Najcenniejszy dar

Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Cykl: Christmas Box Trilogy (tom 1) literatura piękna
The Christmas Box
Hanna de Broekere
Znak
The Christmas Box
Christmas Box Trilogy (tom 1)
literatura piękna
Hanna de Broekere

Ciepła, klimatyczna, wzruszająca książka, która uświadamia jak cenna jest miłość rodzica do dziecka. Polecam,choć mam po niej niedosyt, dla mnie zbyt krótka, można było duża więcej napisać w tym temacie. Jednak przesłanie idealne.

Wspaniała książka na świąteczny czas, ale nie tylko.
Mary pokazuje jak trzeba kochać oraz czym powinno być Boże Narodzenie dla każdego człowieka. A co kryje się w drewnianej skrzyneczce sami się przekonajcie.

Choć jest to książka w klimacie świątecznym, niekoniecznie trzeba ją czytać w tym okresie. Ja czytałam chyba latem, ale ma tak magiczny klimat, że z miejsca przeniosłam się w okres Bożego Narodzenia. Cudo.

Mega wzruszająca, chociaż bardzo krótka. Evans jak zwykle porusza odpowiednie struny w duszach swoich czytelników ;)

Obowiązkowa lektura dla każdego zapracowanego rodzica, zwłaszcza ojców a książkę spokojnie można przeczytać w jeden wieczór. Polecam

Taka krótka książeczka do przeczytania w godzinkę. Ale niesie za sobą wielki przekaz, że w życiu najważniejsza jest miłość i rodzina, a w połączeniu jest to rzecz magiczna, która powinna otaczać każdego z nas. Czasem trzeba zwolnić i zmienić priorytety, bo czas mija i nie można go cofnąć.

Króciutka książeczka, do przeczytania w jedno popołudnie. Przyjemna opowieść z dobrym przesłaniem, która na pewno bardziej przemówi do wierzących niż do ateistów. Mogę polecić.

Dosyć infantylna i prosta historii mówiąca jednak o ważnych sprawach i wartościach nadrzędnych w życiu. Do zachwytu mi daleko...ale przyjemnie i szybko się czyta.

Na półkach: , , , ,

Moja przygoda z twórczością autora rozpoczęła się od "Zegarka z różowego złota", czyli drugiej książki wydanej w cyklu "Christmas Box". Od tego czasu przeczytałam niemal wszystkie powieści pana Richarda, ale jakoś nie mogłam zdobyć książki, od której wszystko się zaczęło - pierwszej części tego osobliwego cyklu. I wreszcie mi się udało. "Najcenniejszy dar" to debiut...

Książeczka o miłości, radości, smutku i najważniejszych w życiu wartościach. Jak wiele czasu w ciągu dnia ucieka nam na głupoty, które nie mają żadnego znaczenia. Autor pokazuje nam, że rzeczy, które wydają nam się ważne w perspektywie czasu przestają nimi być. Wtedy pojawia się poczucie winy, bo tak wiele okazji zmarnowaliśmy. Polecam.

Dyskusje

1 080