wydania:
2016-06-06
Maciej Pawlak
fantasy dla młodzieży historia alternatywna humor miłość walka o władzę
Inne

Okładka książki My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 5,0
My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynth...
Okładka książki My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 7,0
My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynth...

Oficjalne recenzje i

Koń by się uśmiał!

2406 1187 90

Właściwie to nie pamiętam nawet, kiedy ostatnio tak uśmiałam się czytając jakąś książkę. Piękna parodia, ale nie do tego stopnia, by nazwać ją głupią czy naiwną. Wątki fantastyczne, które potrafią wciągnąć i pięknie łączą się z historycznymi realiami historii, a do tego bohaterzy, których naprawdę da się polubić, a nawet do nich przywiązać. Co prawda, bardziej podobała mi się pierwsza część tej opowieści - klimat oraz to, że autorki jednak nie odbiegły od fabuły aż tak i wiele dało się wyłapać. Później kojarzyło mi się to bardziej z rzeczami, które już kiedyś czytałam, ale nadal było dobre i przyjemne. Chętnie sięgnę po więcej w tym stylu.

Dość zabawna historia.

Dość zabawna historia.

W swoim gatunku to na prawdę zabawna i udana historia.
Idea połączenia fantastyki, romansu, młodzieżówki i powieści historycznej to strzał w dziesiątkę.
Czyta się błyskawicznie.
Postacie dają się lubić.
Autorki dały czytelnikowi coś innego, coś świeżego, a jednak już znanego.
Nawet osoba, która ma już lata nastoletnie dawno, dawno za sobą może znaleźć tu przyjemność- ja bawiłam się całkiem nieźle! Ale niestety, myślę że mój wiek lekko odebrał magię całej historii.
Problem jest też taki, że o ile pierwsza polowa książki płynie równym tempem, tak druga pędzi.
Jakby autorki zorientowały się, że kończy im się miejsce i na gwałt przyśpieszyły całą akcje.
Szkoda, dodatkowe 100 stron opisujące "walkę" o tron nie zaszkodziłoby ani nie unudziło, zwłaszcza że historia napisana jest lekkim językiem.

W swoim gatunku to na prawdę zabawna i udana historia.
Czyta się błyskawicznie.
Postacie dają się lubić.
Autorki dały czytelnikowi coś innego, coś świeżego, a jednak już znanego.

Mam strasznie miesznae uczucia co do tej książki, wiec z góry przepraszam za chaos😂
Podobał mi się sposób napisania tej książki.
Powieść historyczna opowiedziana inaczej, z nutą fantastyki i mnóstwa humoru. To był taki mix wielu gatunków i nawet dobrze to wyszło. Miejscami było to tak,absurdalne że aż śmieszne. Naprawdę dobrze mi się to czytało.
Bohaterowie tez byli ciekawi. Chociaż ich głupie zachowania (które wydaje mi się były specjalnie tak napisane) mnie irytowały. Miałam ochotę po prostu im przywalić i powiedzieć żeby się ogarnęli.
Sama walka o koronę była tak skrócona do minimum. Normalnie taka historia miałabym conajmniej 3 tomy a tutaj autorki zmieściły to na 400 stronach. Wiem, że takie było założenie i nie był to najważniejszy wątek, ale mi to jakoś nie pasuje.
Wydaje mi się, że autorki zmiksowały tutaj za dużo gatunków i było tego wszystkiego za dużo.
Romans, fanatyka, powieść historyczna (chociaż odbiegała bardzo od prawdziwej historii), komedia. Powstał taki misz masz, ale muszę przyznać, że podczas czytania pare razy się uśmiechnęłam😂
I chociaż cieszę się, że przeczytałam ta pozycje, bo leżała na półce już dobre pare lat to raczej się sięgnę po kolejne książki z tej serii. Nie są do jednak do końca moje klimaty

Podobał mi się sposób napisania tej książki.
Bohaterowie tez byli...

Mega wybitnie się bawiłam ;D Ciekawy zabieg na historii

Mega wybitnie się bawiłam ;D Ciekawy zabieg na historii

Jest przyzwoicie, zabawnie i bardzo nastoletnio, ale za długo już jestem poza latami naście, by w pełni docenić kunszt.
Natomiast ujęły mnie, jak zwykle, nawiązania do historii, szczególnie, że kiedyś dynastia Tudorów weszła mi i to mocno.

WOW! Zaczynając czytać spodziewałam się cukierkowej powieści dla nastolatek. Na szczęście się to nie spełniło. Jestem mega zadowolona. Polecam. Lekka, przyjemna, baaardzo wciągająca lektura dla osób nie skupiając się na logice w książce.. Bardzo się cieszę, że przeczytałam właśnie tę książkę po kilku wcześniejszych wymagających skupienia i zrozumienia. Świat magi na angielskim dworze. Historia napisana na nowo jako wersja alternatywna. Bardzo fajny pomysł i wykonanie. Super!

Lekkie fantasy z wątkiem romantycznym i historycznym.

„+”
- prosty język. Historia nie jest zawiła, bohaterowie też zbyt skomplikowani nie są.
- ciekawy pomysł na fabułę. Co by było gdyby historia potoczyłaby się inaczej? A co się stanie gdyby istniała magia?
- autorki wzbudziły moją ciekawość i zapoznałam się z życiorysem Jane.

„-”
- Jedyny minusem jest to, że pomysł na książkę był bardzo dobry, ale jak dla mnie został on całkowicie zmarnowany. Zbyt szybko wszystko zostało opowiedziane i zakończone. Bohaterowie, choć sympatyczni to nie wzbudzili we mnie głębszych uczuć. Nie zdążyłam ich tak naprawdę polubić, bo nim się obejrzałam, to byłam w połowie książki.
- historia tak naprawdę mogłaby być opowiedziana bez wątków fantastycznych.

Spodziewałam się czegoś innego. Gdyby druga część była kontynuacją losów Jane to zapewne ocena by wzrosła.

Lekkie fantasy z wątkiem romantycznym i historycznym.

„+”
- autorki wzbudziły moją ciekawość i zapoznałam się z życiorysem Jane.

„-”
- Jedyny minusem jest to, że pomysł na...

Przyzwoite czytadło dla nastolatek i młodych kobiet. Napisane przyjemnie i lekko, postacie budzą sympatię, tylko w pewnym (dość szybko niestety następującym) momencie zaczyna uwierać czytelnika naiwność wielu zachowań postaci, zwrotów fabuły i sytuacji. Jeśli spojrzeć na to przez palce, otrzymamy niezobowiązującą lekturę w sam raz na plażę. Nie oceniam zgodności historycznej wydarzeń z książką, bo nie mam po temu kwalifikacji, ale chyba nie jest z nią najgorzej (oczywiście pomijając fakt, że w książce Lady Jane nie zostaje ścięta, a w prawdziwym życiu ludzie nie zamieniają się w zwierzęta ;). Dla fanów lekkich młodzieżówek.

Trochę nietypowa, pogodna i zaskakująca powieść, którą szyta się lekko i szybko. Bohaterowie są dobrze wykreowani, zaskakujący i da się ich polubić. Podobnie jak i oni tak też postacie drugoplanowe są nieoczywiste.
Główny trzon fabuły jest dość intrygujący i wraz z wątkami pobocznymi wypada całkiem dobrze. Jest tu trochę akcji, sporo sercowych rozterek, trochę poważnych tematów. Jest naprawdę dobrze jak na tego typu powieść.
Humor jest oczywiście specyficzny, jak każdy humor, więc nie każdemu może przypaść do gustu.
Ogólnie polecam bo to ciepła opowieść o przyjaźni i miłości.