Dwoje ludzi

związek miłość rozstanie
literatura dziecięca
związek miłość rozstanie

Oficjalne recenzje i

Być razem to czasem żyć oddzielnie

[ 8 ] Link do recenzji

„Dwoje ludzi” Iwona Chmielewska

„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem” – tymi słowami rozpoczyna się książka, którą chcę Wam zrecenzować w tym poście.

Jeśli miałabym podzielić się wrażeniami w dużym skrócie to zrobiłabym to w ten sposób: W prostocie siła… Kilka zdań, nieco więcej obrazków. Treść skromna w ilość...

Poetycka, wieloznacząca i zaskakująca próba zdefiniowania relacji. Mistrzowskie ilustracje autorki wspaniale uzupełniają tekst. Ogromna przyjemność lektury!

Na półkach: , , , , ,

Mała książeczka z dużym przekazem. To tak samo ważna pozycja dla dzieci i dorosłych jak "Mały książę". Uniwersalna, ponadczasowa, kolorowa, daje do myślenia. Jedyna wada- bardzo krótka! Ale o ważne rzeczy można wyrazić nawet jednym słowem :) nie żałuję, że moja biblioteczka wzbogaciła się o tę pozycję.

W prostocie siła... Kilka zdań, nieco więcej obrazków... Treści tyle, by wypełnić kilka związków... Piękna to książka. I treściowo, i obrazowo. Może wiele ryzykuję, ale dam sobie uciąć palca (ok, więcej nie zaryzykuję!), że łza zakręci się w wielu parach oczu, bo książka ta ma tyle treści życiowo prawdziwej, że nawet sobie nie wyobrażacie :) Piękna na podarek... Dla...

Dla dzieci, dla dorosłych, gra z naszymi emocjami, króciutka, skondensowana w słowach i obrazie. Koniecznie do przeczytania w jedną małą chwilę, do rozmyślania - jeszcze długo długo po.

Na półkach: , , , , , ,

Cudowna książka.Niewiele słów, a treści w nich tyle, że wystarczy za kilka powieści i poradników o miłości.Jestem nią absolutnie zachwycona i często do niej wracam.

Piękna! Wspaniały prezent ślubny :)

Mądra książka o relacjach międzyludzkich i związkach, które mogą być słodkie, namiętne, chłodne, solidne, słabe... o stopniu ich skomplikowania, trudach, odmienności obu stron, konieczności akceptacji i troski o tę drugą osobę ale również nieporozumieniach i kłótniach.O dzieleniu radości i smutków, wspólnych sukcesach ale i zmartwieniach oraz problemach.

To relacje jak...

Niezwykła, fascynująca odmienna. Zdecydowanie warta uwagi. Za każdym razem można odkryć coś nowego.

2051

Książka dla wszystkich, małych i dużych. O związkach i zależnościach między dwojgiem ludzi, którzy żyją razem i o tym, że jest im wtedy i łatwiej i trudniej. Prosty tekst i pełne znaczeń ilustracje. Piękna książeczka.

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci