Free to Fall

9780062199805
dystopia

📖🐲
DNF, str 86
Niestety jest koszmarnie nudno. Dystopia sropia. Poza tym, że mamy apkę, która decyduje za ciebie i jakieś przezroczyste kapsuły w klasie, nie ma w tym świecie niczego nowego, albo odkrywczego. A poza tym wszystkim zostaje nudnawa młodzieżówka o szkole z internatem, o której nie chce mi się po raz setny czytać. Są nieliczne momenty, które były napisane lepiej, w nieco szybszym tempie, więc ostatecznie daję tę 3, ale kończyć nie zamierzam.

📖🐲
DNF, str 86

Książka miała na siebie ciekawy pomysł, który moim zdaniem nie został w pełni wykorzystany. Fabuła nie porywała, ale nie można powiedzieć, że była zła. Niestety ciągłe wciskanie "wyjątkowości" głównej bohaterki i wrzucony mocno na siłę wątek miłosny sprawiły, że nie najlepiej wspominam tę konkretną książkę. Być może jednak Panie będą lepiej identyfikowały się z protagonistką.

Kupując i zaczynając tę książkę, nie sądziłam, że to będzie taka historia. Nie zwracałam uwagi, jaki typ książki to jest, myślałam, że będzie bardziej młodzieżowa, prosto napisana. Zdziwiłam się bardzo i w sumie to pozytywnie się zdziwiłam, kiedy się okazało, że jest inaczej. Historia daję do myślenia na różnych płaszczyznach. Co robi z nami elektronika? Jak bardzo jej ufamy? Jak bardzo jesteśmy gotowi, by oddać za nią wręcz życie? Czy umiemy bez niej żyć? Dużo pytań, a odpowiedzi nie są takie proste, jakby się wydawało. Do czego obecnie są zdolne firmy, by zawładnąć naszym życiem i naszą psychiką. Wszystkim. To jest straszne, że to, o czym jest książka, w niedalekiej przyszłości może być rzeczywistością.

Na półkach: , , , , , ,

Nie spodziewałam się, że książka ta mi się tak spodoba. Oczekiwałam jednak trochę czegoś innego. Świata, gdzie aplikacja kontroluje ludzi itp. Natomiast tutaj nie do końca wszystko skupia się na samej aplikacji. Mimo to była ta naprawdę fajna pozycja.

Nie dałam rady przez tą książkę przebrnąć. Odkładam. Dla mnie mega nuda.

Nie dałam rady przez tą książkę przebrnąć. Odkładam. Dla mnie mega nuda.

Książka napisana jest w sposób dobry, chociaż styl autorki wydaje się być raczej przeciętny.

Bohaterów polubiłam, zarówno ich charakter jak i sposób w jaki patrzyli na świat. Różnili się między sobą i nie wydawali się płytcy jakby to mogło się wydawać.

Fabuła zapowiadała się ciekawi i taka też była. Mimo iż do 100 str nie mogłam się wciągnąć to potem książka naprawdę mnie wciągnęła i resztę przeczytałam niemal od razu. Intryga jest bardzo dobra, oprócz tego rozwija się wręcz idealnie, akcja ani nie dzieje się za wolno ani za szybko. Zakończenie było jak dla mnie lekko naciągane, wszystko zakończyło się jakby przez szczęśliwy zbieg okoliczności, co mi się nie podobało.

Mimo wszystko książka jak dla mnie jest naprawdę bardzo dobrą młodzieżówką i z całego serca polecam ją przeczytać.

Książkę kupiłam przez przypadek i nie spodziewałam się, że mnie tak wciągnie. To ci jest w niej opisane, aplikacje, których ludzie słuchają bez namysłu i kontrola umysłu to wszystko coraz bardziej zaczyna dotyczyć naszych czasów. Polecam przeczytać tę książkę i zastanowić się nad tym co czego zmierza ten świat.

Na początku ,,Aplikacja" mi się nie podobała, nie mogłam totalnie się przekonać. Kiedy jednak zaczęła się ta cała intryga, przyznam, że całkiem się wciągnęłam. Jedyny minus jaki mogę przytoczyć to wiek głównej bohaterki (myślę, że powinna mieć tą 18, bo jej zachowanie wydaje się trochę nieprawdopodobne przy tak młodej osobie),oraz zachowanie Rory co do Northa. Przez całą książkę miałam wrażenie, jakby go wykorzystywała i trzymała przy sobie ze względu na jego umiejętności, a nie miłość. Oprócz tych mankamentów śmiało mogę przyznać 6 gwiazdek, książka była dobra, lekka, przyjemna i pełna ciekawych zagadek. Oprócz tego można się z niej wiele nauczyć, bowiem porusza takie tematy jak rola urządzeń technicznych takich jak telefon w naszych życiach, oraz pokazuje, w jakim kierunku to wszystko zmierza.

Ksiązka z wielkim, niewykorzystanym potencjałem. Świetne wprowadzenie do historii i wizji świata w którym ludzmi steruje aplikacja zostało zepsute młodzieńczym romansem bohaterki i mało konkretnym i mdłym zakończeniem. Nie tego się spodziewałem i niestety rozczarowała mnie ta książka.

Bardzo ciekawa, polecam.

Bardzo ciekawa, polecam.