Lalkarz: Zjednoczenie

Okładka książki Lalkarz: Zjednoczenie Katarzyna Lisowska
Okładka książki Lalkarz: Zjednoczenie
Katarzyna Lisowska Wydawnictwo: Kotori Cykl: Lalkarz (tom 2) fantasy, science fiction
Lalkarz (tom 2)
Kotori
2013-12-01
2013-12-01
fantastyka boys love yaoi miłość kotori

Okładka książki MiroFor 2024 / tom 4: „Co już. Co jeszcze” Luca Bernardini, Katarzyna Lisowska, Izabela Morska, Joanna Niżyńska, Adam Poprawa, Piotr Prachnio, Piotr Seweryn Rosół, Piotr Sobolczyk, Anna Sobolewska, Tadeusz Sobolewski, Anna Synoradzka-Demadre
MiroFor 2024 /... Luca Bernardini, Ka...
Okładka książki Poetica historica. Studia kulturowo-etyczne nad kobiecością Halina Birenbaum, Danuta Błaszak, Dominika Ciechanowicz, Wioletta Ciesielska, Krzysztof T. Dąbrowski, Katarzyna Lisowska, Dorota Probucka
Poetica histor... Halina Birenbaum, D...

Druga część serii zaczęła się w tym samym momencie, w którym zakończyła pierwsza, przez co ma się wrażenie, że pomimo podziału na tomy, historia wcale nie jest przerywana i biegnie wciąż tym samym torem.
Nie będę pisać tutaj o tym co mnie uwiodło w tej części, ponieważ o wiele łatwiej będzie napisać co mi się nie podobało.
Tak jak przy pierwszej części nie przeszkadzały mi przydługie opisy, tak przy tej trochę mnie nużyły. Na tę ponad 350 stron akcji jest... Stosunkowo mało. Nie uważam tego za jakąś ogromną wadę, ale chyba liczyłam na nieco szybciej rozwijającą się fabułę.
Mimo wszystko drugi tom bardzo mi się podobał. Zwłaszcza ze względu na rozmowy Corta i Behaara oraz docinkom Nolzy. No i oczywiście Reza! Uwielbiam gada 😂.
Jeszcze tylko dopowiem, że wątki powoli zaczynają się ze sobą łączyć, a punkt kulimancyjny zdaje się być niezwykle blisko.
Niedługo będę sięgać po 3 tom, mam nadzieję, że będzie równie dobry co 1 i 2. A może i lepszy 💜.

Tak jak przy pierwszej części nie przeszkadzały mi...

Bardzo mnie znużyła, ale chcę dokończyć

Bardzo mnie znużyła, ale chcę dokończyć

Po resztę recenzji zapraszam na bloga:

,,[...] Trudno opisać całokształt, lecz i tak spróbuję. Ludzie żyją na świecie nie zdając sobie sprawy, że wszystkie ich stare wierzenia, o których już prawie zapomnieli, są w rzeczywistości prawdą. Jeszcze nim Starzec (ten, który stworzył gatunek ludzki) w ogóle się zjawił, po ziemi kroczyli już Lordowie. Praktycznie nieśmiertelne istoty, które dzielą się na cztery rodzaje. [...]

Ciężko powiedzieć o czym jest książka.W zasadzie jest to historia o najbardziej... spontanicznej...? fabule jaką czytałam. Zaczyna się w pewnym momencie i śledzimy losy bohaterów jak wszędzie indziej. Jednak ich cele są realizowane w dość szybkim czasie, przerywane w trakcie lub gwałtownie zmieniane. Nie nazwałabym takiego sposobu pisania chaotycznym, a dość osobliwym. Bardzo się w nią wciągałam. [...]

Historia rozpoczyna się od tego, że poznajemy Rezę i jego relacje z mieszkańcami wioski. Jednak niedługo później chłopak wyrusza do miasta, gdzie rozpoczyna się lawina wydarzeń. Jednak tak jak mówiłam, wszystko ciągle się zmienia. Nie ma tak, że dążymy do jakiegoś konkretnego celu. Raczej śledzimy losy bohaterów, którzy po prostu są. Przykładowo: Idziemy w jakieś miejsce, ktoś nas zaatakował, więc zmieniamy kierunek i tam dowiadujemy się nowej rzeczy, więc już nie idziemy w tamto miejsce. Znajdujemy nowy cel, ale znowu kogoś napotykamy lub coś się zmienia. Przez to mamy jakby wiele wątków w jednej książce. Wiele małych fabuł. Jednak to wciąga czytelnika. [...]"

Po więcej serdecznie zapraszam na bloga :D

Po resztę recenzji zapraszam na bloga:

Bardzo przyjemna książka dla tych którzy lubią takowy klimat. Postacie bardzo barwne z własnymi historiami. Wielowątkowość ładnie się wpasowuje w klimat.

Śmiało powiem, że drugi tom lalkarza, jest o wiele lepszy od pierwszego. Bardzo szybko się czyta, poczucie humoru jest rewelacyjne i możemy poznać drugie "ja" bohaterów. O dziwo, jak na tematykę BoyxBoy, autorka znów skupia się na fabule, a nie na scenach erotycznych, co jest wielkim plusem. Jestem zachwycona i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

• LGBT
  • LGBTQ+