Teraz i zawsze

2013-04-18

Rzecz o szczęśliwych zakończeniach

Polecam!!

Polecam!!

Wzruszająca historia, która pozwala wierzyć, że ci, co odchodzą, tak naprawdę wciąż są obok nas. Maia, młoda żona i matka 5-letniego Josha, umiera na raka. Jednak jej miłość jest tak silna, że w "pożyczonym" ciele wraca do świata żywych, żeby dopilnować tego, by jej mąż i syn na nowo ułożyli sobie życie.
Popłakałam się już przy pierwszych stronach książki.

Popłakałam się już przy pierwszych stronach książki.

Miła i ciepła opowieść. Temat trudny, ale opisany tak, że łatwo się czyta. Bez zbędnych, wydumanych przemyśleń. Ot, książka na jeden wieczór, szczególnie dla wielbicielek tzw literatury kobiecej.

Mam nadzieję, że ta książka komuś pomogła po stracie bliskiej osoby, bo inaczej nie bardzo wiem, po co została napisana. Mnie nie wzruszyła, momentami się nawet nudziłam. Według mnie nie jest wcale wzruszająca i piękna, tylko sentymentalna i banalna. Chyba daję nawet za dużo gwiazdek, ale niech będzie ze względu na psiego bohatera.

Fajna książka, opowiadająca o życiu. Lecz zawiodło mnie troszeczkę zakończenie. Polecam ją przeczytać.

Pozytywna powieść. Czytając ją przekonałam się że po stracie bliskiej osoby człowiek jest w stanie żyć na nowo, mimo ogromnego smutku, trzeba mieć wiarę, że istnieje "coś jeszcze" - jakaś duchowa część życia, która pozwala łatwiej się pogodzić ze stratą bliskich... Króciutka książeczka naładowana pozytywnymi emocjami :)

Spodziewałam się czegoś innego po tej książce. Nie rozumiem zmarłej kobiety, tu z jednej strony chciała, żeby jej rodzina była szczęśliwa, a z drugiej się nad sobą użala. W pewnym momencie książki, gdy jest ukazana scena na cmentarzu jak bohater krzyczy, rozumiem go i mu współczuję, bo czasem wydaję mi się, że łatwiej jest odejść, niż zostać na Ziemi, gdzie życie toczy się dalej, a twoje życie utknęło w martwym punkcie. Nie podobało mi się zakończenie, bo tak jakby go nie było i nie podobał mi się happy-end, bo nie dla wszystkich był happy.

Pozycja, o której szybko się zapomina i raczej nie powraca do ponownego czytania. Trochę poplątana historia, trochę dziwna, może banalna, a może po prostu z fantazją? Sądzę, że niektórym się spodoba, ale ja wolę inne lektury. Czy miłość silniejsza niż śmierć?
Książka taka sobie, na jeden wieczór.

Książka taka sobie, na jeden wieczór.

"Nie można się przygotować na wszytko"

Książka o życiu po stracie bliskiej osoby, opowiedziana z perspektywy osoby, która odeszła z tego świata. Dotyka trudnych emocji, ale w sposób delikatny. Dobrze się ją czytało.

"Nie można się przygotować na wszytko"

Autorka opisuje los młodej kobiety, która przegrała z chorobą, i los jej rodziny, która musiała się uporać z jej odejściem.

Przewidywalne zakończenie, ale książka ogólnie ciekawa i dająca nadzieje, że prawdziwa miłość istnieje i przetrwa nawet śmierć.

• Przeczytane 2013
  • Biblioteka