Przed świtem

Okładka książki Przed świtem
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2008-08-04
Joanna Urban
wampir wilkołak uczucia

więcej Więcej

Jestem jednym z tych szczęśliwców, co przeczytał serię jeszcze zanim powstał ogólnoświatowy hejt na jej temat.
Książka jest lekka i przyjemnie się czyta. Chociaż tłumacz przez pośpiech w pracy popełnił sporo błędów, co wpłynęło na spłycenie jakości historii.

Kontynuacja powieści o życiu Belli i Edwarda, która pomimo bycia romansem posiada sporo wydarzeń, które tworzą...

Być może niektórzy uważają że seria jest za długa. Ja natomiast uważam że powinna zostać rozbudowana o jeszcze jedną część. Tak przykro było mi się rozstawać z bohaterami i tą genialną aurą jaką stworzyła autorka... Czytając mogłam się przenieść do innego świata.. Przerażającego ale jednocześnie bardzo intrygującego i zachwycającego. Długimi godzinami siedziałam i nie...

Bardzo fana książka - bardzo fajnie pokazana cała ta przemiana Belli w wampira. Podobało mi się też jak opisano straż, "dzieci" i żony Volturi. Czytając końcówkę zastanawiałam się czy będzie jakaś cześć opisująca jak półwampir z plemion Tikuna będzie chciał walczyć o serce Renesmej - mogło by być ciekawie.
Polecam

Zdecydowanie najlepsza część sagi. Przy końcu książki popłakałam się jak dziecko . Część książki o Jacobie strasznie mnie denerwowała ale to dlatego, że jak najszybciej chciałam wiedzieć co się stanie z Bellą. Ta część wciąga najbardziej.

Była to jedna z pierwszych serii o wampirach jaką czytałam. Do dziś mam do niej dużo sentymentu, ale zdaję sobie sprawę, że nie były to rewelacyjne książki, choć jako zakończenie serii bardzo dobrze wypełniła swoją rolę.

Moja katechetka przeczytała całą serię ''Zmierzch" i podobało jej się. Ja osobiście też jestem fanką Zmierzchu.

Ostatnia odsłona sagi i najbardziej naiwna, pełna nastoletnich i makabrycznych ciąż i ślubów. Napisana równie lekko i nielogicznie co poprzednie trzy części, ale jako literatura młodzieżowa sprawdza się świetnie!

Moim zdaniem „Saga Zmierzch” jest warta przeczytania. Seria, dzięki której można oderwać się od świata rzeczywistego i zapoznać się ze światem wymyślonym przez autorkę. Wciągająca, zachęcająca i lekka w czytaniu.

Dużo akcji, bohaterzy jakoś o dziwo mniej irytujący, a Jacob jest cool XD dobrze, że dostał całą księgę.

Wciągnęłam się. Zarówno lekki styl pisania autorki jak i fabuła pozwalały wejść w książkę i postacie. Dodatkowo wreszcie poznałam punkt widzenia Jacoba co było ciekawą odmianą zważywszy, że wszystkie pozostałe części widziałam oczami Belli. Jedynie zakończenie bym zmieniła jednak muszę przyznać, że całość mi się podobała.

49 442
    12 894