Silver. Druga księga snów

Okładka książki Silver. Druga księga snów Kerstin Gier Patronat LC
Okładka książki Silver. Druga księga snów
Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Snów (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Ukształtuj swoje sny

Link do recenzji

1210 222 30

2033 ocen

Strasznie mi się podoba ta seria. Ma w sobie coś wyjątkowego, mega przyjemnie się czyta i ogólnie jest super. Kreacja bohaterów jest fajna i znowu jestem ciekawa co będzie dalej.

Co mnie lekko irytowało zarówno w pierwszym tomie jak i tutaj to takie fiksowanie na temat dziewictwa etc., no ale ujdzie.

Grayson jest taki wspaniały! ♥

Grayson jest taki wspaniały! ♥

Jestem fanką Pani Gier. Za każdym razem zanurzam się bez końca w wykreowany świat. W przypadku Silver jest to świat snów.
Liv jako bohaterka sprawdza się znakomicie. Bardzo ją polubiłam, humor w książce bardzo mi odpowiada. Pozostałe postacie są na tyle różne i barwne, że nie sposób ich pomylić. Uwielbiam ich relację z Mią.
Wydarzenia w tym tomie rozgrywały się szybko i były zaskakujące. Mam swoje pomysły, kim może być Secrecy, a z zapowiedzi, wiem, że odpowiedź znajdę w kolejnym tomie, także w mig się za niego zabieram!

Wydarzenia w tym tomie rozgrywały się szybko i...

Tom pierwszy mnie porwał, ten nieco mniej. Natomiast fabuła i świat snów w dalszym ciągu są niezwykłe i fascynujące. A perypetie Liv rozbrajające.

Oprócz tego, autorka stara się budować napięcie i zaciekawienie za dużo się nie dzieje. No, nie licząc wystąpienia Benedicta Cumberbatcha, który zdecydowanie uatrakcyjnił powieść.

Na półkach: , , , ,

Wydaje się, że życie Liv zaczyna się układać. Anabel odesłana do psychiatryka,Arthur trzyma się z daleka,wszyscy żyją, a jej związek z Henrym rozwija się. Wciąż jednak spotykają się we śnie,tylko Grayson odciął się od tego świata. Na korytarzu pojawia się nowy,zagadkowy Senator Mort Nord,a Secrecy zaczyna się interesować życiem Liv. Olivia zastanawia się,skąd na blogu pojawiają się informacje,które znane były tylko jej,Mii i Henry'emu. W dodatku Henry ciągle ma problemy w domu,a w snach odwiedza pewną młodą kobietę. Olivia martwi się,że może nie być odpowiednia dla swojego chłopaka. Ich związek wisi na włosku. Arthur stara się być miły,ale czy to na pewno szczere? I co się dzieje z Mią,czy jej lunatykowanie jest normalne? Czy może wyniknąć z tego wszystkiego coś dobrego? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce. Akcja w tym tomie nie przestaje zadziwiać, świat snów jeszcze bardziej mnie pochłonął, nie ma wyjścia....trzeba sięgnąć po trzecią księgę:-)

W drugiej części tej trylogii autorka daje nam jasno do zrozumienia, ze Henry jest bohaterem, a Grayson obiektem westchnień. Szkoda, ze jest to aż tak narzucone, bo czytając zaczynałam shipowac Liv z jej bratem XD. Ogólnie historia jest bardzo ciekawa, wiele nowych watkow jest rozwiniętych. Autorka zadbała również o zaskakujące zwroty akcji (przynajmniej ja niektórych się nie spodziewałam). Bohaterzy są super wykreowani, czyta się dobrze nawet o tych złych. Jedyne co mnie denerwowało to wieczne sprawy rodzinne Henrego, których mimo jego ciągłych tłumaczeń nie potrafię zrozumieć, są dla mnie zbędne w książce.
Wielki plus dla Kerstin Gier za notke na końcu na końcu ze smaczkami o 3 części.

Moja ulubiona część trylogii

Moja ulubiona część trylogii

Tak jak w pierwszym tomie- przeczytałam to bardzo szybko. Ksiazka niezwykle wciągająca o tematyce świadomych snów z wątkiem miłosnym i rodzinnym. Bardzo mi się podoba klimat tej książki i humor, naprawdę polecam!

Dużo tu szaleńców. Ciekawe problemy rodzinne i różne relacje. Tak samo jak w pierwszej części mało akcji. Sympatyczne czytadło. Gdybym nie miała już w domu ostatniego domu, to raczej bym nie kupiła 3 części.