Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

Mieliście kiedyś problemy ze wzrokiem? Kilka lat temu była straszna moda na noszenie okularów. Każdy chciał je mieć. Niektórzy kupowali tzw. zerówki, jednak znam osoby, które specjalnie psuły sobie wzrok, żeby je nosić. Przyznam się, że też byłam w tej grupie osób. Jednak, gdy przyszło co do czego, to nie było już tak super, jak może się wam wydawać. Trzeba je codziennie czyścić, dbać o nie itp. Przez głupotę z biegiem lat wada wzroku zaczęła mi się pogarszać. Bez okularów ciężko zauważyć mi wiele rzeczy i mówię żartem, że jestem „ślepa jak kret”. A co, gdyby na prawdę być ślepym jak przysłowiowy kret? Co byś zrobił ty i twoi bliscy, gdybyś miał nagle stracić wzrok?

Taka nieszczęśliwa sytuacja przydarzyła się tytułowej bohaterce. Grozi jej utrata wzroku... 10-letniej dziewczynce... Wyobrażasz sobie nie widzieć w wieku 10 lat? Całe życie przelatuje, a ty tego nie widzisz... Nie widzisz jak dorastasz... Jesteś ograniczony... W takich sytuacjach piekielnie ważne jest wsparcie bliskich. Mona takowe otrzymała.

Jej rodzina bardzo się o nią martwi, zwłaszcza jej dziadek Henry, bardzo ekscentryczny człowiek. Postanawia nie zwlekać i nauczyć dziewczynkę jak najwięcej, zanim ten wzrok straci. Postanawia on co środę zabierać ją do muzeum. Mija rok... Mona zwiedziła wiele miejsc, wiele muzeów. Dziewczynka odkrywa wspaniałą siłę ukrytą w sztuce! Czy ta siła pozwoli jej walczyć? Czy wrócą jej chęci do życia? Dziadek zrobi wszystko, żeby tak właśnie było!

Ta książka to niesamowita opowieść o życiu! Uczy nas, jak ważne jest wsparcie drugiej osoby w trudnych chwilach. W niektórych momentach nawet łezka kręciła mi się w oku! Jedna z lepszych powieści o życiu, jakie czytałam! Bardzo, ale to bardzo uczy o życiu!

Nie wiesz, co przeczytać? Biegnij po tę książkę, zrób sobie herbatkę, rozsiądź się wygodnie, przyszykuj chusteczki i czytaj! Gwarantuję Ci, że na pewno spodoba się, jeśli rozumiesz życie, jeśli wiesz, jak ważne ono jest.

Serdecznie zachęcam do przeczytania! Na pewno książka nie zanudzi, a wręcz odwrotnie – mega Cię wciągnie!
S.P.
Szkolny Klub Recenzenta

Mieliście kiedyś problemy ze wzrokiem? Kilka lat temu była straszna moda na noszenie okularów. Każdy chciał je mieć. Niektórzy kupowali tzw. zerówki, jednak znam osoby, które specjalnie psuły sobie wzrok, żeby je nosić. Przyznam się, że też byłam w tej grupie osób. Jednak, gdy przyszło co do czego, to nie było już tak super, jak może się wam wydawać. Trzeba je codziennie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

W książce „Wielki Świat” Pierre Lemaitre przenosi czytelnika do zmagającej się powojennymi realiami Francji, gdzie bohaterzy muszą stawiać czoła piętrzącym się problemom.

Wielowątkowa akcja rozgrywa się na kilku płaszczyznach, a autor płynnie przeskakuje z jednego miejsca do drugiego, po drodze zabierając nas do Paryża, Sajgonu oraz Bejrutu, gdzie mieszka właściciel słynnej fabryki mydła - Louis Pelletier.

To właśnie jego dzieci znajdują się na pierwszym planie powieści. Na blisko 600 stronach Pierre przedstawił 30 lat z życia tej barwnej rodziny, porywając przy tym każdego, kto zdecydował się sięgnąć po tę lekturę, na ścieżkę pełną złożonych sekretów i przemyślanych intryg. Postacie są rozbudowane, a wydarzenia przedstawione w książce rozległe i już od samego początku widać, że pisarz ma lekkie pióro, co sprawia, że lekturę czyta się szybko, nawet mimo jej obszerności.
Który z przedstawionych motywów zaciekawi cię najbardziej? Niewybaczalna zbrodnia popełniona przez najstarszego z braci, dynamicznie rozwijająca się dziennikarska kariera drugiego, a może prowadzone przez dwojga z rodzeństwa śledztwo?

Jednak jedno jest pewne - jeśli uwielbiasz zagadki, szczególnie te, w których ważną rolę odgrywa rodzina, „Wielki Świat” będzie idealny dla ciebie.
Natalia
Szkolny Klub Recenzenta

W książce „Wielki Świat” Pierre Lemaitre przenosi czytelnika do zmagającej się powojennymi realiami Francji, gdzie bohaterzy muszą stawiać czoła piętrzącym się problemom.

Wielowątkowa akcja rozgrywa się na kilku płaszczyznach, a autor płynnie przeskakuje z jednego miejsca do drugiego, po drodze zabierając nas do Paryża, Sajgonu oraz Bejrutu, gdzie mieszka właściciel...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Interesuje cię historia i obyczaje? Ja od serca powiem, że tak! Uwielbiam uczyć się, jak to było kiedyś. Jednak moim (i myślę - nie tylko moim) problemem jest to, że strasznie nie lubię czytać książek o takiej tematyce. Zapytasz więc, czemu piszę tę recenzję, skoro tak bardzo tego nie lubię? Zdziwię cię i chyba sama siebie też – to jedna z nielicznych książek historyczno-obyczajowych, która szczerze bardzo mnie zainteresowała i podobała mi się! Sam tytuł skłania do sięgnięcia po nią. „Pożegnanie z ojczyzną”, co to właściwie oznacza? Ja rozumiem to jako 3 sprawy:

1. Opuszczanie kraju ze względu na przeprowadzkę do innego kraju,

2. Przymusowe pożegnanie się z ojczyzną, tak jak przez wojnę musieli zrobić to Ukraińcy,

3. Śmierć.

Czemu śmierć? Odwołam się do sytuacji, która wydarzyła się w moim mieście. Zginęła młoda dziewczyna – czternastoletnia, moja rówieśniczka... Ona też opuściła swoją ojczyznę, odeszła, zostawiła swój kraj i - miejmy nadzieję - znajduje się teraz w lepszym miejscu. Miała też plany na przyszłość jak każdy, jak Polacy, o których mowa w książce. Oni też mieli plan na przyszłość, ale przegrali wojnę z Rosją. I co teraz? Nie wiadomo. Każdy kolejny dzień może być dla nich ostatnim, znamy w końcu potęgę Rosji.

