Oskar i Pani Róża

Barbara Grzegorzewska
literatura francuska Barbara Grzegorzewska śmierć hospicjum chłopiec

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Krótka historia o obszernej treści z głębokim morałem. Przyjemna w czytaniu, poruszająca w odbiorze, smutna w rozumieniu. Naprawdę krótka historia ale zawarte są w niej znane mądrości życiowe, które zdecydowanie zbyt często ignorujemy, uważając, że jesteśmy nieśmiertelni.

Pierwszy raz zobaczyłam film jako dziecko. W sumie to nawet nie od początku, tylko mniej więcej od...

Kiedyś bardziej mi się podoba (to mój reread), teraz było po prostu okey. Niektóre historie warto czytać tylko raz i zostawić sobie w głowie pierwotne, dobre wrażenie po ich poznaniu.

Cudowna książka. Czytałam ją po raz pierwszy w podstawówce i pamiętam do dziś, zakupiłam swój własny egzemplarz żebym mogła w każdej chwili do niej wrócić. Mądra, zabawna , poruszająca, dla młodszych jak i dla starszych. Jest warta przeczytania i polecam każdemu zapoznać się z tą historią.

Mądra, zabawna i wzruszająca dla młodych i starych. Pobudza do refleksji. Jest mus żeby czytac takie książki!

Wspaniała, poruszająca, zawierająca wiele prostych, aczkolwiek niezmiernie ważnych prawd o życiu. Polecam!

Co jakiś czas wracam do tej książki. Znajdzie się w niej wszystko. Od smutku i śmierci po radość i uczucie.

Historia chłopca pisana w formie pamiętnika, krótka z przesłaniem. Cała historia na długo pozostaje w głowie.

Pokochałam go i przez długi czas nie mogłam się otrząsnąć z tej lektury. Piękna i cudowna. Polecam najserdeczniej.

Krótka. Przyjemna. Zabawna i smutna.

To książka prosta, która (jestem niemal pewny) potrafi mieć duży impakt na młody umysł (taki efekt małego księcia). Mimo, że wszystkie wartości niemal jestem w stanie uznać jako już wsiąknięte we mnie lata temu- to o o wielu banalnych przypomina- i to jest jej siłą. Styl przypominał mi "Kwiaty dla Algernona" kiedy Keyes opisuje świat oczami "jeszcze" zidiociałego Gordona....

52 497
    9 240