Oskar i pani Róża

Barbara Grzegorzewska
śmierć Bóg wiara

Okładka książki Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Ocena 0,0
Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-...
Okładka książki O kotku, który bał się wszystkiego Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Ocena 8,2
O kotku, który... Barbara Brun, Éric-...

Ksiazka przeczytana w ramach wyzwania LC na kwiecien 2022. Po raz kolejny przekonuje sie, ze wyzwania sa super zabawa, ktora poszerza horyzonty i stanowi ciekawa odskocznie od kanonu czytanych ksiazek.
Wiekszosc recenzji przyrownuje ta pozycje do Melego Ksiecia i mysle, ze jest to sluszne porownanie.
Ksiazka porusza temat wiary, przemijania, zycia, smierci w niewiarygodnie łatwy i przestepny sposob. Naracja prowadzona przez 10 letniego chlopca powoduje, ze wszelkie przemyslenia powinny byc infantylne, ale w rzeczywistosci sa niesamowicie dojrzale. Fakt, ze fabula jest krotka, bez zaglebiania sie w meandry filozofii powoduje stuprocentową przyswajalność i lekkosc w odbiorze.
Jest to jedna z tych ksiązek, która pozostaje z czytelnikiem na długo po jej przeczytaniu.

Ksiazka porusza temat wiary, przemijania, zycia, smierci w niewiarygodnie...

Książka o tym, jak to wolontariuszka skutecznie zindoktrynowała chorego chłopca. Niby miało być wzruszenie i zastanawianie się nad życiem, a to zwykła, przewidywalna opowiastka.

Na półkach: , , , ,

„Oskar i Pani Róża” jest moim pierwszym spotkaniem z piórem francuskiego pisarza i filozofa Éric-Emmanuel Schmitt i na pewno nie ostatnim. Jest to książka bardzo krótka – niepełna stu stronicowa – nie mniej jednak niezwykle bogata w treść. Fabuła opowiada o krótkim życiu śmiertelnie chorego chłopca Oskara i jego szpitalnej przyjaźni z Panią Różą. Książka jest pięknie napisana i pomimo trudnego tematu pojawiają się tu zarówno łzy wzruszenia jak i łzy śmiechu. Przeczytanie tej powieści pozwala upewnić się, czy patrzymy na życie z właściwej perspektywy i czy potrafimy cieszyć się każdą, nawet krótką jego chwilą. Polecam tę książkę z całego serca.

Piękna i wzruszająca książka, którą powinien przeczytać każdy bez względu na wiek. W wielu szkołach "Oskar i Pani Róża" jest lekturą dla klas szóstych, przez co sama z początku obawiałam się, że będę na nią za stara. Na szczęście okazało się, że jestem w błędzie. Książka bardzo mi się podobała. Autor w ujmujący sposób napisał jeden z najważniejszych elementów życia dla wielu ludzi, jakim jest wiara, jednocześnie pisząc wszystko tak prostym językiem, przez co nadaje się ona dla dużych i małych

Książka z pewnością jest bardzo wartościowa, a w swojej krótkiej treści przekazuje wiele mądrości. Ważne są tutaj dialogi. Oskar, mimo młodego wieku, z czasem dostrzega wiele ważnych spraw, a jego listy do Pana Boga zmieniają charakter. Na pewno postaram się pamiętać o wielu słowach z tej książki.

Pamiętam jak moja babcia wraz z moim bratem, zawsze razem zamykali się w pokoju i czytali ją razem.
Zawsze podsłuchiwałam co babcia czyta, ale w wieku pięciu pięciu lat nie rozumiałam za dużo. Te sytuacje wywarły na mnie tak duży wpływ, że w wieku ośmiu lat, pamiętałam tytuł książki i poszłam do szkolnej biblioteki i poprosiłam o tę książkę. Pamiętam jak wtedy bibliotekarka na mnie krzyczała, że jestem za mała na takie książki. No ale cóż. Po następnych kilku latach znów poszłam do tej biblioteki i ją przeczytałam. Płakałam jak bóbr, naprawdę bardzo mnie poruszyła.
Napisana w bardzo ciekawy sposób-w formie listu do pana Boga. Myślę że każdy powinien ją przeczytać, no ale nie w wieku ośmiu lat<3

Cudowna książka. Bardzo mnie wzruszyła. Polecam każdemu

Cudowna książka. Bardzo mnie wzruszyła. Polecam każdemu

Uwielbiam tego pisarza!

Uwielbiam tego pisarza!

Ależ to jest dająca do myślenia książka. Chyba najlepsza jaką w życiu przeczytałem.

Jednak da się odkryć sens życia w kilka dni i przeżyć je w pełni...

Jednak da się odkryć sens życia w kilka dni i przeżyć je w pełni...