Najcenniejszy dar

Richard Paul Evans Cykl: Christmas Box Trilogy (tom 1)
literatura piękna 128 str.
The Christmas Box

Hanna de Broekere
Znak
literatura piękna

Kup książkę

Taka krótka książeczka do przeczytania w godzinkę. Ale niesie za sobą wielki przekaz, że w życiu najważniejsza jest miłość i rodzina, a w połączeniu jest to rzecz magiczna, która powinna otaczać każdego z nas. Czasem trzeba zwolnić i zmienić priorytety, bo czas mija i nie można go cofnąć.

Króciutka książeczka, do przeczytania w jedno popołudnie. Przyjemna opowieść z dobrym przesłaniem, która na pewno bardziej przemówi do wierzących niż do ateistów. Mogę polecić.

Dosyć infantylna i prosta historii mówiąca jednak o ważnych sprawach i wartościach nadrzędnych w życiu. Do zachwytu mi daleko...ale przyjemnie i szybko się czyta.

Na półkach: , , , ,

Moja przygoda z twórczością autora rozpoczęła się od "Zegarka z różowego złota", czyli drugiej książki wydanej w cyklu "Christmas Box". Od tego czasu przeczytałam niemal wszystkie powieści pana Richarda, ale jakoś nie mogłam zdobyć książki, od której wszystko się zaczęło - pierwszej części tego osobliwego cyklu. I wreszcie mi się udało. "Najcenniejszy dar" to debiut...

Książeczka o miłości, radości, smutku i najważniejszych w życiu wartościach. Jak wiele czasu w ciągu dnia ucieka nam na głupoty, które nie mają żadnego znaczenia. Autor pokazuje nam, że rzeczy, które wydają nam się ważne w perspektywie czasu przestają nimi być. Wtedy pojawia się poczucie winy, bo tak wiele okazji zmarnowaliśmy. Polecam.

Chociaż nie mamy tutaj do czynienia z wybitną literaturą, nie zmienia to faktu, że ta prosta i skromniutkich rozmiarów historia jest przyjemną w odbiorze lekturą z przesłaniem. To opowieść o tym, co w życiu ważne. Pochwała domowego ogniska i innych pozytywnych wartości, których wydźwięk uwypukla dodatkowo osadzenie akcji w okresie świątecznym. Nieźle wypada też klimat...

Na półkach: , , , ,

Nie jestem fanką takich łzawych książek, ale muszę przyznać, że świąteczna trylogia tego autora jest po prostu genialna i cudowna – na pewno nie znajdziecie nigdzie takich książek jakie pisze Richard Paul Evans. Gorąco polecam!

Cudowna!

Krótka, a jakże magiczna historia. Uwielbiam twórczość pana Evansa, potrafi w zwykłej powieści obyczajowej zawrzeć wszystko. Ból, cierpienie, ale i również dużo magii, miłości i dobroci.
Polecam wszystkie książki tego pana :)

Na półkach: , , , ,

Richard Paul Evans ''Najcenniejszy dar'' należy do nielicznej do jednej z nielicznych grup pisarzy, których książkę przeczytałam w ciągu jednego dnia.

Książka składa się z 6 bardzo dobrze napisanych rozdziałów, które rozpoczynają cykl życia i autora, które przeznacza, on na przemyślenia nad tym, co posiada, a w szczególności praca i rodzina.

Mary bohaterka, do której...

Dyskusje

1 022