Gdzie jest moja córka?

Okładka książki Gdzie jest moja córka?
Iwona Chmielewska Wydawnictwo: Format interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
60 str. 1 godz. 0 min.
Kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo:
Format
Data wydania:
2020-09-22
Data 1. wyd. pol.:
2020-09-22
Liczba stron:
60
Czas czytania
1 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361488873
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
8,3 8,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Ocena 7,2
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Mama zawsze wraca Iwona Chmielewska, Agata Tuszyńska
Ocena 8,4
Mama zawsze wraca Iwona Chmielewska, ...

Podobne książki

Okładka książki Tuli, tuli, cmok, cmok Katarzyna Fryza Księżopolska, Anita Lehmann
Ocena 7,5
Tuli, tuli, cm... Katarzyna Fryza Ksi...
Okładka książki Miasto potwór Joanna Guszta, Przemysław Liput
Ocena 7,1
Miasto potwór Joanna Guszta, Prze...
Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,3 / 10
23 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
211
81

Na półkach:

Super pomysł z wyszywanymi ilustracjami - są bardzo piękne.

Super pomysł z wyszywanymi ilustracjami - są bardzo piękne.

Pokaż mimo to

1
avatar
264
96

Na półkach:

Książki Iwony Chmielewskiej to zawsze arcydzieła. Krótkie w treści i formie, ale niosą za sobą tyle znaczenia, że słów sienkiewiczowskiej Trylogii byłoby na ich opisanie za mało. Każdy rodzic powinien tę książkę przeczytać, obowiązkowo. Strona po stronie poznajemy cechy tytułowej córki. Myślę, że każdy rodzic odnajdzie tam cechy swojego dziecka. W książkach Chmielewskiej nic nie jest jednak takie oczywiste. Wzruszająca, dająca do myślenia, otwierająca oczy, ucząca szacunku do innych opowieść. Poczytajcie i pooglądajcie razem z dziećmi... Wiele się nauczycie i wzruszycie bardzo. Gwarantuję!

Książki Iwony Chmielewskiej to zawsze arcydzieła. Krótkie w treści i formie, ale niosą za sobą tyle znaczenia, że słów sienkiewiczowskiej Trylogii byłoby na ich opisanie za mało. Każdy rodzic powinien tę książkę przeczytać, obowiązkowo. Strona po stronie poznajemy cechy tytułowej córki. Myślę, że każdy rodzic odnajdzie tam cechy swojego dziecka. W książkach Chmielewskiej...

więcej Pokaż mimo to

2
avatar
7524
409

Na półkach: , , , , , ,

Piękny picture book Iwony Chmielewskiej zachwyca na każdym poziomie odbioru: w warstwie wizualnej, tekstowej (choć bardzo prostej), koncepcji całości oraz wykonaniu, czyli użytych materiałach. Po przewróceniu ostatniej strony coś ściska za gardło, a po przeczytaniu komentarza autorki na końcu pojawia się wzruszenie i refleksja nad tym jak bardzo skomplikowane, a jednocześnie proste bywa życie, że wszyscy jako ludzie jesteśmy powiązani, a każdy awers ma swój rewers oraz ile można zrobić (i to jak!) z bezużytecznych już z pozoru rzeczy.

Mistrzostwo świata!

Piękny picture book Iwony Chmielewskiej zachwyca na każdym poziomie odbioru: w warstwie wizualnej, tekstowej (choć bardzo prostej), koncepcji całości oraz wykonaniu, czyli użytych materiałach. Po przewróceniu ostatniej strony coś ściska za gardło, a po przeczytaniu komentarza autorki na końcu pojawia się wzruszenie i refleksja nad tym jak bardzo skomplikowane, a...

więcej Pokaż mimo to

5
Reklama
avatar
554
274

Na półkach:

Gdzie jest moja córka, Iwony Chmielewskiej, książka zbudowana na serii patchworków i kolaży oraz ich rewersów. Ukazuje świat dziecka oczami rodzica, tytułowa córka ukazuje nam się w bardzo szokującym zakończeniu. Bogata w ilustracje stworzone ze skrawków materiałów tworzą bardzo ciekawy koncept, pomaga rozwijać wyobraźnie czytelnika i jego twórczą stronę. Zachęca do odsłaniania poszczególnych warstw ludzkiej osobowości zamiast oceniać kogoś wyłącznie na podstawie utartych schematów. Książka wzbudza emocje, nietuzinkowa książka dla dzieci jak i ich rodziców. Polecam.