W pewnym momencie powieści na drodze Marii - dobrej przyjaciółki Księżnej Heleny Radziwiłlowej - staje pułkownik Markow, przeczuwa ona, że życie nie jest takie kolorowe i los może w najbliższym czasie rzucić ich w wir zdarzeń, które zaważą na ich życiu.

Co możemy z tego rozumieć? Jesteś arystokratą czy biedakiem, w jednym i drugim przypadku możesz stracić życie. Nieważne, ile masz pieniędzy - jeśli Bóg zawoła cię do siebie, to umierasz.

Czy chcemy umrzeć? Ja nie chce! Czy tamci Polacy chcieli? Nie! Czy dziewczynka, o której wspomniałam, chciała? Nie! Czy Ukraińcy chcieli umierać z wiedzą, że ich kraj, ich ojczyzna jest atakowana? Nie!

Spójrzmy na to z drugiej strony, opuszczając ojczyznę, możemy sięgnąć po lepsze życie. Może ono stać się nagle kolorowe i pełne barw. Zamieszkamy w wymarzonym miejscu. Bajka, prawda? Każdy by chciał takiej historii.

Dzisiaj jest historią, wczoraj jest historią, każdy dzień zapisuje się w historii. Każdy dzień jest cenny i trzeba go doceniać!

Po przeczytaniu tej książki doszłam do wniosku, że powieści tego typu wcale nie są nudne. Uczą nas o życiu. Każdy dzień jest chwilą, którą powinniśmy wykorzystywać, powinniśmy żyć, jakby ten dzień był ostatnim, gdyby nagle trzeba było opuścić ojczyznę.

Mogę zapewnić, że czytając tę książkę, głęboko pomyślisz nad sensem życia, o tym, że nie wszystko jest dobre albo złe, a świat nie ma wyłącznie czarnych lub białych barw.

Nawet jeśli nie interesowały cię wcześniej takie tematy, spróbuj przeczytać. Historia o życiu to najpiękniejsza historia. Książka dostarczy ci wiele emocji, ja też nie wiedziałam, że takie książki są w porządku, dopóki po nią nie sięgnęłam.

Serdecznie zachęcam, na pewno ci się spodoba!
S.P.
Szkolny Klub Recenzenta

Interesuje cię historia i obyczaje? Ja od serca powiem, że tak! Uwielbiam uczyć się, jak to było kiedyś. Jednak moim (i myślę - nie tylko moim) problemem jest to, że strasznie nie lubię czytać książek o takiej tematyce. Zapytasz więc, czemu piszę tę recenzję, skoro tak bardzo tego nie lubię? Zdziwię cię i chyba sama siebie też – to jedna z nielicznych książek...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Na pewno kiedyś myślałeś o wyjeździe na jakiś obóz z nadzieją na chwilowy spokój od rodziców i tej samej codziennej rutyny. Więc, co powiesz na podróż na obóz musicalowy, na którym możesz zawalczyć o bilet na Broadway? A może jednak wolisz pojechać na obóz komputerowy, który w planie ma naukę wielu ciekawych języków? Lecz na tę edukację językową, mimo wszystko, powinieneś wziąć poprawkę, bo czeka Cię codzienne granie w gry wideo.

A tak właściwie to po co wybierać, skoro możesz znaleźć się na obydwu obozach w tym samym czasie, czytając książkę Irminy Marii „Dream Lake”.

Była to moja pierwsza styczność z tą autorką, więc nie miałam żadnych większych oczekiwań, lecz teraz, kiedy już przeczytałam tę powieść, mogę ją z całego serca polecić. Autorka zabiera czytelników do świata Margo, utalentowanej muzycznie różowowłosej dziewczyny i Tobiego, który jest typowym nerdem i najchętniej schowałby się w książkach.

Powieść ma w sobie coś tak porywającego, że czyta się ją „jednym tchem”, a z postaciami da się tak bardzo zżyć, że po dokończeniu książki chciałoby się ją dalej czytać. Jest to zdecydowanie idealna pozycja dla fanów utworów typu wakacyjne „love story” oraz osób lubiących niespodziewane zwroty akcji. Powieść ta również porusza bardzo ważne tematy, takie jak konflikty rodziców wpływające na dziecko oraz wybór między karierą a miłością.

Mam nadzieję, że dzięki mojej recenzji sam sięgniesz po tę książkę i będziesz chciał odkryć losy jej bohaterów!
Nadia P.
Szkolny Klub Recenzenta

Na pewno kiedyś myślałeś o wyjeździe na jakiś obóz z nadzieją na chwilowy spokój od rodziców i tej samej codziennej rutyny. Więc, co powiesz na podróż na obóz musicalowy, na którym możesz zawalczyć o bilet na Broadway? A może jednak wolisz pojechać na obóz komputerowy, który w planie ma naukę wielu ciekawych języków? Lecz na tę edukację językową, mimo wszystko, powinieneś...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Domowa Pyra Jory John, Pete Oswald
Ocena 8,1
Domowa Pyra Jory John, Pete Osw...

Na półkach: ,

„Domowa Pyra” to kolejna wspaniała odsłona przygód z serii „Smaczna Banda i Emocje” autorstwa Jory'ego Johna, która tym razem prowadzi nas w podróż do wnętrza domu kartofla o imieniu Pyra. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Pyra ma wszystko, czego tylko dusza może zapragnąć: wygodną kanapę serwującą przekąski i napoje oraz mnóstwo ekranów dostarczających rozrywki i emocji. Jednak czy to naprawdę jest wszystko, czego potrzebuje?

Autor przytacza nam historię, która skłania do refleksji nad wartością prawdziwych kontaktów i bliskości z naturą w świecie pełnym ekranów i technologii. Gdy nagle zabraknie prądu, Pyra musi zmierzyć się z wyzwaniem spędzenia dnia na łonie przyrody. To właśnie wtedy odkrywa, że ekran nie może zastąpić ciepłego uścisku przyjaciela czy radości płynącej z obcowania z naturą.

John zręcznie ukazuje w swej opowieści znaczenie równowagi między technologią a rzeczywistym życiem, przypominając nam, że choć ekran może być kuszący, to prawdziwa przyjemność i spełnienie płyną z relacji z innymi ludźmi i otaczającym nas światem. Dodatkowym atutem książki są pełne humoru ilustracje autorstwa Pete'go Oswalda, które doskonale oddają charakterystyczny styl opowieści i dodają dodatkowej warstwy zabawy dla czytelników.

„Domowa Pyra” to doskonała lekcja dla dzieci (i dorosłych!) o znaczeniu równowagi, empatii i prawdziwej przyjaźni. Ta pouczająca i rozśmieszająca opowieść z pewnością zostanie zapamiętana na długo przez młodych czytelników i ich opiekunów.

Serdecznie polecam!
M.J.
Szkolny Klub Recenzenta

„Domowa Pyra” to kolejna wspaniała odsłona przygód z serii „Smaczna Banda i Emocje” autorstwa Jory'ego Johna, która tym razem prowadzi nas w podróż do wnętrza domu kartofla o imieniu Pyra. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Pyra ma wszystko, czego tylko dusza może zapragnąć: wygodną kanapę serwującą przekąski i napoje oraz mnóstwo ekranów dostarczających rozrywki i emocji....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„The Paper Dolls” to tajemnicza i dość mroczna młodzieżówka opowiadająca historię Charmaine. Nastolatki, która ma ciężką sytuację rodzinną i zostaje wysyłana przez swoich rodziców do szkoły z internatem Mulberry Heights. Na początku szkoła wydaje się restrykcyjna i po prostu nudna, ale im więcej czasu w niej spędza, tym więcej mrocznych sekretów wychodzi na jaw. To, że szkoła znajduje się w samym środku lasu, wydaje się najmniej niepokojącym faktem.

Charmaine od początku jest zainteresowana pewnym chłopakiem, który cieszy się największą popularnością, ale zarazem wszyscy omijają go szerokim łukiem. Chłopak budzi jej ciekawość, ale także ją przeraża. Ta kombinacja może okazać się bardzo ryzykowna dla niej. Dziewczyna chce się dowiedzieć, czy to, co o nim mówią jest prawdą. Okazuje się, że chłopak również chce ją poznać bliżej, a to, co ich łączy może zranić obu równie mocno.

Książka wciąga czytelnika od pierwszej strony. Jest tutaj tyle tajemnic i mrocznych sekretów, że nie da się odłożyć książki, zanim nie pozna się ich wszystkich. Bohaterowie oraz ich historie również nie są takie jasne, co sprawia, że przerwanie czytania jest praktycznie niemożliwe.

Coś bardzo istotnego oraz coś, co zawsze doceniam w książkach to ostrzeżenia, które znajdują się także w tej pozycji. Informują one o wszystkich ciężkich tematach, które są poruszone w książce, a na które nie wszyscy czytelnicy mogą być gotowi. Warto do nich zajrzeć przed rozpoczęciem czytania i przemyśleć czy na pewno damy sobie z nimi radę.

Sama nie mogłam oderwać się od tej lektury. Urzekła mnie ona swoim klimatem i tajemniczością. Z niecierpliwością czekam na drugą część.
Julia S.
Szkolny Klub Recenzenta

„The Paper Dolls” to tajemnicza i dość mroczna młodzieżówka opowiadająca historię Charmaine. Nastolatki, która ma ciężką sytuację rodzinną i zostaje wysyłana przez swoich rodziców do szkoły z internatem Mulberry Heights. Na początku szkoła wydaje się restrykcyjna i po prostu nudna, ale im więcej czasu w niej spędza, tym więcej mrocznych sekretów wychodzi na jaw. To, że...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Zdarzyła wam się kiedyś jakaś pomyłka? Pomyliliście może sól z cukrem? Albo założyliście dwie różne skarpetki po powrocie ich z prania? Z czystym sumieniem powiem, że mnie tak nie raz się przytrafiło... Zdarza się też, że lekarze są w stanie pomylić dzieci przy wydawaniu po porodzie. Jednak, przy głównym temacie książki, pomylone skarpetki czy zamienione dziecko to drobnostka!

Pewnie niejedna osoba ma w klasie dwie koleżanki o tym samym nazwisku, w moim przypadku również tak jest. Nauczycielom czasami zdarzy się pomylić je i wpisać ocenę nie tej, co trzeba.

W książce również pomylono nazwiska. Jednak nie chodzi tutaj o pomyłkę we wpisaniu oceny...

Poznajemy dwie postacie, Elijaha i Jessicę, którzy przyjeżdżają do Nowego Jorku. Chłopak to syn przedsiębiorcy. Zna swoją przyszłość. Wie, że odziedziczy firmę po ojcu. Przyjeżdża więc do niego na staż. Ku jego zdziwieniu, firmy nie ma, a jest grupa praktykantów, którzy nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę. Dodatkowo żyją w spartańskich warunkach! Takie okoliczności nie są odpowiednie dla przyszłego biznesmena! Za to z takimi warunkami pogodziła się Jessica. Ona dopiero zaczyna swoją przygodę z korporacją.

Niektórzy może już się domyślili, inni - nie. Skoro Elijah trafił w biedę bez zarobków, to gdzie mogła trafić bohaterka? Została skierowana na szkolenie dyrektorskie. Podczas niego miała zamieszkać w pięknej kamienicy.

No tak! Pomyłka! Tak jak wspominałam wcześniej pomylono nazwiska, gdyż oboje bohaterowie nosili to samo!

Szybko zorientowali się. Czy przejęli się tym? - skąd! Po rozmyślaniach uznali, że w sumie dobrze wyszło. Elijah będzie mógł odpocząć od apodyktycznego ojca, za to Jessica dostała od życia szansę na zyskanie wymaganych przez uczelnię listów polecających!

Z czym kojarzy wam się przygoda chłopaka i dziewczyny w książce? Ja od razu mam w głowie, że będzie z tego jakiś romans! Jeśli pomyśleliście tak samo – mieliście rację! Między bohaterami zaczyna iskrzyć!

Mimo iż łączy ich uczucie, nie mogą go ujawnić! Czyżby szykował nam się dramat romantyczny o nieszczęśliwej i niespełnionej miłości w młodym wieku? Gdyby wydało się, że coś do siebie czują, pomyłka wyszłaby na jaw i przysłowiowo - można powiedzieć - byłoby „po ptakach”.

Czy uda utrzymać im się ich miłość w tajemnicy? Każdy z nas wie, że nie jest to łatwe. Gdy człowiek kocha - chce to pokazywać światu.

Co z ich dalszymi losami? Czy prawda wyjdzie na jaw? Osobiście mam nadzieję, że nie, bo byłaby to przysłowiowa „karramba”!

