Przed świtem

Stephenie Meyer Cykl: Zmierzch (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction 719 str.
Breaking Dawn

fantastyka, fantasy, science fiction
wampir wilkołak uczucia

Porównaj ceny i

Opinie [1 623]

Piękną historia o miłości przyjaźni, to co w życiu powinno być najważniejsze, a nie tak jak w dzisiejszym świecie tylko zdrady, kłamstwa. Miło wrócić do tej sagi.

Przeczytałam sagę z rumieńcem, jak nastolatka pomimo nienastoletniego wieku :) Każda książka potrafiła błyskawicznie oderwać mnie od rzeczywistości i właśnie to było najlepsze!

Kiedy byłam młodsza, bardzo mi się to podobało. Teraz z chwilowego braku innych książek, przeczytał Zmierzch i nie wiem, co tak mnie kiedyś urzekło...

Więcej się nie należy. Najlepsze w tej części jest to, że jest ostatnia. Pomijając cały ten absurd z ciążą, całą książkę czekasz na wojnę! Tyle się przygotowują, poznajesz mnóstwo nowych wampirów, aż idzie się pogubić. Wychodzą na pole i pufff... nie ma bitwy. Cudowne dziecko i wizja Alice niszczą wszystko. Słabo. Bardzo słabo jak na zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dużo, dużo, dużo wszystkiego. Satysfakcjonujące zwieńczenie sagi.

Miałam mieszane uczucia po tej części, patrząc na przemianę Belli. Wątki nieco absurdalne (relacja Belli i jej ojca w tej części zakrawa dla mnie o żart i to nieudany). Myślę, że to było odpowiednie zakończenie tego cyklu, nic więcej nie powinno być dopisane, bo i po co?

Ostatnia część.
Koniec.
Zanim jednak to nastąpi nastawcie się na ogrom nowych informacji ze świata wampirów.
Na liczne zwroty akcji.
Na szokujące wydarzenia.
Na masę dobrej zabawy.
Czytajcie!

Historia Belli i Edwarda jakoś się we mnie zakorzeniła. Przykład silnej miłości do mężczyzny, przyjaciela, rodziny i do dziecka nie jest elementem fantastycznym lecz pięknie prawdziwym. Ostatnia część sagi pokazuje nam całkiem inne oblicze Belli, jej siłe i determinację. Uważam, że "Przed Świtem" jest wspaniałym zwieńczeniem serii. Pomimo całego fantastycznego trzonu...

Czym zakończy się rok oczekiwania, marzeń, rozterek, lęków Belli? Czy rozdarta między uczuciami do wampira i wilkołaka nastolatka zdoła któregoś z nich wybrać? Czy zdecyduje się na mroczną, ale pociągająca egzystencję nieśmiertelnego wampira, czy też zwalczy miłość do Edwarda i zdecyduje się pozostać zwykłym człowiekiem? Czy ten romans skończy się ślubem? I jakie będą jego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna książka. Chociaż moim zdaniem najgorsza z serii.

Dyskusje

47 236