Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów

Okładka książki Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów Tomek Michniewicz
Okładka książki Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów
Tomek Michniewicz Wydawnictwo: Otwarte literatura podróżnicza

2018.07.17
2024.04.10

2018.07.17
2024.04.10

Kolejna lektura tego autora, która przypadła mi do gustu. Nawet nie wiedziałem, że poszukiwacze zaginionych skarbów istnieją do dziś. Sporo wciągających historii, ciekawie opisanych. Polecam

Zabrałem tą książkę na wczasy. Czytając taką treść na plaży jest wrażenie x2. Polecam

Pierwsza część książki to prawdziwa wyprawa do prawdziwych poszukiwaczy skarbów poszukiwanie zatopionych galeonów opuszczonych kopalń tego się spodziewałam. Natomiast druga cześć to spore zaskoczenie. Nie jest to opowieść o poszukiwaniu skarbów we wrakach rozbitych na wodach wokół Afryki. Ledwo muśnięty jest temat afrykańskich kopalni złota. Prawdziwe skarby Afryki to kość słoniowa skóry zwierząt rogi nosorożca. słowem afrykańska przyroda. a walka z tymi którzy chcą ten skarb zagarnąć dla siebie. wycisnąć ile się da nie myśląc o tym co potem trwa cały czas.

Duża porcja ciekawych informacji o branży poszukiwaczy skarbów. Ciekawi bohaterowie, ciekawe historie. Fajnie się czyta. Czuć w powietrzu tę gorączkę poszukiwaczy złota. Polecam.

"Gorączka" to najsłabsza książka Michniewicza (który jest jednym z moich najbardziej ulubionych polskich autorów),co nie oznacza, że jest zła. W odróżnieniu do jego późniejszych lektur, tutaj opisywane historie są nieco rozwlekłe, a miejscami przesycone tzw. backgroundem.

Tomek Michniewicz to autor ktory ma o czym opowiadac i ma do tego talent. To moja druga ksiazka i nie moge sie doczekac czego dowiem sie z kolejnych :) Tak zakończyłam rok 2020

To nie jest tylko baśniowa historia o złocie i skrzyniach pełnych monet, to również smutna historia Afryki, bezwzględnych ludzi, którzy dla pieniędzy zrobią okrutne rzeczy.

Słaba pozycja od Tomka Michniewicza. Ciężko się czyta, ciężko zrozumieć, o co tak naprawdę w tej książce chodzi. Przerwałam w 34% i przerzuciłam się na coś ciekawszego. Fabuła miesza kilka wątków i nie można zrozumieć, o czym tak naprawdę ta powieść jest.

Wspaniała książka, czasami tak porywała, ze zapominałam że wydarzenia nie są tworem fantazji autora, tylko gorzką prawdą. Od teraz dodałam wolontariat w Imire na swój bucket list :)

• Podróżnicze
  • Podróże