Sięgając po książkę, od razu zauważyłam, co się kroi! Wiedziałam, że będzie to świetna i godna przeczytania pozycja! Jeżeli lubicie miłosne opowiastki połączone z przygodami, jak najszybciej biegnijcie po tę książkę! Gwarantuję mile spędzone chwile podczas zagłębiania się w lekturę!
S.P.
Szkolny Klub Recenzenta

Zdarzyła wam się kiedyś jakaś pomyłka? Pomyliliście może sól z cukrem? Albo założyliście dwie różne skarpetki po powrocie ich z prania? Z czystym sumieniem powiem, że mnie tak nie raz się przytrafiło... Zdarza się też, że lekarze są w stanie pomylić dzieci przy wydawaniu po porodzie. Jednak, przy głównym temacie książki, pomylone skarpetki czy zamienione dziecko to...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Kiedy ptaki powrócą" to jedna z bestsellerowej partii autorstwa Fernanda Aramburu. Co ciekawego można powiedzieć o tym człowieku? – bardzo dużo rzeczy! Jest to hiszpański pisarz, który został wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość! W 2017 roku otrzymał prestiżową National Prize for Literature za powieść Partia. Takie nagrody to marzenie niejednej osoby! Napisał wiele różnych i ciekawych książek! Ta, o której chciałabym wspomnieć dzisiaj, nosi tytuł „Kiedy ptaki powrócą".

W pierwszej chwili, po przeczytaniu tytułu myślałam, że będzie to jakaś książka o przyrodzie, np. o odlotach różnych ptaków na zimę do ciepłych krajów z wyczekiwaniem na ich powrót.

Jednak zamysł okazał się zupełnie inny.

Głównym bohaterem jest Toni, nauczyciel. Poznajemy go jako introwertyka, widzącego tylko szarość na świecie - powiesz pewnie: „to typowe na dzisiejsze czasy” - racja, powiedziałabym: totalnie tak samo! Na świecie w tych czasach jest bardzo dużo introwertyków. Jednak nie każdy wyznacza sobie datę śmierci. Toni wyznaczył tę datę za okrągły rok.

Przez to, że ma wyznaczony czas egzystencji, postanawia do dnia śmierci codziennie objaśniać powody tej decyzji. W naszych czasach możemy powiedzieć, że napisał list samobójczy. Wolał oddać swoje emocje kawałkowi papieru, niż iść do psychologa i porozmawiać z nim o tym.

W swojej kronice opisuje nawet najbardziej intymne momenty życia. Pisze też o rodzicach, znienawidzonym bracie, o swojej byłej żonie, o synu Nikicie, z którym są same problemy, o przyjacielu z dzieciństwa oraz o Pepie, suczce, której jest niezwykle oddany.

Czy znajdzie on jakieś powody, żeby tę decyzję zmienić? Tak! Kiedy? Gdy spotka dawną znajomą. Czy ma ona na niego jakiś wpływ?

Książka zaciekawiła mnie od razu po otwarciu. Bardzo intrygującym fragmentem jest sam spis treści. Powiecie: dlaczego? Każdy rozdział jest nazwany innym miesiącem. Od sierpnia do lipca. Nigdy wcześniej nie widziałam takiego spisu treści i już po tym wiedziałam, że będzie to ciekawa powieść o historii życia.

Czy życie jest ważne? Oczywiście, że tak. Powinniśmy żyć i walczyć o nie. Omawiana historia idealnie to ukazuje.

Serdecznie zachęcam do przeczytania! Zrób herbatę, usiądź wygodnie na fotelu i czytaj! Na pewno wciągniesz się w lekturę!
S.P.
Szkolny Klub Recenzenta

„Kiedy ptaki powrócą" to jedna z bestsellerowej partii autorstwa Fernanda Aramburu. Co ciekawego można powiedzieć o tym człowieku? – bardzo dużo rzeczy! Jest to hiszpański pisarz, który został wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość! W 2017 roku otrzymał prestiżową National Prize for Literature za powieść Partia. Takie nagrody to marzenie niejednej osoby! Napisał wiele...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Soraya Lane to autorka bestselerowych powieści historycznych dla kobiet, ma na swoim autorskim koncie wiele pozycji, które chwyciły za serce ponad 700 000 czytelników. „Córka z Grecji” jest trzecią częścią serii Utracone Córki. Zapierające dech w piersiach widoki na malowniczej greckiej wyspie, historia, która kryje w sobie tajemnicę i towarzysząca wydarzeniom muzyka wprowadzają niesamowitą atmosferę.

Książka, tak jak pierwsza i druga część serii, przedstawia historię na dwóch płaszczyznach czasowych. Teraźniejszość reprezentuje Ella - młoda, ambitna i przedsiębiorcza właścicielka galerii sztuki w Londynie. Bohaterka prowadzi spokojne życie, ale nie jest szczęśliwa, porzuciła swoją pasję, straciła brata, nie odnajduje wsparcia w rodzicach. Wezwanie do kancelarii prawnej i sekretne pudełko wyrywają dziewczynę z prozy życia codziennego, Ella pierwszy raz od wielu lat wzięła urlop i wyruszyła w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania. Zaintrygowana rodzinną tajemnicą opuszcza Londyn i udaje się na malowniczą Grecką wyspę Skopelos, gdzie na podstawie dwóch wskazówek próbuje poznać prawdę. Prawda w tej części jest zaskakująca, tajemnica ukryta w rodzinie jest inna niż te z dwóch pierwszych historii. Okazuje się, że ten wyjazd jest największą przygodą życia kobiety.

Czasy przeszłe poznajemy z Aleksandrą, której życie było skomplikowane i wymagało wielkiej odwagi. Już jako mała dziewczynka musiała szybko dorosnąć. Utrata ukochanej osoby, brak wsparcia w ojcu, poczucie odrzucenia i strach o nadchodzącą przyszłość ukształtowały charakter bohaterki. Podejmowała skomplikowane decyzje, a jedyne czego pragnęła od życia to kochać i być kochaną. Gdy zaczynała czuć się wolna, stawała przed wyborami, których konsekwencje wielokrotnie odbijały się negatywnie na dziewczynie.

Historia jest napisana w piękny sposób, fabuła intryguje. Zagadka towarzysząca opowieści sprawia, że lekturę czyta się jednym tchem. Książka przenosi czytelnika w inny świat, dostarcza wielu emocji, wiele zwrotów akcji ożywia i zaskakuje czytelnika.

„Córka z Grecji” to piękna powieść o poszukiwaniu siebie, tęsknocie za ukochanymi osobami, porzuconych pasjach i marzeniach czekających na realizację.

Co łączy Aleksandrę i Ellę? Do kogo było zaadresowane tajemnicze pudełko? Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa przeznaczenie? Czy istnieje prawdziwa miłość? Skąd wiadomo, komu warto dać drugą szansę? Czy inne osoby mogą podejmować decyzje dotyczące Twojego życia?

Historia o miłości, drugich szansach i tęsknocie napisana w piękny i niepowtarzalny sposób.
P.R.
Szkolny Klub Recenzenta

Soraya Lane to autorka bestselerowych powieści historycznych dla kobiet, ma na swoim autorskim koncie wiele pozycji, które chwyciły za serce ponad 700 000 czytelników. „Córka z Grecji” jest trzecią częścią serii Utracone Córki. Zapierające dech w piersiach widoki na malowniczej greckiej wyspie, historia, która kryje w sobie tajemnicę i towarzysząca wydarzeniom muzyka...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

B.A. Paris jest brytyjską pisarką, autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Przez wiele lat mieszkała we Francji, po wielkim sukcesie jej książek poświęciła się pisarstwu i wraz z mężem wróciła do Anglii. Jej pierwsza powieść „Za zamkniętymi drzwiami” została uznana za najlepszy debiut 2016 roku. Teraz, autorka powraca do nas z trzymającym przez całą książkę w napięciu, thrillerze pt. „Przyjaciółka”.

Gdy Laure dowiaduje się o zdradzie męża, postanawia pojechać do swoich przyjaciół, Gabriela i Irys. Gabriel jest załamany psychicznie od czasu, gdy był z Charliem-chłopakiem z sąsiedztwa podczas jego ostatnich chwil życia. Przyjaciele Pierra-męża Laure są nim bardzo zaniepokojeni, Pierre nie odzywa się do nich. Jest tylko jedna osoba, która wie, co się stało naprawdę.

Na samym początku, trudno mi było wczuć się w akcję powieści, jednak im dłużej czytałam, tym bardziej chciałam poznać zakończenie. W każdym rozdziale jako czytelnicy poznajemy wskazówki oraz nowe sekrety, dzięki którym, historia zaczyna składać się w jedną płynną całość. Epilog sprawił, że spojrzałam na całą historię z całkiem innej perspektywy. Akcja rozegrała się bardzo przemyślanie. Polecam sięgnąć po tę książkę, ponieważ zawiera ona wiele zwrotów akcji, które jestem pewna, że przypadną do gustu wielu czytelnikom.
A.G.
Szkolny Klub Recenzenta

B.A. Paris jest brytyjską pisarką, autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Przez wiele lat mieszkała we Francji, po wielkim sukcesie jej książek poświęciła się pisarstwu i wraz z mężem wróciła do Anglii. Jej pierwsza powieść „Za zamkniętymi drzwiami” została uznana za najlepszy debiut 2016 roku. Teraz, autorka powraca do nas z trzymającym przez całą książkę w...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Hanna Szczukowska-Białys – „Robaki w ścianie” to naprawdę świetna powieść kryminalna!

Mroczna, szara Bydgoszcz lat 90-tych skrywająca swoje tajemnice, które powoli wypełzają na wierzch jak robaki… Historia, która trzyma w napięciu, a z każdą kolejną stroną wciągamy się bardziej i bardziej…

W bydgoskim lesie zostaje odnalezione okaleczone ciało mężczyzny. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Bondys z parą młodych policjantów. Jednak czy uda im się na czas rozwiązać zagadkę brutalnej śmierci i złapać sprawcę zanim dokona kolejnego morderstwa?

Styl i słowo Hanny Szczukowskiej-Białys mogą zaskoczyć, jednak wciągną w powieść z zaciekawieniem i nutką tajemnicy. Razem z komisarzem będziemy śledzić i analizować dowody aby odnaleźć sprawcę. Dodatkowo realistycznie opisana Bydgoszcz lat 90-tych rewelacyjnie oddaje tamtejsze realia i funkcjonowanie miasta, Zachemu i naszej lokalnej społeczności. Ogromny szacunek dla autorki za realne i prawdziwe opisy różnych sytuacji miejskich (wybuch w Zachemie, temat puzzli, itd.), które stanowiły tło dla dochodzenia. Autorka zauroczyła mnie swoją kryminalną powieścią.

Hanna Szczukowska-Białys – „Robaki w ścianie” zdecydowanie musicie ją przeczytać. Zwłaszcza, że niebawem ukażą się kolejne tomy o przygodach komisarza Bondysa.
M.B.
Szkolny Klub Recenzenta

Hanna Szczukowska-Białys – „Robaki w ścianie” to naprawdę świetna powieść kryminalna!

Mroczna, szara Bydgoszcz lat 90-tych skrywająca swoje tajemnice, które powoli wypełzają na wierzch jak robaki… Historia, która trzyma w napięciu, a z każdą kolejną stroną wciągamy się bardziej i bardziej…

W bydgoskim lesie zostaje odnalezione okaleczone ciało mężczyzny. Śledztwo...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Lubisz kryminały? Sprawia ci przyjemność czytanie książek z ciekawą treścią i dreszczykiem emocji? Jeśli tak, to strzał w „dziesiątkę”! Jeśli ciekawią Cię takie rzeczy, to kryminał „Wywiad” autorstwa M.M Perr na pewno ci się spodoba!

Rozpoczyna się ona wyprawą podkomisarza Roberta Lwa na miejsce tragedii - do lasu. Pewien mężczyzna zgłosił bowiem, że znalazł ciało kobiety. Jak okazało się, szukał on tego ciała, gdyż wcześniej o jego położeniu poinformował go syn. Człowiek przysięgał, że nie zna kobiety, a syn włóczył się po lesie z kolegami. Czy to nie podejrzane, że młody chłopak nie zadzwonił po służby? Gdybym była na jego miejscu zrobiłabym to od razu! Może się wystraszył, a może miał coś do ukrycia?

Po odkryciu danych denatki okazuje się, że była to kobieta sukcesu, bardzo znany człowiek - redaktor Laura Jabłońska. Czy jej sława doprowadziła do morderstwa? Komu zależało na śmierci kobiety? Razem z policją pobawmy się w detektywów.
Podejrzenia zaczęły padać na partnerkę dziennikarki, jednak okazał się to fałszywy trop. Policja trafiła na trop. Super! Ale czy na pewno tak super?

Okazuje się, że zabójstwo Laury jest powiązane ze śmiercią prominentnego przedsiębiorcy z Poznania. Ale dlaczego? Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to kwestia pieniądza. Zarówno Redaktor, jak i przedsiębiorca muszą zarabiać, jednak czy mój trop jest dobry?

W dalszej lekturze dowiadujemy się, że nie tylko oni byli ofiarami, było ich dużo więcej, a ktoś opublikował w Internecie ich zdjęcia z podpisem „Wszyscy są winni”. Ale czemu winni? Zabili kogoś? Może mieli wrogów? Czy powodem może być sprzeczka z mordercą? Śledztwa ciąg dalszy!

Poszlak zaczyna być coraz więcej! Czy uda się ułożyć puzzle i odkryć motywy zabójcy i kto w ogóle nim jest? Czytając tę książkę, mogłam poczuć się jak prawdziwy detektyw!

Powieść wciąga do tego stopnia, że poczujesz się jak osoba rozwiązująca zagadkę! Jeśli ją przeczytasz, gwarantuję, że poczujesz się tak samo! Jeśli interesują Cię takie rzeczy - biegnij po tę książkę tak szybko, jak na testach sprawnościowych na WF-ie! :)
S.P.
Szkolny Klub Recenzenta

Lubisz kryminały? Sprawia ci przyjemność czytanie książek z ciekawą treścią i dreszczykiem emocji? Jeśli tak, to strzał w „dziesiątkę”! Jeśli ciekawią Cię takie rzeczy, to kryminał „Wywiad” autorstwa M.M Perr na pewno ci się spodoba!

Rozpoczyna się ona wyprawą podkomisarza Roberta Lwa na miejsce tragedii - do lasu. Pewien mężczyzna zgłosił bowiem, że znalazł ciało kobiety....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Mister Hockey" to kolejna romantyczna opowieść autorstwa Lia Riley, która tym razem zabiera czytelników w świat nieśmiałej bibliotekarki i kapitana drużyny hokejowej NHL. Opowieść skupia się na historii Breezy Angel, która od dawna śledzi karierę swojego ulubionego sportowca, Jed'a Westa. W milczeniu kocha go z oddali, aż los stawia ich naprzeciwko siebie w najmniej spodziewanym miejscu - w bibliotece.

Riley prezentuje czytelnikom lekką, nieskomplikowaną historię, której koniec można z łatwością przewidzieć, ale jednocześnie sprawia, że czytanie jest przyjemne i poprawia humor. Pomimo pewnej przewidywalności fabuły, autorka potrafi wciągnąć czytelnika w życie głównych bohaterów.

Bohaterowie są sympatyczni i realistyczni. Breezy jest delikatną, ale silną kobietą, która musi pokonać własne lęki, aby znaleźć szczęście u boku swojego ukochanego. Jed z kolei reprezentuje typowego sportowca - pewnego siebie, odważnego i czasami szorstiego.

Jednym z głównych atutów tej książki jest również umiejętność autorki w kreowaniu romansu. Choć historia miłosna między Breezy a Jedem nie jest nowatorska, to jednak sposób, w jaki została opowiedziana, sprawia, że czytelnik nie może się od niej oderwać.

„Mister Hockey” to idealna lektura dla pełnoletnich miłośników romansów, którzy szukają czegoś, co pozwoli im oderwać się od rzeczywistości na chwilę i wciągnąć w świat emocji, namiętności i miłości.
M.J.
Szkolny Klub Recenzenta

„Mister Hockey" to kolejna romantyczna opowieść autorstwa Lia Riley, która tym razem zabiera czytelników w świat nieśmiałej bibliotekarki i kapitana drużyny hokejowej NHL. Opowieść skupia się na historii Breezy Angel, która od dawna śledzi karierę swojego ulubionego sportowca, Jed'a Westa. W milczeniu kocha go z oddali, aż los stawia ich naprzeciwko siebie w najmniej...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Autorem książki pt. „Zatracenie” jest Osamu Dazai. Przyszedł na świat jako Shūji Tsushima w wiosce Kanagi. Był autorem pesymistycznych utworów, w których poruszał problemy zubożałej arystokracji i inteligencji japońskiej. Do najbardziej znanych jego dzieł należy powieść Shayō (Zmierzch 1947) oraz opowiadania: Omoide (Wspomnienia, 1933), Dōke-no hana (Perły błazenady, 1935) i Ningen shikkaku (Zatracenie, 1948).

„Zatracenie” opowiada o życiu i etapach dorastania młodego Yozo, utalentowanego plastycznie i wrażliwego na cierpienie ludzkie chłopca, syna bogatego właściciela ziemskiego. Samotność i brak miłości wpływa na ukształtowaniu się w nim lęku przed ludźmi, z którym musi się zmierzyć.

Tak naprawdę jest to krótkie opowiadanie o problemach psychicznych i odbieraniu świata w pesymistyczny sposób. Jest jednak pięknie napisana i daje złudne nadzieje na szczęśliwe zakończenie. Poznajemy także informacje, w jaki sposób pracował i zarabiał na życie, bohater, próbując łączyć to z głębokim pociągiem do powoli zanikającej sztuki oraz kultury. Filozoficzne przemyślenia Yozo dają do zrozumienia jak tak naprawdę działa i wpływa na człowieka świat oraz jaką rolę wybrano mu od urodzenia. Codzienna męka z rzeczywistością, a zarazem przymus przetrwania wykreowany przez społeczeństwo narzuca na niego ogromną presję, z którą nie może sobie poradzić.

Nietrudno zauważyć, że utwory Osamu Dazai w tym „Zatracenie” są wyjątkowo bolesne i autobiograficzne. Dają tym samym możliwość czytelnikowi poznać autora bliżej i spróbować zrozumieć świat, jakim się otaczał. Książka jest niedługa i napisana prostym, lecz intrygującym językiem. Serdecznie polecam i zachęcam do przeczytania każdemu bez wyjątku, a także do zapoznania się z ciekawą i mroczną biografią autora.
M.G.
Szkolny Klub Recenzenta

Autorem książki pt. „Zatracenie” jest Osamu Dazai. Przyszedł na świat jako Shūji Tsushima w wiosce Kanagi. Był autorem pesymistycznych utworów, w których poruszał problemy zubożałej arystokracji i inteligencji japońskiej. Do najbardziej znanych jego dzieł należy powieść Shayō (Zmierzch 1947) oraz opowiadania: Omoide (Wspomnienia, 1933), Dōke-no hana (Perły błazenady, 1935)...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Gareth Rubin publikuje artykuły o sprawach społecznych, podróżach i sztuce w brytyjskiej prasie. Jest autorem powieści „The Winter Agent” o brytyjskich agentach działających w Paryżu w przededniu lądowania w Normandii oraz „Liberation Suarez”, thrillera przedstawiającego historię alternatywną i osadzonego w okupowanym przez Sowietów Londynie.

„Dom Klepsydry” to osobliwa książka, określana jako tetebeszka (z francuskiego tête-bêche - od stóp do głów). Jest ona podzielona na dwie części wydrukowane po przeciwnych stronach, z których jedna została obrócona górą do dołu w stosunku do drugiej. Czyta się pierwszą z nich, a następnie odwraca i czyta drugą. Zawarte w tym utworze opowieści na początku wydają się zupełnie niepowiązane. Jednakże im dłużej jest prowadzona narracja, tym więcej fragmentów łączy wydarzenia w spójną całość. Dowiadujemy się, że każdy szczegół może mieć drugą stronę medalu.

Pierwsza historia ma miejsce w Anglii i odgrywa się w latach 80. XIX wieku. Młody lekarz, Simeon Lee, jest proszony o pomoc w odkryciu przyczyny choroby swojego krewnego — Olivera Hawesa — podejrzewającego, że ktoś go otruł. Znajduje się on w skrywającym mroczne tajemnice domu na wyspie, zwanym Dom Klepsydry. Jego rezydencja wydaje się zwyczajna, jednak w bibliotece znajduje się szklana cela, w której więziona jest Florence oskarżona o zabójstwo męża. To nagromadzenie podejrzanych spraw powoduje, że Simeon postanawia dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się w Domu Klepsydry. Główny bohater zaczyna odkrywać gorzką prawdę, zagłębiając się w lekturę pewnej nietypowej książki. Czy spojrzał on na ten problem z właściwej strony?

Kolejna opowieść przenosi nas do Kalifornii lat 30. XX wieku. Ken Kourian jest początkującym aktorem. Jego przyjaźń z Oliverem Tooke’em — cenionym pisarzem i synem gubernatora — pozwala mu znaleźć trochę szczęścia podczas pobytu w Los Angeles. Jednak nagła śmierć Olivera zmienia całkowicie bieg wydarzeń. Policja uważa, że było to zwykłe samobójstwo. Natomiast Ken nie jest tego taki pewien, więc próbuje odkryć prawdziwy powód śmierci. Tutaj również okazuje się pomocna książka, ostatnia powieść pisarza, odkrywająca mroczne tajemnice jego rodziny.

Powieści zmuszają do głębszego zastanowienia się nad historią. Zachęcają do rozwiązania zagadek przed głównymi bohaterami.

Łączenie faktów było zajmującym zajęciem towarzyszącym mi podczas czytania książki. W trakcie lektury zadawałam sobie mnóstwo pytań. Kto zawinił? Czy dana sytuacja to jedynie przypadek a może wszystko było zaplanowane? Czy obecna scena ma jakieś drugie dno?

Na pierwszy plan wysuwa się angażująca narracja autora. Charaktery postaci są wyraźnie nakreślone, a zwroty akcji wywracają prawdę do góry nogami. Mimo że thrillery nie są moim klimatem, te powieści urzekły mnie. Są to zawiłe i interesująco rozplanowane historie. Mogę śmiało polecić tę książkę każdemu, kto uwielbia poznawać zawiłe losy bohaterów.
Aleksandra Adamczyk
Szkolny Klub Recenzenta

Gareth Rubin publikuje artykuły o sprawach społecznych, podróżach i sztuce w brytyjskiej prasie. Jest autorem powieści „The Winter Agent” o brytyjskich agentach działających w Paryżu w przededniu lądowania w Normandii oraz „Liberation Suarez”, thrillera przedstawiającego historię alternatywną i osadzonego w okupowanym przez Sowietów Londynie.

„Dom Klepsydry” to osobliwa...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Valerie Perrin pt. „Zapomniane niedziele" to pozornie lekka, a tak naprawdę smutnawa powieść o dawnych czasach i trudnych losach człowieka.

Fabuła prowadzona jest wielotorowo i poznajemy trzy historie — współczesną, tę z lat 80. i 90. XX wieku oraz czasów II wojny światowej. Główna bohaterka - Justine Neige - to opiekunka domu spokojnej starości „Pod Hortensjami”. Uwielbia wsłuchiwać się w opowieści swoich podopiecznych. Dzięki niej poznajemy losy miłości Helene Hel, której przeszłość jest z pewnością wyjątkowa. Przecież
„(…) jeśli utraciło się osobę, którą kochało się najbardziej na świecie, to ona umiera codziennie”.

Dom starości w tej powieści nie jest okropną „umieralnią”, miejscem przygnębiającym, a pielęgniarki nie przestawiają jak sprzęty przebywających w nim starszych ludzi, lecz są kimś w rodzaju dobrych duchów opiekuńczych.

Powieść ta będzie strzałem w dziesiątkę dla osób ceniących sobie przede wszystkim szczerość i są wrażliwymi ludźmi.

Jeśli uwielbiasz książki, które mają niespodziewany zwrot akcji to koniecznie sięgnij po „Zapomniane niedziele". Książka ta oczarowuje bezgranicznie, rozkochuje w sobie i łapie za serce, wzbudza wiele emocji, wzrusza, jak również skłania do refleksji nad istotą podążania za ludzkim szczęściem.
Suzanne
Szkolny Klub Recenzenta

Książka Valerie Perrin pt. „Zapomniane niedziele" to pozornie lekka, a tak naprawdę smutnawa powieść o dawnych czasach i trudnych losach człowieka.

Fabuła prowadzona jest wielotorowo i poznajemy trzy historie — współczesną, tę z lat 80. i 90. XX wieku oraz czasów II wojny światowej. Główna bohaterka - Justine Neige - to opiekunka domu spokojnej starości „Pod Hortensjami”....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„The Reunion” Kit Frick to kolejna powieść pisarki, znanej z thrillerów dla młodzieży i dorosłych. Książka ukazała się w nowej serii Wydawnictwa HarperCollins - HarperYA i dostarcza czytelnikom niezapomnianej dawki emocji, napięcia i tajemnic.

Głównym punktem wyjścia jest spotkanie jedenaściorga członków rodziny Mayweatherów w luksusowym hotelu, gdzie spędzają tydzień wakacji. Jednakże, pod koniec pobytu okazuje się, że brakuje jednej osoby. Co stało się z zaginionym członkiem rodziny? Jakie mroczne tajemnice skrywają pozostałe postaci?

Frick interesująco układa fabułę, wprowadzając czytelnika w świat skomplikowanych relacji rodzinnych i zakopanych sekretów. Opowieść prowadzona jest z punktu widzenia kilku bohaterów, co dodaje głębi i złożoności narracji. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, próbując zgłębić tajemnice, które otaczają rodzinę Mayweatherów.

„The Reunion" to nie tylko kryminał, ale również powieść z elementami dramatu. Ciekawym elementem tej książki jest także fakt, że po potarciu jednego ze skrzydełek okładki, czytelnik może poczuć egzotyczny zapach. Sama okładka jest klimatyczna, przyciąga wzrok.
M.J.
Szkolny Klub Recenzenta

„The Reunion” Kit Frick to kolejna powieść pisarki, znanej z thrillerów dla młodzieży i dorosłych. Książka ukazała się w nowej serii Wydawnictwa HarperCollins - HarperYA i dostarcza czytelnikom niezapomnianej dawki emocji, napięcia i tajemnic.

Głównym punktem wyjścia jest spotkanie jedenaściorga członków rodziny Mayweatherów w luksusowym hotelu, gdzie spędzają tydzień...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Symfonia potworów” to kolejna powieść francuskiego pisarza, Marca Levy'ego. Ta poruszająca historia, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, przenosi czytelnika w sam środek współczesnych tragicznych wydarzeń konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, ukazując bezprawie i cierpienie, jakie dotyka zwykłych ludzi w czasach wojny.