Gdzie jest moja córka, Iwony Chmielewskiej, książka zbudowana na serii patchworków i kolaży oraz ich rewersów. Ukazuje świat dziecka oczami rodzica, tytułowa córka ukazuje nam się w bardzo szokującym zakończeniu. Bogata w ilustracje stworzone ze skrawków materiałów tworzą bardzo ciekawy koncept, pomaga rozwijać wyobraźnie czytelnika i jego twórczą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

9
avatar
284
82

Na półkach:

Książka - rękodzieło, skromna i wielka zarazem.
Wysmakowana graficznie, dopieszczona emocjonalnie. Przypomina mi "Grzeczną" Gro Dahle i Sveina Nyhusa, oraz " O tym można rozmawiać tylko z królikami "Anny Hoglund, ma ten sam sposób dotarcia do czytelnika - przez trącanie najgłębszych strun.
Testowana na gruboskórnych- nie działa.
Tych delikatnych zatrzymuje w miejscu i pozostawia w zachwycie na długo.

Książka - rękodzieło, skromna i wielka zarazem.
Wysmakowana graficznie, dopieszczona emocjonalnie. Przypomina mi "Grzeczną" Gro Dahle i Sveina Nyhusa, oraz " O tym można rozmawiać tylko z królikami "Anny Hoglund, ma ten sam sposób dotarcia do czytelnika - przez trącanie najgłębszych strun.
Testowana na gruboskórnych- nie działa.
Tych delikatnych zatrzymuje w miejscu i ...

więcej Pokaż mimo to

18
avatar
1327
378

Na półkach: , ,

"Gdzie jest moja córka" to piękna, minimalistyczna książka o bardzo wartościowym przekazie. Niewielka ilość słów przekłada się na to, że sporo treści zostało zawartej między nimi. Do tego ilustracje stworzone z kawałków różnorakich materiałów, które zamieniają się w ciekawe kompozycje zastygłe na kartach książki. Aż chciałoby się, by były prawdziwe, by móc muskać po nich palcami, poznawać ich strukturę i miękkość.
A o czym jest książka? Hm... dla mnie jest ona przede wszystkim o warstwach z jakich składa się każdy człowiek, choć mowa jest tu o córce, to równie dobrze mogła by być ona o synu, mężu czy żonie. O warstwach, które powinniśmy chcieć odkrywać, by poznawać ludzi, z którymi żyjemy, ale jednocześnie jest to książka o tym, że mimo, iż jesteśmy różni na zewnątrz, jak i w środku, to jednak jesteśmy bardziej podobni do siebie, niż nam się wydaje, a do tego niezależnie od wszystkiego, dla rodziców zawsze najważniejsi.

"Gdzie jest moja córka" to piękna, minimalistyczna książka o bardzo wartościowym przekazie. Niewielka ilość słów przekłada się na to, że sporo treści zostało zawartej między nimi. Do tego ilustracje stworzone z kawałków różnorakich materiałów, które zamieniają się w ciekawe kompozycje zastygłe na kartach książki. Aż chciałoby się, by były prawdziwe, by móc muskać po nich...

więcej Pokaż mimo to

5
avatar
384
340

Na półkach:

Tak wyjątkowych ilustracji nie widziałam w żadnej książce. Iwona Chmielewska, autorka picture book'a „Gdzie jest moja córka?” znana i ceniona, (szczególnie w Korei, gdzie ma statut gwiazdy) ma ogromny dar, to co tworzy, jest unikatowe pod każdym względem. Dzięki wydawnictwu Format, miałam przyjemność doświadczyć tego piękna w nietuzinkowej pozycji dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Wyjątkowa historia, to próba opisania natury dziecka, a dokładnie pewnej dziewczynki przez jej mamę. To jak patrzymy na dziecko i ile w nim widzimy. Więc będzie emocjonalnie, ale i bardzo mądrze. Minimum treści, maksimum emocji. Sprawdzimy, jak bardzo schematy i stygmatyzacja rządzi nami w postrzeganiu innych. O tym, że pierwsze wrażenie może być mylące.

Wspomniana mama w bardzo oszczędny sposób, bo jednozdaniowy porównuje swoją córkę do zwierząt, określając jej cechy charakteru.
„Moja córka bywa milcząca jak ryba, ale czasem jest głośna jak kogut”.
„Czasem jest silna jak słoń, a czasem jest słaba jak kotek”.

Tu nie ma zbędnych słów, jest kwintesencja, a zakończenie wzrusza i chwyta za serce.

Dla mnie jest to rozprawa o macierzyństwie, udowadniająca, że to stan bardzo silny i może być najpiękniejszym oraz najczystszym. Ta historia pokazuje, jak różni możemy być, ale jednocześnie bardzo do siebie podobni, bo powinniśmy widzieć sercem i być uważni na drugiego człowieka, dlatego ta opowieść jest świetnym wprowadzeniem do ważnych rozmów z dziećmi. Zachwycicie się.

Niezwykłość tej książki widać również w „szytych ilustracjach”, które powstały z tkanin zbieranych latami. Pochodzących ze sklepów z używaną odzieżą. Autorka wierzy, że w tych kawałkach materiałów w jakiś sposób zapisane są przeżycia i zawarta jest energia ludzi, którzy ich kiedyś używali. I powiem wam szczerze, widać to na każdej stronie tej unikatowej książeczki.

