Balladyna

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Arcydzieła Literatury Polskiej utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Zielona Sowa
dramat romantyczny
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Arcydzieła Literatury Polskiej
dramat romantyczny

Szkoda, że są książki, które poznajemy w szkole i potem je zostawiamy bo to już przeczytane. "Balladyna" jest naprawdę wartościową i pouczającą historią o zazdrości i zawiści w bliskich relacjach.
Oto plakat, który stworzyłem po powtórnym zapoznaniu się z lekturą szkolną.

Balladyna- dla jednych zmora, dla innych istna przyjemność czytelnicza. Chyba każdy wykształcony Polak kojarzy historię dwóch sióstr i pewnej zdrady, która doprowadziła jedną z nich do "końca". Opowieść pełna ciekawych wątków, jednak jak da mnie nieco trudna w odbiorze. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić czy ją polecam czy nie. Na pewno na liście lektur znajduje się z...

Powróciłam do Balladyny z ciekawości i poniekąd z rodzicielskiego obowiązku. Po latach zdecydowanie czyta się łatwiej i przyjemniej.

Książka z gatunku tych "ok". Prosta, fajna historia, jak najbardziej do szkół.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Diabeł nie człowiek główny bohater, tamte zabawne postacie. Przeczytane 2 razy.

Jest to lektura szkolna, która zdecydowanie przypadła mi do gustu gdy ją omawialiśmy w szkole. Dlaczego? Bo mimo swej krótkiej treści dramat ten pokazuje, że prędzej czy później każdego spotka zasłużona kara. Do tego magiczne istoty dodają uroku opowieści i dają nadzieję, że istnieje jakaś siła, która wpływa na nasze działania w tym dobrym sensie, chociaż w książce nie...

Książka była lekturą szkolną. Czytało mi się ją bardzo źle mimo iż jest to dramat. Historia bardzo zawiła i ciężko zrozumieć co dokładnie się działo. Raczej nigdy już do niej nie wrócę, jednak pokazuje wiele życiowych prawd, które zauważyłam dopiero po przeanalizowaniu Balladyny na polskim. Niezbyt mi się podobała ale polecam każdemu przeczytać.

Ciekawa książka , Balladyna to bardzo dobra postać .

Baśń, kryminał, komedia - a to wszystko w cieniu romansu i krwawych malin.

Oceniamy Wieszcza? A niech będzie. Jest w "Balladynie" ten najlepszy romantyzm - baśniowy, folkowy, balladowo-romansowy. Jest dziki flow, jest sporo Szekspira. I do chatki pustelnika nawet stuk-stuk. Miły triumf Słowackiego, na podstawie którego w latach szkolnych napisałem nawet własny "dramacik" i zdobyłem kilka serc. Pozwólcie mi w to wierzyć.

Ach, wstęp Biblioteki...

28 164