Coś mojego

Coś niezbędnego do szczęścia

5755 657 411

Polecam 😃

Polecam 😃

Podchodziłem do tej książki dość sceptycznie ponieważ kiedyś o tematyce niewidomej dziewczyny z szlakami na oczach nie przypadła mi do gustu. I o ta ta książka leżała u mnie długo zawsze ją omijalam i postanowiłam w końcu się nad nią ugotować jako że jest jedna z 10 moich kumpli którzy są i są
Serio nie spodziewałem się po niej czegoś więcej jak tylko tyle że pewno przebrane przez nie przez tydzień a po nim stwierdze że nie chce się z nią dłużej męczyć. I otóż co wyobraźcie sobie moje rozczarowanie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ksiazka już niemal od kilku pierwszych stron mnie pociągnęła i z czystą przyjemnością się w niej zanurzylam . Polecam na prawdę

Serio nie spodziewałem się po niej czegoś więcej jak tylko tyle że pewno...

Jedna z lepszych pozycji wśród książek młodzieżowych. Zdecydowanie polecam każdemu niezależnie od wieku i preferencji czytelniczych.

Muszę przyznać że napaliłam się na tę książkę jak bezzębny na suchary.
Niepotrzebnie.

Muszę przyznać że napaliłam się na tę książkę jak bezzębny na suchary.
Niepotrzebnie.

"Tęsknię za niebem. Za tymi chwilami tuż przed zmierzchem, kiedy jeszcze nie ma wieczora, ale już nie jest dzień. Ta pora wydaje mi się czarodziejska, jakby można było wtedy dokonać cudu zupełnie bez wysiłku. Tęsknię za szkarłatnym odcieniem wschodu słońca. Za chmurami. I gwiazdami. Boże, jak ja tęsknię za gwiazdami."

Typowa pozycja z gatunku młodzieżowego. Historia 17-letniej Maggie, która kilka miesięcy wcześniej straciła wzrok. Upadając na głowę (dosłownie!) spotyka Bena, który okazuje się być jej oczami. Niemożliwe? A jednak!
Książka wywołuje uśmiech na twarzy. Przepiękna historia, sarkastyczne postacie - to właśnie ją charakteryzuje. Autorka w sprytny sposób przygotowuje czytelnika na smutne zakończenie, wywołując potok łez, by ostatecznie poprowadzić historię w inny sposób. Historię o przyjaźni, miłości, pasji, sile walki i "cosiu". Bo każdy powinien mieć swoje "coś" - co daje radość i ma prawdziwe znaczenie życiu.

"Jak ktoś jest niewidomy, widzi ludzi takimi, jakimi są naprawdę."
"Nie chodzi o to, że nie lubię psów. Po prostu wolę mniejsze, spokojniejsze i czystsze. Z długim, cienkim ogonem i miauczące. To rasa idealna." 🐈
"Wiem, dlaczego tak kochasz niebo. Dzięki niemu człowiek ma wrażenie, że istnieje. Są rzeczy, których się nie widzi. Tak jakby wszechświat nosił wielką tajemnicę, którą można poznać, jeśli się będzie dostatecznie długo wpatrywać w niebo."
"Jasne, coś się zmieniło, ale nie ja, tylko to, na co zwracam uwagę, o czym myślę. Przecież pod wpływem okoliczności nie stajemy się innymi ludźmi, po prostu dowiadujemy się o sobie nowych rzeczy."

Typowa pozycja z gatunku młodzieżowego. Historia...

Książka piękna pod wszystkimi względami .Wciąga od pierwszej strony , płakałam i ze śmiechu i ze smutku. Bardzo dobrze napisana.

Bardzo dobra książka. Taka uniwersalna, dla każdego przedziału wiekowego. Pokazuje jakie wartości są w życiu ważne.

Do przeczytania w 3 dni. Dość ciekawie przedstawiona historia, jednak w bardzo - jakby to nazwać - ugrzeczniony, wręcz dziecinny sposób, a więc świetnie nadaje dla tego przedziału wiekowego, niekoniecznie dla starszych czytelników.

Nietypowa, aczkolwiek ciekawa książka. Historia niewidomej dziewczyny wciąga, ciężko było się oderwać od czytania.

Bardzo fajna i mądra książka.

Bardzo fajna i mądra książka.