Główna bohaterka, Weronika, to dzielna kobieta, która musi zmierzyć się z najgorszym koszmarem - zaginięciem swojego dziewięcioletniego syna. Wraz ze swoją nastoletnią córką, Lili, wyrusza na poszukiwanie chłopca, gotowa przekroczyć wszelkie granice, by go odnaleźć. Historia ta nie tylko mówi o matczynej miłości i odwadze, ale także o sile więzi rodzinnych i wspólnego działania w obliczu przeciwności.

Levy mistrzowsko prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, prezentując ciekawą fabułę, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. W miarę jak bohaterowie starają się pokonać przeciwności, czytelnik jest coraz bardziej wciągany w ich losy, odczuwając każdy ich ból i nadzieję.

„Symfonia potworów” to nie tylko książka o tragicznych wydarzeniach wojennych, ale także o sile człowieczeństwa, miłości i nadziei, która nie gaśnie nawet w najtrudniejszych chwilach. To lektura, która porusza, inspiruje i zostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury, którzy szukają zarówno wstrząsającej opowieści, jak i uniwersalnych wartości ludzkiego życia.
K.K.
Szkolny Klub Recenzenta

„Symfonia potworów” to kolejna powieść francuskiego pisarza, Marca Levy'ego. Ta poruszająca historia, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, przenosi czytelnika w sam środek współczesnych tragicznych wydarzeń konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, ukazując bezprawie i cierpienie, jakie dotyka zwykłych ludzi w czasach wojny.

Główna bohaterka, Weronika, to dzielna kobieta, która...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Dzisiaj chciałabym zrecenzować książkę pt. „Let me love you” autorstwa Zuzanny Wólczyńskiej. Jest to kontynuacja powieści, którą również miałam okazję przeczytać „Let me know”, kolejna część przeżyć Bee i Noah również przypadła mi do gustu.

Po przeczytaniu pierwszej części miałam niedosyt, dlatego byłam bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów. W tej części bohaterowie są już dorośli, a ich życie zmieniło się o 180 stopni. Bardzo spodobało mi się zakończenie i uważam historię Bee i Noah za bardzo interesującą a czasami nawet uroczą.

Moim zdaniem warto przeczytać tę książkę, ponieważ zapewni nam ona prawdziwy rollercoaster emocjonalny, momentami wzrusza, ale potrafi również rozbawić. Do gustu przypadła mi zawarta na początku książki playlista, której słuchałam podczas czytania, bardzo lubię te piosenki i idealnie pasowały do akcji zawartej w powieści. Podoba mi się również osadzenie akcji zarówno w Nowym Jorku, jak i w Chicago, moich dwóch ulubionych miastach w USA.

Podsumowując, jeżeli szukacie ciekawej książki, która zapewni wam wiele wrażeń, jestem w stanie polecić wam właśnie tę powieść. Historia głównych bohaterów bardzo mnie urzekła.
W.Ł.
Szkolny Klub Recenzenta

Dzisiaj chciałabym zrecenzować książkę pt. „Let me love you” autorstwa Zuzanny Wólczyńskiej. Jest to kontynuacja powieści, którą również miałam okazję przeczytać „Let me know”, kolejna część przeżyć Bee i Noah również przypadła mi do gustu.

Po przeczytaniu pierwszej części miałam niedosyt, dlatego byłam bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów. W tej części bohaterowie są...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Daphne du Maurier, to angielska pisarka pochodząca z arystokratycznej rodziny, tworząca powieści nieszablonowe, które ciężko zakwalifikować do jednego gatunku literackiego. Utwory łączą w sobie grozę, psychologię, romans i thriller. Jest autorką powieści „Rebeka”, która została sfilmowana m.in. w 2020 r. przez popularną platformę.
W pierwszym momencie można spodziewać się, typowego romansu przeplecionego chwilami grozy spowodowanymi sytuacją polityczną w XVII wieku w Anglii, jednak „Generał i panna" to wielowymiarowa i trudna powieść w stylu gotyckim, prezentująca historię losów miłości panny Honor Harris i Sir Richarda Grenville'a. Autorka w sposób bardzo dokładny przedstawia czas wojny domowej, który nie sprzyja bohaterom, napiętnowany grozą, strachem i walką o przyszłość. Opowieść rozwija się bardzo powoli, wydaje się monotonna, zostaje przedstawionych wiele postaci, aby wychwycić relacje pomiędzy nimi, należy czytać w szczególnym skupieniu. Wyczerpujące opisy zachwycającej i nietuzinkowej fauny i flory umożliwiają stworzenie w wyobraźni bardzo dokładnej wizualizacji otoczenia towarzyszącego akcji. Jednak, w pewnym momencie wydarzenia następujące po sobie przyspieszają i z napięciem czyta się kolejne rozdziały.

Honor Harris to silna kobieta pochodzi z bogatej rodziny. Jest niepełnosprawna na skutek wypadku, któremu uległa w młodości. Wierna w miłości i przekonaniach. Odrzuca uczucia, twierdząc, że osoba z problemami zdrowotnymi nie zasługuje na miłość. Richard Grenville - szorstki, stanowczy i niesprawiedliwy generał w wojsku królewskim. Nigdy nie zapomina wyrządzonej krzywdy i mści się na wrogach. Jest złym ojcem, pomimo wielkiej miłości, którą darzy Honor, jest niewierny, romansuje z innymi. Zarys psychologiczny bohaterów pozwala poznać każdą postać, co umożliwia zrozumienie zachowania i podejmowanych decyzji. W przypadku tych dwojga, osiągnięcie spokoju jest trudne, a na przeszkodzie do szczęścia stoi wojna domowa i duma bohaterki...

Czy łatwo można zrezygnować z prawdziwego uczucia? Jakie tajemnice kryje w sobie dwór w Menabilly? I jak wyglądało życie w czasach wojny domowej w Anglii?

Książka łączy autentyczne wydarzenia i postacie, z fikcją literacką.
Wyszukani bohaterowie.
Romans inny niż wszystkie.
Doskonała lekcja historii.
P.R.
Szkolny Klub Recenzenta

Daphne du Maurier, to angielska pisarka pochodząca z arystokratycznej rodziny, tworząca powieści nieszablonowe, które ciężko zakwalifikować do jednego gatunku literackiego. Utwory łączą w sobie grozę, psychologię, romans i thriller. Jest autorką powieści „Rebeka”, która została sfilmowana m.in. w 2020 r. przez popularną platformę.
W pierwszym momencie można spodziewać się,...

więcej Pokaż mimo to