Piękne istoty

Kami GarciaMargaret Stohl Wydawnictwo: Łyński Kamień Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Beautiful Creatures
Data 1. wydania:
2009-12-01
Irena Chodorowska
Łyński Kamień
Irena Chodorowska Young Adult literatura amerykańska magia paranormal romance
Beautiful Creatures
Kroniki Obdarzonych (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Irena Chodorowska
Irena Chodorowska Young Adult literatura amerykańska magia paranormal romance

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, co prawda niektóre sceny mogą troszkę zanudzić ale to, co dzieje się od połowy książki aż do końca, wybacza wszystkie niedociągnięcia. Nie jest to pozycja, nad którą trzeba się skupiać więc jest idealna aby czytać ją w przerwach między czymś cięższym. Końcówka mnie zaskoczyła więc z chęcią sięgnę po następne tomy.

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę.
Chętnie wrócę do historii bohaterów w kolejnych częściach.
Ekranizacja - kolosalnie różni się od książki :)

Bardzo przyjemna młodzieżówka. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to przedłużanie pewnych wątków, które niewiele wnoszą do fabuły. Z drugiej strony autorki mają tak lekkie pióro, że mimo wszystko czyta się bardzo dobrze.

Szalu nie ma, troszke nudne, ale klimat jest.

Bardzo przeciętna książka. Świat nawet okej wykreowany, postaci trochę mniej. Momentami było bardzo nudne. Chociaż ciekawe jest to, że jest prowadzone oczami chłopaka. Oglądałam film i uważam, że jest lepszy. Nie będę sięgać po kolejne tomy. Nie moje klimaty...

Książka o dwójce młodych, przeznaczonych sobie nastolatków. Małe, nudne miasteczko odkrywa swoją drugą, magiczną, tajemniczą stronę... Motyw ciekawy, ale nie czyta się jej z zapartym tchem. Spodziewałam się więcej emocji, akcji. Książka napisana dość monotonnie, rozciągnięta w czasie. Historia ciekawa, ale język nie zachwyca.

Seria na pewno w moim TOP 5. Najpierw obejrzałam film później zabrałam się za książkę i pomimo że film bardzo mi się spodobał to książka nie nudziła absolutnie.

Ciekawa historia i podoba mi się, że w końcu fabuła jest prowadzona z punktu widzenia chłopaka :)

Wzięłam się za czytanie tej książki, bo wcześniej oglądałam film. Trochę mi się dłużyła, ale w miarę czytania, widziałam różnice między filmem, a książką, która jest bardziej rozbudowana. Występuje tutaj fantastyka, są też bardzo smutne wątki, ale mimo to, książka mi się podobała ;)

książkę czytało się dobrze, jednak nie wciągnęła mnie tak bardzo jak niektóre książki to potrafią. Dużo pozmieniali w filmie, a szkoda. Wersja książkowa bardziej mi się spodobała.

Dyskusje

7 613