Świat równoległy

Inne

Oficjalne recenzje i

Rzeczywistość poza kadrem

[ 25 ] Link do recenzji

Najbardziej w publikacjach Pana Michniewicza podoba mi się sposób w jaki opisuje czesto znane nam miejsca z zupełnie innej perspektywy. Sięgając po ta książkę oczekiwałam czegos innego, pozytywne zaskoczenie. Znalazlam historie pelne pasji po które normalnie bym nie siegla. POLECAM

Świetna! Polecam każdemu.

Dosyć ciekawy reportaż. Polecam

Myślałem, że będzie to taki o jeden z wielu zbiorów reportaży. Myliłem się. Ciekawie i szybkie w czytaniu opowiedziane historie z różnych zakątków świata. Co mi się najbardziej podobało, to to, że w sumie niby się myślało i wiedziało o niektórych rzeczach wymienionych w książce, ale to dopiero autor otworzył na nie oczy. Polecam.

2099

Na półkach: , , , , , , ,

Audiobook Empik Go
Czyta Krzysztof Gosztyła

Ależ to był świetny świetny reportaż .A wykonanie pana Krzysztofa Gosztyła ,rewelacyjne .
Świetnie modulował głos , dzięki czemu książkę słuchało się z jeszcze większym zainteresowaniem.
Pakistan ,USA ,Polska ...
Osiem reportaży ,każdy z innego miejsca na ziemi .
Poznajemy fakty ,których nie znamy ,a może znamy tylko...

Po książki tego autora sięgam bez większego zastanowienia i jak dotąd się nie zawiodłem. Tak było i tym razem. Jak zwykle dostajemy ciekawe historie, opisane z wielkim wyczuciem i wrażliwością na to czego autor jest świadkiem podczas swoich podróży po świecie. A ponieważ jest uważnym obserwatorem, dostajemy nie tylko to co widać na wierzchu, na pierwszy rzut oka, ale dużo...

Miodzio.
Zbiór, w sumie krótkich, reportaży z różnych stron świata.
Jeden lepszy od drugiego.
Każdy właściwie mógłby stać się tematem na odrębną książkę.
Te historie niosą dużą dawkę wiedzy poznawczej i wywołują chęć bycia na miejscu autora.
Chcę tam być i przeniknąć do wnętrza!
Chcę zobaczyć kulisy raju.
Chcę poczuć na własnej skórze gościnność Pakistańczyków.
Chcę...

wyzwala chęć dalszych poszukiwań w zaprezentowanych przez autora tematach.

Od jakiegoś czasu lubię sięgnąć po literaturę faktu, chociaż od kilkudziesięciu lat zaczytuje się w kryminałach. Ale to niesamowite przeżycie . Reportaże są tak samo(jeśli nie bardziej ) wciągające, często chwytają za serce i zostają w głowie . Zmuszają do przemyśleń, często do zmian.
Tak też było w przypadku tego tytułu. Skończyłem go czytać wczoraj wieczorem a cały czas...

Po prostu - dla mnie doskonałe reportaże. Wciągające, poruszające, odkrywające nowe punkty widzenia, nowe życia. Wspaniały język, odpowiednia równowaga zaangażowania i wycofanej obserwacji zjawisk. Warto poznać.

Dyskusje

2 071