Radio Armageddon

Lampa i Iskra Boża
narkotyki punk rock walka z system
literatura piękna
narkotyki punk rock walka z system

Dramat. Książka o nastolatkach czujących się skrzywdzeni przez los, ze względu na fakt, że urodzili się w dobrych rodzinach i nie mają żadnych realnych problemów.

dla mnie bomba. ale ja gralem (slabo a wrecz zalosnie) w pankowym zespole w licbazie, wiec moze nie jestem najlepszym sedzia :)) esencja mlodziezowego buntu, a przy tym bardzo ambitne zalozenie pisarskie

Książka, która ma spory potencjał. Czy wykorzystany? Sam nie wiem. Czuć wczesnego Żulczyka... ciężar gatunku moim zdaniem mniejszy niż w jego innych książkach (u mnie była to ostatnia z jego książek,którą przeczytałem w sensie chronologicznym).

Myślę, że temat, problematyka, bohaterowie i fabułą są atrakcyjniejsze dla młodszych czytelników.

Ta książka pozostaje dobra, dopóki jesteśmy w stanie uwierzyć w jej treść. Dwie pierwsze części czyta się dobrze przez większość czasu, bohaterowie są lekko przerysowani, ale autentyczni, ich relacje są ciekawe, przez co chce się poznać ich bardziej, i właśnie ta chęć, razem z chęcią poznania odpowiedzi na tajemnicę, przedstawioną na pierwszych stronach, pozwala wciągnąć...

Macie może wśród znajomych taką osobę, która gada non stop, gęba jej się nie zamyka, skacze z tematu na temat, rozwleka wszystko do granic możliwości, a jej wywody brzmią jak jeden wielki bełkot? No to taka właśnie jest ta książka. Robiłem do niej kilka podejść, ostatecznie przeczytałem jakąś 1/4 i dalej już nie dałem rady. Czytając, miałem wrażenie, że autor próbuje...

Książki Żulczyka są jak filmy Smarzowskiego – wspaniale intensywne i mocno dające po głowie, długo się o nich pamięta i albo się je kocha, albo nienawidzi.

Lubię książki wymagające wysiłku intelektualnego, a ta zdecydowanie do nich należy. Żulczyk sprawnie żongluje zabiegami stylistycznymi i ukazuje wewnętrzny chaos tzw. pokolenia Y, których dzieciństwo przypadło na okres transformacji ustrojowej w Polsce.

Ciężko. Trudno. Wymęczyłem się, choć uwielbiam Żulczyka to czasami miałem dość. Książka jest przesadnie wypchana awangardą, metafora goni metaforę, lecz tak natarczywie, tak przewlekle, że nie sprawia przyjemności. Młodzież, bunt, anarchia i punk, sprzeciw wobec systemu, obalić więc, zniszczyć wszystko, nawet ciekawie, jednak zbyt wiele chaosu, wątki mieszają się, skaczą w...

Poza "Wzgórzem Psów" to ostatnia książka autora jaka mi została na półce. I chyba ważna jest tu kolejność lektury, bo czuć wszystkimi porami, ze ten samolot dopiero startuje. I problem jaki niektórzy mają z tą pozycją jest chyba taki (przynajmniej tak wynika z zamieszczonych tu recenzji), że próbują ją czytać dosłownie, realnie. A to proza pod wpływem Burgess'a,...

Bunt, złość i samotność. Żulczyk umie przekazać klimat, chociaż ta książka mnie nie porwała.

Dyskusje

2 195