Radio Armageddon

Jakub Żulczyk Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Nowa proza polska literatura piękna
2015-01-21
2008-03-01
Świat Książki
literatura polska narkotyki punk rock walka z system
literatura piękna
2015-01-21
Nowa proza polska
literatura polska narkotyki punk rock walka z system

Radio Armageddon to młodzieżowa opowieść o rockowym zespole o takiej właśnie nazwie. Czworo licealistów postanawia założyć zespół muzyczny, ich życie zmienia się, gdy ginie jeden z nich, czyli Cyprian.
Autor pokazuje tę historię z perspektywy kilku osób, ludzi którzy wkraczają w okres młodzieżowego buntu, pojawiają się narkotyki, imprezy, oraz szemrane towarzystwo.
Książka,...

Żulczyk to Żulczyk. Oderwać się nie można tak wciąga. Dużo, dużo słów tak jak uwielbiam. Historia też napisana z pasją. Przykleja oczy do książki. Chcę jeszcze.

Wciągająca, a jednak momentami męcząca pozycja. Żulczyk ma swój styl i w tej książce również go widać , ale według mnie napisał lepsze książki...

Gwiazdkiw tym wypadku nie mają duzgo znaczenia!!!
Hmmm... nie wiem czy tylko ja nie wiem jak ta ksiązka się skończyła? czy autor zostawił nam otwarte drzwi do zakończenia? happy czy nie happy end? Że nie było wpros powiedziane co się stało?
Książka? Hmm... specyficznie napisana, nie zawsze mogłam się w niej odnaleźć.
ALE!!! Fabuła całkiem, całkiem :)

Było ich pięcioro.
Nadzieja – bardzo wysoka dziewczyna o urodzie pogrążonej w żałobie modelki, „matka miłosierdzia” rozdająca dobre rady wszystkim potrzebującym i niepotrzebującym ich, ulubienica nauczycieli, rozchwytywana koleżanka, przyciągająca wzrok i ręce płci męskiej.
Szymon – wycofany introwertyk, zawsze w roli obserwatora z obsesją bycia niewidzialnym i...

Ciężka książka nie tylko pod względem wagi ale i treści. Trudna w treści i w zrozumieniu czy taka historia mogła się zdarzyć.

Za dużo słów, za mało treści. Historia brudna, ciężka, wciąga i odpycha.

Chyba za dużo ostatnio czytalam reportaży albo zaangażowanej społecznie literatury pięknej, ponieważ kiedy w moje ręce wpada coś co jest z pogranicza fantastyki (tyle, że bez krasnoludów) i praskiej prozy (praskiej od Pragi i dresiarstwa) sprzedawane w ładnym opakowaniu literatury pięknej to trochę się gubię. Coś co miało być z założenia krytyką i/albo pochwałą buntu staje...

Jedna z najbardziej niedocenianych współczesnych polskich powieści (6,6 na lubimycztac, serio???). Niesamowicie ambitne literackie zalozenie.

Książka Jakuba Żulczyka pt. „Radio Armageddon”, to pozycja, która wymyka się wszelkim schematom. Co nie znaczy, że zamierzam tę książkę ze wszech miar chwalić. Książka opowiada o grupie licealistów, znudzonych zwyczajnym życiem w przysłowiowej „bańce”, która pod wpływem nowego kolegi – i z jego inicjatywy – postanawia założyć kultowy (jak się okazuje) zespół. Każdy z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje