Piękne istoty

Okładka książki Piękne istoty
Kami GarciaMargaret Stohl Wydawnictwo: Łyński Kamień Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki Obdarzonych (tom 1)
Beautiful Creatures
Irena Chodorowska
Irena Chodorowska Young Adult literatura amerykańska magia paranormal romance

Okładka książki Młodzi Tytani. Beast Boy Kami Garcia, Gabriel Picolo
Ocena 7,3
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki Młodzi Tytani. Raven Kami Garcia, Gabriel Picolo
Ocena 7,1
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki A Gatlin Wedding Kami Garcia, Margaret Stohl
Ocena 6,0
A Gatlin Wedding Kami Garcia, Margar...

więcej Więcej

Klimatyczna historia miłosna

Przeczytałam ją jeszcze jako nastolatka, więc postaram się przedstawić połączone spostrzeżenia z czasu zaraz po lekturze oraz po latach.

Kiedy czytałam "Piękne istoty" pierwszą myślą, która mi się nasunęła było: obłędnie klimatyczna. Autorki bardzo umiejętnie wykreowały duszny, tajemniczy, wręcz mroczny świat Południa. Nie czułam się, jakby...

Lekka, przyjemna lektura. Ciekawe wątki, nastoletnia miłość i oczywiście walka ciemności i światła.

Spodobała mi się historia Leny oraz Ethana opisana w książce. Dawno nie czytałam książek z rodzaju fantastyki i właściwie to nie wiem dlaczego. Ta książka długo u mnie leżała i czekała na swoją kolej, a teraz z chęcią przeczytałabym kolejne części.

Biorąc pod uwagę, że był to debiut pisarski autorek to jestem jeszcze bardziej na tak.

Dużo ciekawych wątków, sekretów,...

Książka dość ciekawa aczkolwiek zakończenie mnie nie usatysfakcjonowało.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, co prawda niektóre sceny mogą troszkę zanudzić ale to, co dzieje się od połowy książki aż do końca, wybacza wszystkie niedociągnięcia. Nie jest to pozycja, nad którą trzeba się skupiać więc jest idealna aby czytać ją w przerwach między czymś cięższym. Końcówka mnie zaskoczyła więc z chęcią sięgnę po następne tomy.

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę.
Chętnie wrócę do historii bohaterów w kolejnych częściach.
Ekranizacja - kolosalnie różni się od książki :)

Bardzo przyjemna młodzieżówka. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to przedłużanie pewnych wątków, które niewiele wnoszą do fabuły. Z drugiej strony autorki mają tak lekkie pióro, że mimo wszystko czyta się bardzo dobrze.

Szalu nie ma, troszke nudne, ale klimat jest.

Książka o dwójce młodych, przeznaczonych sobie nastolatków. Małe, nudne miasteczko odkrywa swoją drugą, magiczną, tajemniczą stronę... Motyw ciekawy, ale nie czyta się jej z zapartym tchem. Spodziewałam się więcej emocji, akcji. Książka napisana dość monotonnie, rozciągnięta w czasie. Historia ciekawa, ale język nie zachwyca.

7 774
    4 958