Balladyna

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Greg Seria: Lektura z opracowaniem utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2010-01-01
1947-01-01
Greg
balladyna dramat
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2010-01-01
Lektura z opracowaniem
balladyna dramat

Baśń, kryminał, komedia - a to wszystko w cieniu romansu i krwawych malin.

Oceniamy Wieszcza? A niech będzie. Jest w "Balladynie" ten najlepszy romantyzm - baśniowy, folkowy, balladowo-romansowy. Jest dziki flow, jest sporo Szekspira. I do chatki pustelnika nawet stuk-stuk. Miły triumf Słowackiego, na podstawie którego w latach szkolnych napisałem nawet własny "dramacik" i zdobyłem kilka serc. Pozwólcie mi w to wierzyć.

Ach, wstęp Biblioteki...

Jedna z moich ulubionych pozycji Słowackiego. Napisana prostym językiem, nada się do pracy pisemnej. Przyjemnie się czytało, chociaż momentami bywały mroczne momenty.

Najlepsza lektura (nie chodzi o książki tylko lektury szkolne), jaką kiedykolwiek czytałem zawiera pełno zwrotów akcji nie chcę pisać spoilerów :), choć minusem są postacie fantastyczne w pierwszych scenach lecz w kolejnych są bardziej rozbudowane i ciekawsze.

Może niezbyt łatwe w odbiorze ze względu na archaizmy i wierszowaną postac, ale da się przeczytać. Przynajmniej niedługie.

Dobra książka, aczkolwiek nie jakoś wybitna. Myślę, że wydarzenia mają potencjał, ale język jakim zostały zapisane nie jest dla każdego.

Jeden z niewielu dramatów, które mi się podobały.

Trochę nie rozumiem czego uczy nas ta książka. Czy tego, żeby po trupach dążyć do celu? W tym przypadku jest to dosłowne i moim zdaniem niepotrzebne, ponieważ można to osiągnąć inaczej. Jednak fabuła nie była taka zła, gorzej z językiem, ponieważ jest dosyć trudny. Dalej nie wiem czemu jest ona w kanonie lektur.

Na półkach: , , , , ,

Nie było tak źle ja się spodziewałem, nawet ciekawe to było.

Jedna z lepszych lektur! Czyta się szybko ponieważ jest to dramat. Ciekawa historia. Ogólnie lekka i przyjemna.

Dyskusje

28 027