Aplikacja

2015-10-07
Data 1. wydania:
2014-05-13
Jarosław Irzykowski
aplikacja dystopia literatura amerykańska Jarosław Irzykowski nastolatka miłość nastolatków

więcej Więcej

Ksiązka z wielkim, niewykorzystanym potencjałem. Świetne wprowadzenie do historii i wizji świata w którym ludzmi steruje aplikacja zostało zepsute młodzieńczym romansem bohaterki i mało konkretnym i mdłym zakończeniem. Nie tego się spodziewałem i niestety rozczarowała mnie ta książka.

Na półkach: , , , , , ,

Nie spodziewałam się, że książka ta mi się tak spodoba. Oczekiwałam jednak trochę czegoś innego. Świata, gdzie aplikacja kontroluje ludzi itp. Natomiast tutaj nie do końca wszystko skupia się na samej aplikacji. Mimo to była ta naprawdę fajna pozycja.

Na początku ,,Aplikacja" mi się nie podobała, nie mogłam totalnie się przekonać. Kiedy jednak zaczęła się ta cała intryga, przyznam, że całkiem się wciągnęłam. Jedyny minus jaki mogę przytoczyć to wiek głównej bohaterki (myślę, że powinna mieć tą 18, bo jej zachowanie wydaje się trochę nieprawdopodobne przy tak młodej osobie), oraz zachowanie Rory co do Northa. Przez całą...

Książkę kupiłam przez przypadek i nie spodziewałam się, że mnie tak wciągnie. To ci jest w niej opisane, aplikacje, których ludzie słuchają bez namysłu i kontrola umysłu to wszystko coraz bardziej zaczyna dotyczyć naszych czasów. Polecam przeczytać tę książkę i zastanowić się nad tym co czego zmierza ten świat.

Książka napisana jest w sposób dobry, chociaż styl autorki wydaje się być raczej przeciętny.

Bohaterów polubiłam, zarówno ich charakter jak i sposób w jaki patrzyli na świat. Różnili się między sobą i nie wydawali się płytcy jakby to mogło się wydawać.

Fabuła zapowiadała się ciekawi i taka też była. Mimo iż do 100 str nie mogłam się wciągnąć to potem książka naprawdę mnie...

Dokładniejszą recenzję znajdziecie na moim blogu: https://strona-za-strona.blogspot.com/2020/12/02-recenzja-aplikacja.html

Jest to kolejna książka, którą pojawiła się na mojej półce wcale nie z polecenia, a z polowania na jakieś tanie okazje w Internecie. Nie oczekiwałam, więc zbyt wiele, po prostu kupiła mnie opisem. W końcu, ilu z nas nie zawierza na ocenie jedynie na...

Książka opowiada o szesnastoletniej Rory która korzysta z Luxa- aplikacji stworzonej przez firmę Gnosis.
Dziewczyna dostaje się do Akademi Theden wraz z koleżanką z liceum.
Rory w miasteczku obok szkoły poznaje pracującego w kawiarni Northa, który nie używa aplikacji. Niedługo po tym dziewczyna zaczyna postępować wbrew temu co mówi Lux- zaczyna słuchać...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szybka akcja, bardzo udana książka

Pochłonęłam w jeden dzień, przyjemnie interesująca i porywająca. Minus jedna gwiazdka za zakończenie, które wydaje się gigantycznym szczęściem i zbiegiem okoliczności. Mimo to polecam gorąco!

Wciąga. Szybka akcja. Trochę przerażająca i taka prawdziwa. Pokazuje w jakim kierunku idzie nasze życie.
Myślałam że to taka książka dla nastolatek, a tak naprawdę po przeczytaniu tej książki... Mam sporo przemyśleń na temat podjęcia do wirtualnego świata.
Gorąco polecam.

• Chcę w prezencie