Nakręcana pomarańcza

Anthony Burgess kryminał, sensacja, thriller 224 str.
A Clockwork Orange

Vis-á-Vis/Etiuda
kryminał, sensacja, thriller

Porównaj ceny i

Książka rewelacyjna!!!
Audiobook czytany przez pana Krzysztofa Zalewskiego genialny!!!

kniga ta całkiem horror szoł, braciszkowie moi

Językowe arcydzieło. Przeraża, szokuje, wciąga. Nobel za przekład :)

Zacznę od tego, że wysłuchałam wersji przeczytanej przez Krzysztofa Zalewskiego dla storytel i tak przetłumaczono tytuł.

Dodam, że była to wersja z rusycyzmami. Jeśli słyszeliście cokolwiek o tej głośnej powieści, to być może wiecie, że ma to znaczenie, bo były różne tłumaczenia, np. też z anglicyzmami. Jednak to chyba właśnie rusycyzmy są najbliższe oryginalnemu językowi...

Z początku ciężko czytało się "Nakręconego człowieka" ale w miarę przyzwyczajenia się do neologizmów to "horror szoł!".

Sama historia...była bez ogródek, mocna i prawdziwa. Według krytyków wraz z rozwojem akcji zaczynamy lubić głównego bohatera. Osobiście...irytował i denerwował mnie od samego początku, aż do końca. Książka, przynajmniej we mnie, wzbudziła bardzo...

Zastanawiam się czego w tej książce jest więcej, krytyki totalitaryzmu czy pochwały sadyzmu...

Książka dobra i moim zdaniem tylko dobra, nie do końca rozumiem na czym polega jej fenomen. Momentami "dialekt" głównych bohaterów męczył mnie, był niepotrzebny i ujmował książce. Być może w oryginalnej wersji językowej ma on więcej sensu.

Świetna

2059

KIEDY POSŁOWIE JEST LEPSZE OD SAMEGO DZIEŁA

Choć książka skłania do intelektualnego wysiłku, do nieustannego zerkania do specjalnego słowniczka z tyłu to jednak już po pierwszych stronach musiałem sobie powiedzieć:

DOŚĆ. NIE BĘDĘ MARNOWAŁ NA TO CZASU !

(Nie wykluczam jednak, że może kiedyś np. za parę lat zmienię zdanie i jednak dam temu dziełu drugą szansę ?)

Posłowie...

Przeczytana po raz chyba czwarty , treść genialna jednak ta spolszczona angielszczyzna trochę mnie męczyła, przynajmniej z początku książki, póki się nie przyzwyczaiłem. Ciekawe jak obecnie by to zekranizowano?:)

7 709
    7 204