Przeproś

Muza
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7495-546-1
Inne

Przepraszam,ale dla mnie za trudne.Czytałem i raczej mnie,nie porywała.Nie mogłem,często zrozumieć.O co tu chodzi.
Mój umysł jest,za dziecinny.Na takie książki.

Ciekawy styl i literacko to pewnie świetna książka, ale bardzo zniechęciła mnie egoistyczna postawa głównego bohatera i jego stosunek do byłej dziewczyny.

To nie jest książka dla wszystkich. To z całą pewnością nie jest czytadło, których pełno teraz na księgarskich półkach. Bogaty język, pełen porównań i opisów, tak odmienny od płytkiej papki którą się nam często serwuje. Szkoda tylko, że sama historia nie jest opowiedziana tak, by czytelnika zafascynować. Stąd pewnie te niskie noty... Warto jednak przeczytać. Dla języka.

Przeczytana dwukrotnie, z takimi samymi emocjami. Smutna. Prawdziwa, choć z elementami nadrealnymi. Trafiłam na nią kiedyś przypadkiem, w sieciówce z książkami. Od tego czasu stałam się fanką autora, bo ciągle wydaje nam się, że nie mamy polskich intrygujących autorów, a jednak... To ani fantastyka, ani zwykła powieść, to fantazja na temat życia i życie w fantazji. Naprawdę!

Znając 'Świat nura' czyli debiut tego autora to powiem, że 'Przeproś' jest niemal autoplagiatem. Według mnie odrobinę lepiej wypada 'Przeproś', bo jak się dobrze wczytać to jakiś tam sens jednak w tym jest, Świat nura to już zupełne pomieszanie z poplątaniem.
Mamy do czynienia z fanatykiem gier RPG, który żyje bardziej fantazją niż rzeczywistością i płaci za to. Zresztą nie...

Bardzo mnie zdenerwowała - również
dlatego, że mam zasadę konczenia rozpoczętych książek, i całego niestety "przeproś" przeczytałem. Po kolei:
- przejmujaca niemoc cechując głównych bohaterów, fabułę, miejsca i zdarzenia, niemoc która przejawia się w godzinach dlugich jak ból zęba
niepotrzebnych scen, enigmatycznych dialogów, postaci które pojawiają się i znikają bez...

Stopień pomieszania rzeczywistości z fantastyką w tej książce jest na poziomie najwyższych obrotów miksera/blendera. Zastanawiam się czy moja wyobraźnia to udźwignęła? "Imaginacja to nasza jedyna granica" jak mówi treść układu z Schengen (nie dotyczy dzieci). Małe szkraby, w tym wypadku szurnięta 13latka ma swój własny, wirtualny świat, do którego zaprasza wszystkich bez...

Po wybitnym "Świecie nura" autor jakby stracił trochę rozpęd. Ale i tak jest to porządna powieść, nie jakieś badziewie, którym nas bezwstydnie zasypują polscy autorzy.

Znudziła mnie pod sam koniec :)

• Biblioteka
  • Rok 2010