Noc zapada nad Babilonem.

Okładka książki Noc zapada nad Babilonem.
Klaus Herrmann Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria z klepsydrą powieść historyczna
powieść historyczna
Seria z klepsydrą
Die Nacht sinkt auf Babylon.
Wydawnictwo Literackie
1983-01-01
1983-01-01
Ireneusz Maślarz
Babilon 323 p.n.e.

więcej Więcej

Historia opowiedziana w powieści Klausa Herrmana to wariacja na temat życia Aleksandra Wielkiego. Zasadniczo nie zawiera nic wyjątkowego - takich powieści o Aleksandrze są setki. Powiela wszystkie ważniejsze wątki znane z kronik, wzbogacając je o znane już w starożytności teorie spiskowe. Osobiście nie polecam, gdyż nic nie wnosi do tematu.

Historia przyjaciela Aleksandra, który został wspomniany tylko raz - na jego przyjęciu Macedończyk zginął. Książkę czyta się przyjemnie, jest intryga, ukazanie Babilońskiego dworu, ukazanie Aleksandra i ciekawe podejście do jego wizerunku. Hermann zadbał o szczegóły, starożytność została zdumiewająco przedstawiona, czuje się atmosferę Babilonu, czuje się jego tajemniczość i...

• Historyczne
  • Typ A: Literatura piękna