Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa

Okładka książki Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa
J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Amber Seria: Bestsellery do kieszeni fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Bestsellery do kieszeni
Tales from the Perilous Realm
Amber
2012-01-01
2012-01-01
Tolkien baśnie Środziemie Paulina Braiter Cezary Frąc Aleksadra Jagiełowicz Krzysztof Sokołowski Joanna Kokot Alan Lee

więcej Więcej

Początek mojej przygody z Tolkienem (i, hej, recenzjami na LC!). Od momentu zakupu książki - a było to dobre parę lat temu - zrobiłam kilka podejść do poznania jej zawartości. Pomyślałam, że przekroczenie magicznej granicy dwudziestu wiosen to odpowiedni moment (na pewno nie najgorszy), jednak chyba trochę się pospieszyłam.
Opowiadania, jak to zresztą często bywa, można...

Niektóre z tych historii mnie urzekły, inne były po prostu dobre. Ale cudowny klimat jest!

"Bardzo dobra" to niska ocena jak na dzieło Tolkiena. Ale jest to zbiór "mniej ważnych" dzieł tego genialnego pisarza. Zachwycił mnie "Liść...". Brawa dla wydawcy za dodatek "o baśniach".

Chyba zaczynam wyrastać z Tolkiena.
Trudno ocenia się zbiory opowiadań, bo jedno drugiemu nierówne. Na szczęście tutaj każde kolejne wydaje się lepsze. "Łazikanty" znudziło mnie niemiłosiernie. To jednak opowieść dla dzieci i to na dobranoc, żeby szybciej zasnęły. Bardziej podobało mi się "Gospodarz Giles z Ham" - tu już było trochę humoru i ironii.. "Kowal z Przylesia...

Bardzo miło spędziłam czas z tą książką. Ciekawe opowiadania. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o Łazikantym 🙂 ciekawostki o pisarzu też były bardzo fajne.

Kocham ostatnie opowiadanie "Liść.." no i Tom Bombadil

Nie mam pojęcia czy to z wielkiego sentymentu do autora, czy to z niepowtarzalnego stylu, ale jak dla mnie wszystkie powieści Pana J. R. R. Tolkiena są wyjątkowe.

Bardzo porządny zbiór opowiadań, standardowo jedne słabsze inne lepsze. Wyjątkowo nie podpadły mi wiersze, ale to pewnie dlatego, że nie jestem fanką poezji. Ciekawy dodatek do standardowej twórczości Tolkiena. Nie uznałabym tego za "must read", ale dla fanów na pewno będzie to interesująca pozycja.

Zastanawiałam się, co napisać, długo się zastanawiałam, bo ów książka wymaga pięknych słów i wielkiego serca. Niestety… mój prywatny słowik… ten, który noszę w głowie, jest zbyt ubogi, a i serce pewnie za małe, by odpowiednio czule opisać to, jak ogromnym uczuciem darzę opowieści zawarte w tej księdze. Są takie historie, które zmieniają czytelnika na zawsze, które...

Coś zgoła innego niż Śródziemie, ukazuje jednak klasę Tolkiena, który na koniec wyjaśnia czym jest tak naprawdę "NIebezpieczne Królewstwo".

2 098
    2 007