Kochanie, zabiłam nasze koty

powieść polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Świat się skończył

83 Link do recenzji

Książka wpadła mi w oko kilka lat temu, tuż zaraz po publikacji. Aż wierzyć mi się nie chce że minęło od tamtego czasu prawie siedem lat.
Nie spodziewałem się tego iż akcja książki będzie mieć miejsce w Nowym Jorku. Na początku miałem wrażenie że coś mi się przewiduje. Ale nie. Autorka faktycznie postanowiła świadomie umiejscowić całość w Wielkim Jabłku.
Głównymi...

Jak dla mnie nie do przyjęcia. Rozumiem zabiegi ukazane w tej książce, tę całą ironię i kicz ale dla mnie w formie książkowej to jest nie do przetrawienia.

Ależ Pani Masłowska jest złośliwa i sarkastyczna. Myślę, że byłaby mistrzynią hejtu. Nie polecam osobom samotnym, o niskiej samoocenie, z natręctwami i w stanach depresyjnych. Nie będzie to lektura terapeutyczna lecz wręcz odwrotnie.
Autorka jest doskonała w szydzeniu z ludzkich ułomności, umysłowych i tych fizycznych.
Ciekawa jestem, czy Pani Masłowska napisze kiedyś...

Prawdziwa - i to chyba w niej najsmutniejsze. Książka napisana genialnym językiem. Szanuję za solidną dawkę niebanalnego sarkazmu.

Dawno temu, gdy tylko widziałam ten oryginalny tytuł, zastanawiałam się, co może się za nim kryć. Oczywiście tytuł okazał się przewrotny. Nawiązuje on częściowo do tytułu pewnego amerykańskiego filmu i świadczy o nieograniczonej wyobraźni autorki.

„Kochanie, zabiłam nasze koty” to taki literacki odpowiednik serialu „Czarne lustro”. Tyle że serial jest bardzo wysoko...

Absolutna i perfekcyjna pisarka. Podobnie jak Tuwim -„Ależ (...) wgryzł(a) się w język polski, tak się wgryzł(a), że aż się przegryzł(a) na drugą stronę”.

Z różnych opinii na temat twórczości Doroty Masłowskiej można wyciągnąć jeden wniosek: albo się ją kocha albo nienawidzi. Ja ja kocham, za sarkazm, bo wyjątkowo trafia w mój gust czytelniczy. Bardzo cenię takie takie autorki, które potrafią w sposób nietuzinkowy bawić się językiem, a swoje historie tworzyć na podstawie wnikliwych obserwacji społeczeństwa, po czym pokazywać...

Zabawna, luźna, ale zabrakło mi sedna (prócz wysnutych wniosków, o których wszyscy wiemy)

Challenge Masłowskiej, który z początku wydawał mi się niewykonalny ostatecznie zakończony sukcesem. Mam nadzieję dorwać jej opus magnum ASAP.

Ekranizacja 'Wojny polsko-ruskiej' skutecznie zniechęciła mnie do autorki na wiele lat. Ale w końcu się przełamałam i sięgnęłam po audiobook'a z interpretacją 'Kochanie, zabiłam nasze koty' i jestem oczarowana stylem, wyczuciem języka, niebanalnymi metaforami, niesamowitym darem obserwacji i umiejętnym przelewaniem wszystkiego na papier przez autorkę. Przez wiele lat nie...

Dyskusje

3 087