Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.52 zł

Mechaniczna pomarańcza (edycja specjalna)

Anthony Burgess Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda literatura piękna
Clockwork Orange
Robert Stiller
Vis-á-Vis/Etiuda
Clockwork Orange
literatura piękna
Robert Stiller

Za formę wydania czyli dwie wersje tłumaczenia (slang rosyjski i slang angielski) plus słowniczki i teksty o książce daje 10/10.

Ocena jednak tyczy się treści i tutaj jest tylko 8/10. Trudna w odbiorze (slang) o zagubieniu się młodzieży, brutalności Państwa ale i obywatela.

Paradoksalnie wersja R bardziej przystępna dla mnie. Ta z anglikanizmami była trudniejsza do czytania.

Świetnie wydana, bieżące porównywanie Mechanicznej oraz Nakręcanej daje niesamowicie dużo radości.

• Przeczytane i na półce

Dodaj cytat z książki Mechaniczna pomarańcza (edycja specjalna)