Przed świtem

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Breaking Dawn
Joanna Urban
wampir wilkołak uczucia

Opinie [1 640]

Mpja ulubiona część zmeirzchu

Są błędy ale to chyba jedna z najciekawszych książek tej autorki. Dzieje się tu chyba więcej rzeczy niż w całej serii. Dka fanów- fantastyczna, nie jest jednak taka cudowna, bo niektóre reczy są bez sensu.

Z jednej strony ta część bardzo mi się podobała - z drugiej, niosła za sobą kilka rozczarowań. Przede wszystkim byłam przyzwyczajona do pamiętania wersji filmowej, a po tylu latach zapomniałam, że akcja w książce tak bardzo się różni. Jak to zwykle bywa - na plus.
Mamy tu trzy księgi. Pierwsza księga pisana z perspektywy Belli, gdy jest jeszcze człowiekiem. Mamy ślub,...

Wpojenie Jacoba w niemowlę jest najbardziej obrzydliwą rzeczą, jaką dało się wymyślić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam całą sagę jako nastolatka i lubię do niej wracać jako dorosła osoba. Kiedy jestem pochłonięta pracą lubię włączyć w tle audiobooki i przeżywać na nowo przygody wampira i zwykłej dziewczyny. Ten idylliczny momentami świat pozwala oderwać się od problemów i przenieść się do Forks i rodziny Cullenów. Później trzeba wrócić do przyziemnych spraw ale już z uśmiechem na...

Ostatnie spotkanie z sagą moich nastoletnich lat. Nadal nie jestem pewna po co powstał ten tom. Jako dorosła osoba widzę w nim chyba same niedorzeczności. Naprawdę ciężko się to czyta. Jeśli kiedyś będę sobie chciała przypomnieć tę serię, to na pewno pominę trzy ostatnie tomy :D

Genialny tom finałowy, nie pozbawiony tego co towarzyszyło całej serii czyli zagrożenia, romansu, zawirowań w sercu bohaterki, przyjaźń, przymierza. Jestem tym tomem usatysfakcjonowana

Dodaje opinie to latach bo dopiero założyłam konto ale wtedy wszyscy wraz ze mną byli zachwyceni zmierzchem książkami jak i filmem :)

Książkę przeczytałam dawno temu. Pamiętam, że podobała mi się. Niestety nie zapamiętałam niczego więcej. To chyba oznacza, że nie było w niej niczego godnego uwagi, poza doraźną przyjemnością z czytania.

Seria raczej dla młodzieży, ale trzeba przyznać, że czyta się szybko i przyjemnie. Takie czytadło...

Dyskusje

48 260