Balladyna

Okładka książki Balladyna
Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Greg utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Greg
2010-01-01
2010-01-01
balladyna dramat

Historia wciągająca, jednak można było się obejść bez scen z tymi chochlikami i brzozami.

Na początku byłem średnio nastawiony, jednak bardzo się zaskoczyłem. Książka jest na prawdę ciekawa i wciągająca. Bardzo szybko się ją czyta, jest dobrze napisana. Jest jedną z lepszych lektur szkolnych. Na prawdę bardzo polecam!

Polecam.

Polecam.

Książka bardzo przewidywalna. Na początku była ciekawa a potem tak się znudziła. Wydarzenia były przewidywalne,
ale wątek z tym piorunem był najlepszy. To po prostu tępe, niezwiązane z niczym zakończenie. Książka pod pewnymi aspektami ciekawa a w większości przewidywalna

Strasznie trudno mi się ją czytało i nie nadążałam za tym co się dzieje przez tak częste przejścia pomiędzy kilkoma wątkami w fabule.

Stylistycznie wypadła genialnie, fabularnie.. tu było gorzej. Zbyt chaotycznie, czasem i nielogicznie. Jednak wydaje mi się, że warto do tej książki podejść jak do zwykłej książki pisanej w epoce romantyzmu i nie oczekiwać cudów - wtedy czyta się ją owiele lepiej.

Dwie córki wdowy – Balladyna i Alina – były kandydatkami na żonę Kirkora. Nie potrafił on wybrać, więc wdowa zaproponowała, żeby wziął tę, którą pierwsza napełni dzbanek malinami. Dziewczęta ruszyły zbierać maliny. Balladyna, o sercu z kamienia, nie mogła przecież dopuścić do wygranej Aliny, więc dokonała złego, oj bardzo złego... Doszła więc do władzy ,,po trupach". Bóg wkrótce osądził ją sprawiedliwie.
Było to trochę straszne, choć niezłe. Los Balladyny jest na pewno przestrogą dla tych, którzy, jak ona, dążą po trupach do celu, myśląc, że ich sprawiedliwość nie dotknie.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lektura. czytałam wcześniej

Lektura. czytałam wcześniej

Książka wzbudza bardzo silne emocje smutku i gniewu

polecam

Książka wzbudza bardzo silne emocje smutku i gniewu

polecam

Książkę przeczytałem jako lekturę do szkoły, więc oczywiście na początku byłem średnio nastawiony wobec "Balladyny". W miarę jak czytałem kolejne akty i sceny coraz bardziej przekonywałem się do książki. Akcja jest bardzo ciekawa i intrygująca, lecz nie wiem, czy poleciłbym do przeczytania jako nie-lekturę.