Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.40 zł

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Białostocki trip

Link do recenzji

Co za szczęście, że autor nie poszedł tą drogą i to tylko jednorazowy wybryk literacki.

Maciek z Białegostoku to student V roku polonistyki piszący pracę magisterską i pracujący w miejscowej gazecie. Mieszka na blokowisku razem z rodzicami, babcią, bratem, psem i rybkami.
Inteligentny 24 latek bez realnych perspektyw na prawdziwe życie, przypominający w początkowych rozdziałach grającego przez pana Marka Kondrata Adama Miauczyńskiego z filmu „Dzień...

Nie jest to książka, która mnie zachwyciła, ale na pewno ma w sobie coś, co sprawia, że chce się wiedzieć, co będzie później. Dobra, godna uwagi, ale żałuję, że autor tak mocno odgrodził metafizykę z realnością.
Moment z "jajem" sprawił, że szczerze się zaśmiałam.
Gdy pojawiło się nazwisko Leppera - aż spojrzałam na datę wydania :D
Co by jednak nie mówić, dam szansę...

Uwielbiam autora. Ile trzeba mieć kunsztu literackiego by tworzyć tak niebanalne historie. Książka pełna groteski, absurdu. Jednak trzeba mieć dystans do siebie by to wszystko ogarnąć. Autor jak zwykle zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością a absurdem.

1984

155/2018 (A)

Pierwsza połowa dość dobra, ale od momentu, kiedy Maciek otrzymuje jajo, to chaos opowieści męczy. Chociaż niektóre momenty z Józefem i Jerzym zabawne. Na plus różne gierki językowe, np. "pierwszy raz z Agnieszką był obietnicą bez pokrycia - dosłownie" (czy jakoś tak).

Od początku punktująca i zadająca bezlitosne ciosy polskiej rzeczywistości powieść. Wytykająca i obśmiewająca wszystko, nie bacząc na świętości, co ujęło mnie chyba najbardziej. Niestety z biegiem wydarzeń staje się coraz bardziej mglista i chaotyczna. Końcówka rozbełtana i zupełnie nieciekawa.
Niemniej odczucia mam pozytywne. Niezły debiut.

Jest to moje drugie spotkanie z autorem. W przypadku "Sońki" byłam oszołomiona, pobudzona, zaciekawiona, a na dodatek wrażenia zostały we mnie na dłużej. W przypadku "Niehalo" - płynęłam z nurtem dość spokojnej rzeki. I tyle.
Niby bunt, ale bunt - taki średni. Rzeczywistość - zbyt normalna, albo może zbyt bliska moim doświadczeniom, dlatego nie robiła na mnie wrażenia....

Zupełnie nie rozumiem , o co takie wielkie hallo krytyków w sprawie debiutanckiej opowieści pana Ignacego Karpowicza pt. '' Niehalo ''. Dla mnie ta książka to zwyczajny średniak , a nawet i pewnego rodzaju nie halo . Co najwyżej ględzenia młodego człowieka jak by był na haju . Młody człowiek ma na imię Maciek i niestety jak większość młodych ludzi dzisiaj , klnie jak...

Łatwa satyra na zacofaną prowincję i głupich ludzi. Takich, co jeszcze tylko w Białymstoku można uświadczyć. Taka zjadliwym piórem napisana książka o wszystkim czyli o niczym.
Polecam miłośnikom kabaretów.

• 2014