Tak wyjątkowych ilustracji nie widziałam w żadnej książce. Iwona Chmielewska, autorka picture book'a „Gdzie jest moja córka?” znana i ceniona, (szczególnie w Korei, gdzie ma statut gwiazdy) ma ogromny dar, to co tworzy, jest unikatowe pod każdym względem. Dzięki wydawnictwu Format, miałam przyjemność doświadczyć tego piękna w nietuzinkowej pozycji dla dzieci, ale i dla...

więcej Pokaż mimo to

5
avatar
1402
740

Na półkach:

Uwielbiam takie książki dla dzieci ❤❤
Książki, które nie są oczywiste i mają drugie dno, a do tego przy każdym kolejnym przeglądaniu cieszą oko 🥰
Taka właśnie jest książka
🌸 Gdzie jest moja córka? 📖 Iwona Chmielewska 🌸
Mamy już jedną książkę Pani Iwony, która zachwycałam się z 10 lat temu, gdy mój starszy syn był malutki 😉 Domowe Duchy 👻
Teraz też jestem zachwycona, chociaż to nie jest taka standardowa książka dla dzieci 😄
To forma gry w chowanego, nieoczywista i rozwijająca pozycja. Nie ma co dużo pisać to trzeba zobaczyć 😍

Uwielbiam takie książki dla dzieci ❤❤
Książki, które nie są oczywiste i mają drugie dno, a do tego przy każdym kolejnym przeglądaniu cieszą oko 🥰
Taka właśnie jest książka
🌸 Gdzie jest moja córka? 📖 Iwona Chmielewska 🌸
Mamy już jedną książkę Pani Iwony, która zachwycałam się z 10 lat temu, gdy mój starszy syn był malutki 😉 Domowe Duchy 👻
Teraz też jestem zachwycona, chociaż...

więcej Pokaż mimo to

4
avatar
1171
903

Na półkach: ,

"Gdzie jest moja córka?" – idealny przykład na to, jak kilkanaście kartek i niewiele więcej słów potrafi znokautować czytelnika.

To było tak. Ponieważ "Gdzie jest moja córka?" od pierwszych stron sprawia wrażenie oryginalnej, żeby nie napisać "dziwnej", bawię się podczas czytania z Synem w taką zgadywankę – ja czytam, a on pokazuje. Naśladuje zachowanie i odgłosy jakie wydają zwierzęta, które pojawiają się w tekście. I wtedy dochodzimy do ostatniej strony i odbiera mi mowę.

"Gdzie jest moja córka?" to lektura, która tylko teoretycznie jest dla dzieci. To na nas – dorosłych zrobi największe wrażenie. Na naszych barkach spoczywa obowiązek wyjaśnienia dziecku dlaczego ostatnie na ostatnie strony zareagowaliśmy w tak emocjonalny sposób.

Grafika jest niezwykła, sprawia wrażenie nierzeczywistej. Niebywałe jest to, że ilustracje pierwowzoru "Gdzie jest moja córka?" powstały ze skrawków materiałów, z resztek tkanin. Stad zapewne wrażenie ulotności. Ilustracje korelują z treścią książki podkreślając wrażenie subtelności i wielowymiarowości opisanej historii. Bo te nieidealne wycinki z postrzępionymi brzegami, z wystającymi nitkami to prawda w czystej postaci... bez ubarwiania, poprawiania, korygowania. Dokładnie tak, jak natura dziecka, natura każdego człowieka – pełna niedoskonałości, niedociągnięć... ale wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Ta książka mocno oddziałuje na naszą sferę emocjonalną, jest uboga w treść, ale bogata w emocje jakie te kilka zdań kryją za sobą. Lektura stanowi idealną bazę, punkt wyjścia dla rozmowy o uczuciach, o tym, że każde dziecko ma prawo mieć gorszy dzień, ma prawo się uśmiechać, płakać, złościć i cieszyć. Że w każdym dziecku drzemią potężne pokłady siły, a my – rodzice powinniśmy czuwać, aby nasz syn, czy nasza córka nigdy nie zwątpiły w swoja wyjątkowość.

"Gdzie jest moja córka?" – idealny przykład na to, jak kilkanaście kartek i niewiele więcej słów potrafi znokautować czytelnika.

To było tak. Ponieważ "Gdzie jest moja córka?" od pierwszych stron sprawia wrażenie oryginalnej, żeby nie napisać "dziwnej", bawię się podczas czytania z Synem w taką zgadywankę – ja czytam, a on pokazuje. Naśladuje zachowanie i odgłosy jakie...

więcej Pokaż mimo to

21

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Gdzie jest moja córka?


Reklama
zgłoś błąd