Mechaniczna pomarańcza (edycja specjalna)

Okładka książki Mechaniczna pomarańcza (edycja specjalna)
Anthony Burgess Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda literatura piękna
literatura piękna
Clockwork Orange
Vis-á-Vis/Etiuda
2017-01-01
2017-01-01
Robert Stiller

Za formę wydania czyli dwie wersje tłumaczenia (slang rosyjski i slang angielski) plus słowniczki i teksty o książce daje 10/10.

Ocena jednak tyczy się treści i tutaj jest tylko 8/10. Trudna w odbiorze (slang) o zagubieniu się młodzieży, brutalności Państwa ale i obywatela.

Paradoksalnie wersja R bardziej przystępna dla mnie. Ta z anglikanizmami była trudniejsza do czytania.

Dodaj cytat z książki Mechaniczna pomarańcza (edycja specjalna)