Oskar i pani Róża

Patronat LC
Éric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Cykl o Niewidzialnym literatura piękna
Oscar et la dame Rose

Oficjalne recenzje i

Oswajanie śmierci

[ 146 ] Link do recenzji

Opinie [3 243]

Wspaniała! Książka, przy której zapłacze nie jeden twardziel. Poznajemy Oskara, który jak na dziesięciolatka jest nie tylko mądry, ale również dojrzały. Jest pogodzony ze swoim losem. Chłopiec choruje na ciężki przypadek białaczki. Jednak nie martwi się swoim stanem, cieszy się życiem i czasem spędzonym z przyjaciółmi.

Książkę "Oskar i pani Róża" czytałam już dawno temu. Teraz po latach postanowiłam znowu sięgnąć po tą pozycję. Czy w ciągu dwunastu dni można poznać życie? Oskarowi się to udało.

"Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni".
"Zrozumiałem, że jesteś obok. Że zdradzasz mi swój sekret: codziennie...

Na półkach: , , , , ,

Oskar jest ciężko chorym chłopcem, którego domem stał się szpital. Gdy poznaje Panią Różę, kobieta proponuje mu, aby napisał list do Boga. Mimo że chłopiec w Niego nie wierzy, z czasem przystaje na propozycję starszej pani. Zaczyna pisać do Boga regularnie, a dzięki Pani Róży dorasta szybciej, poznając blaski i cienie życia dorosłego człowieka.

Jest to książka, o której...

Napiszę krótko, by nikomu nie zdradzić za dużo. Niesamowita, piękna, mądra I trochę nieprzewidywalna lektura o przyjaźni I przemijaniu. Na zawsze chciałbym zapamiętać "legendę o 12 proroczych dniach".

Trudne słowa:
Trykot - strój zapaśniczy
Rachityczny  - slabo rozwiniety, wątły

Cytaty, które chciałbym zapamiętać:
"Podziel się z Bogiem swoimi myślami. Myśli, których...

Piękna, wzruszająca i pouczająca opowieść.

Najlepsza, najpiękniejsza i jedna z mądrzejszych książek...i całkiem zaskakujące zakończenie....must have!!!!

To książka która zostaje w pamięci na lata. Krótka opowieść , ale bardzo wzruszająca i dająca do myślenia nad sensem życia .
Wydawać by się mogło bajka dla dzieci. Jednak porusza trudne tematy jak cierpienie , śmierć, poczucie osamotnienia.
Warto po nią sięgnąć. Naprawdę nie zajmie dużo czasu.

Krótka, wzruszająca historia, skłaniająca do przemyśleń, do zatrzymania się na chwilę w swoim zabieganiu i pogoni za obowiązkami codziennego dnia. Trudna tematyka -sens choroby i cierpienia dziecka. Polecam.

Piękna, wzmacniająca. Przeczytałam w ciągu jednego dnia.

Ulubiona :)

Dyskusje