Balladyna

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Nasza Biblioteka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Ossolineum
romantyzm dramat Słowacki siostry miłość zabójstwo zemsta
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Nasza Biblioteka
romantyzm dramat Słowacki siostry miłość zabójstwo zemsta

Ostatnio nadszedł taki czas, że postanowiłam od czasu do czasu przypomnieć i jeszcze raz przeczytać lektury.. Tym razem była to "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Kim jest tytułowa Balladyna? To kobieta, która dąży do celu po trupach. Dla pieniędzy i władzy mogłaby zrobić wszystko. Ale czy faktycznie wszystko? Czy tkwiący w niej wstyd dotyczący jej pochodzenia skłoni jako...

Szkoda, że są książki, które poznajemy w szkole i potem je zostawiamy bo to już przeczytane. "Balladyna" jest naprawdę wartościową i pouczającą historią o zazdrości i zawiści w bliskich relacjach.
Oto plakat, który stworzyłem po powtórnym zapoznaniu się z lekturą szkolną.

Balladyna- dla jednych zmora, dla innych istna przyjemność czytelnicza. Chyba każdy wykształcony Polak kojarzy historię dwóch sióstr i pewnej zdrady, która doprowadziła jedną z nich do "końca". Opowieść pełna ciekawych wątków, jednak jak da mnie nieco trudna w odbiorze. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić czy ją polecam czy nie. Na pewno na liście lektur znajduje się z...

Powróciłam do Balladyny z ciekawości i poniekąd z rodzicielskiego obowiązku. Po latach zdecydowanie czyta się łatwiej i przyjemniej.

Książka z gatunku tych "ok". Prosta, fajna historia, jak najbardziej do szkół.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Diabeł nie człowiek główny bohater, tamte zabawne postacie. Przeczytane 2 razy.

Jest to lektura szkolna, która zdecydowanie przypadła mi do gustu gdy ją omawialiśmy w szkole. Dlaczego? Bo mimo swej krótkiej treści dramat ten pokazuje, że prędzej czy później każdego spotka zasłużona kara. Do tego magiczne istoty dodają uroku opowieści i dają nadzieję, że istnieje jakaś siła, która wpływa na nasze działania w tym dobrym sensie, chociaż w książce nie...

Książka była lekturą szkolną. Czytało mi się ją bardzo źle mimo iż jest to dramat. Historia bardzo zawiła i ciężko zrozumieć co dokładnie się działo. Raczej nigdy już do niej nie wrócę, jednak pokazuje wiele życiowych prawd, które zauważyłam dopiero po przeanalizowaniu Balladyny na polskim. Niezbyt mi się podobała ale polecam każdemu przeczytać.

Ciekawa książka , Balladyna to bardzo dobra postać .

Baśń, kryminał, komedia - a to wszystko w cieniu romansu i krwawych malin.

28 174
    2 738