Paw królowej

2007-06-01
literatura polska
Inne

1935 ocen

Czego nie mozna zakwestionowac to oryginalny styl autorki. Natomiast sama fabula mi akurat nie przypadla do gustu. Moze dla osob, dla ktorych hip hop jest duzo blizszy ksiazka moze wydac sie ciekawsza.

Po przeczytaniu "Wojny polsko-ruskiej" poszłam za ciosem i... ugrzęzłam. Nie oceniam, bo nie dokończyłam i na razie nie mam ochoty do "Pawia królowej" wracać. Czytało mi się zbyt ciężko, język mnie wymęczył tak, że nie wiedziałam, o czym właściwie czytam. Zupełnie nie mój styl, ale niektórym taki eksperyment na pewno przypadnie do gustu. Zabiegi językowe są ciekawe.
Jeżeli...

„ Paw królowej „
Prozatorski rap Masłowskiej to autoironiczna, napisana z dystansem, także do siebie, opowieść o współczesnych celebrytach, lub aspiratorach do tego tytułu. Autorka opisuje bohaterów z humorem, ironią, ale równie fascynujący jest Jej język, bo jest to prawdziwa Mistrzyni formy, stylu .
Książka ma naście lat , ale niestety zdanie „ chciałaby zapomnieć w...

Czy rap jest muzyką? Chyba tak, skoro słuchają tego miliony. Ale to wcale nie oznacza, że jest muzyką wartą słuchania czy polecenia, a tym bardziej - że podoba się wszystkim. Osobiście wolę Bacha. A czy Andy Warhol był artystą? Chyba tak, skoro sprzedawał się znakomicie i zna go caly świat. Ale to nie znaczy jeszcze, że możemy go porównywać z Rafaelem czy Modigliani. To...

wykurwista ona jest ta kobieta

Średnia ocen 5,8? A tylu tu yntelygentów?! Cycki, pochwa, o co kaman?

Elo ziom. Ironii u ciebie wyczuwam brak, nadęcia mózgowego i emocjonalnego zwoju sznurek. Jak nie czaisz czytaj od tyłu, czyli wspak, ha ha ha. Nim rzucisz gównem sprawdź pod butem, rzucać należy ubitym glutem.

Hmmm... kiepska ze mnie Masłowska :).

Bardzo dobra książka, ubawiłem się. W końcu została...

Współczesna bajka o pogubionych ludziach, sztucznych światach bełkotu medialnego i brzydocie ukrytej pod warstwą lukru. Jej siła jest w języku i wyczuciu absurdu. Jeśli oczekujecie tradycyjnej narracji – zawiedziecie się.

Dla mnie to jest groteskowo piękne.

Ale dziwoląg 🤣

Książka Mc Doris jest zabawna i pomysłowa. Ze względu na rapowany charakter tekstu nie czyta się jej jednym tchem, ale za to nie jest to książka z gatunku przeczytać i zapomnieć. Ja osobiście nigdy nie czytałem nic bardziej szalonego i bezobciachowego. Myśle, że będę do niej wracać wielokrotnie. Zdecydowanie warto!

Dużo zamieszania i chaosu ale nie na tyle by można było zgubić wątek. Świetne karykatury ludzi, ich najgorsze zachowania i pozy, uśmiałam się dobrze kilka razy. Warszawa i jej mieszkańcy pokazani tak realistycznie. Słyszę w głowie te teksty. Napisana z luzem i stylizowana na hip hop. Długość również idealna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2 535
  • Literatura polska