Coś mojego

2015-10-20
2015-10-20
Julia Wolin

Coś niezbędnego do szczęścia

Mam dylemat przy tej książce, bo - z jednej strony historia ma potencjał, który przez przeciętne wykonanie nie został w pełni wykorzystany, z drugiej strony - zdaję sobie sprawę, że jak na obecne standardy jest to dobra książka, a być może moje wymagania literackie są zbyt wygórowane.
I nie przepadam za takimi cukierkowatymi happy endami, gdzie wszyscy bez wyjątku wygrywają los na loterii.
Natomiast - ale to już nie do autora zarzut - korekta(redakcja) bardzo niechlujnie wykonana. Nie tylko literówki, przecinek i kropka obok siebie, ale zdanie :"Wróciłam do pokoju przed wstaniem rodziców" to już moim zdaniem przekroczenie pewnej granicy przyzwoitości językowej.
Czy polecam? Powiedzmy, że można przeczytać w ramach walki z nudą.

„Coś mojego” była książka z polecenia mojej przyjaciółki. Niezbyt jeszcze byłam przekonana do czytania książek, jednak wzięłam się za te cudo.

Historia opowiada o dziewczynie, która straciła wzrok i musi poradzić z sobie z nowymi problemami. Idealnie ukazana utrata tak ważnego dla nas zmysłu.

Mimo wszystko, stara się żyć tak jak dotychczas. Do czasu, aż nie spotyka chłopca o kulach w poradni.

To niewiarygodne, jak ten młodzieniec potrafił zmienić jej życie o 180*. Bardzo urocza książka, naprawdę godna polecenia, głównie, dla młodzieży, ale dla starszych czytelników również!!

Mimo wszystko, stara się żyć tak jak dotychczas. Do czasu, aż nie spotyka...

Bardzo fajna i mądra książka.

Bardzo fajna i mądra książka.

Polecam 😃

Polecam 😃

Nietypowa, aczkolwiek ciekawa książka. Historia niewidomej dziewczyny wciąga, ciężko było się oderwać od czytania.

1997

Podchodziłem do tej książki dość sceptycznie ponieważ kiedyś o tematyce niewidomej dziewczyny z szlakami na oczach nie przypadła mi do gustu. I o ta ta książka leżała u mnie długo zawsze ją omijalam i postanowiłam w końcu się nad nią ugotować jako że jest jedna z 10 moich kumpli którzy są i są
Serio nie spodziewałem się po niej czegoś więcej jak tylko tyle że pewno przebrane przez nie przez tydzień a po nim stwierdze że nie chce się z nią dłużej męczyć. I otóż co wyobraźcie sobie moje rozczarowanie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ksiazka już niemal od kilku pierwszych stron mnie pociągnęła i z czystą przyjemnością się w niej zanurzylam . Polecam na prawdę

Serio nie spodziewałem się po niej czegoś więcej jak tylko tyle że pewno...

Do przeczytania w 3 dni. Dość ciekawie przedstawiona historia, jednak w bardzo - jakby to nazwać - ugrzeczniony, wręcz dziecinny sposób, a więc świetnie nadaje dla tego przedziału wiekowego, niekoniecznie dla starszych czytelników.

Jedna z lepszych pozycji wśród książek młodzieżowych. Zdecydowanie polecam każdemu niezależnie od wieku i preferencji czytelniczych.

Muszę przyznać że napaliłam się na tę książkę jak bezzębny na suchary.
Niepotrzebnie.

Muszę przyznać że napaliłam się na tę książkę jak bezzębny na suchary.
Niepotrzebnie.

Bardzo dobra książka. Taka uniwersalna, dla każdego przedziału wiekowego. Pokazuje jakie wartości są w życiu ważne.

• 2017
  • 2016