Córka z Grecji

Okładka książki Córka z Grecji Soraya Lane
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Córka z Grecji
Soraya Lane Wydawnictwo: Albatros Cykl: Utracone córki (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Utracone córki (tom 3)
The Royal Daughter
Albatros
2024-03-13
2024-03-13
Anna Esden-Tempska

Mój największy zachwyt nad tą książką jest taki, że wciąż powstają książki w stylu mojej ukochanej Lucindy Riley. Zdaje sobie sprawę, że są to dwie zupełnie inne autorki, ale jednak podczas czytania nie da się ich nie porównać, bo obie w cudowny sposób piszą powieści, które są ponadczasowe i przedstawiają relacje rodzinne, które sięgają przodków wiele lat wstecz.

Zagadki, odkryte powiązania rodzinne i wiele tajemnic, które odkrywamy jako czytelnicy to główna zaletą tej książki i całej serii Utraconych Córek. Autorka pisze w bardzo wciągający i angażujący sposób i ta seria bardzo trafia w mój gust. A w dodatku ta szata graficzna sprawia, że chce się ją mieć na półce. Polecam do wspólnego czytania razem z mamą i babcią - nie będziecie się nudzić!

Zagadki,...

23/2024 🎧 kolejna książka z serii umilacz podczas krzątania się po domu.

23/2024 🎧 kolejna książka z serii umilacz podczas krzątania się po domu.

A co przez tę smutną niedzielę przeczytałam.
Córka z Grecji 🪄Soraya Lane 🪄 Seria 🪄Wydawnictwo Albatros🪄 Literatura kobieca

Trzeci tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu obyczajowego „Utracone córki” za mną. Nie będę ukrywać. Wzruszyłam się i to znacząco.😢 „Córka z Grecji” to chwytająca za serce powieści. To historia przesiąknięta sekretami, piękną miłością do muzyki i drugiej osoby, złymi decyzjami, bólem, ale i sercem, które zawsze wskaże właściwy kierunek. To losy dwojga młodych ludzi, którym wmówiono … i tu ugryzę się w język.
🫢
Z zainteresowaniem śledziłam akcję rozgrywa się w dwóch planach czasowych- współczesny Londyn oraz począwszy od roku 1967, Ateny, losy dwóch bohaterek-jedną z nich jest Isabella Rose (Ella),współczesna mieszkanka Londynu oraz Aleksandra Konstantinidis- Greczynka. Kobiety dzieli mnóstwo aspektów, a łączy jedno małe pudełko znalezione pod deskami podłogi w placówce nazywanej Domem Hope.

Zachwyciłam się wieloma mądrościami lektury:
🗞️ „Zaufanie to coś, na co trzeba zapracować”,
🗞️ „Mama była dla mnie wszystkim (…) dzięki niej warto było żyć"- cudownie opisana miłość do matki.
🗞️" Tylko lustro mówi nam co innego, w nim wyglądamy o wiele starzej, niż jesteśmy w środku”.

Cudowna, emocjonalna, mądra lektura, w której Autorka zaprosiła czytelnika do pauzy, do wykonania wdechu i wydechu, i zastanowienia się, co tak naprawdę jest istotne w życiu, o co walczymy , o czym marzymy.

Pokochałam serię „Utracone córki”, gdyż opowiada o niezwykłych, odważnych kobietach, które los wystawił na ciężką próbę. Rozsiane po świecie starają się odnaleźć swoją tożsamość. Szukają tego, na co w prawdziwym życiu niejednokrotnie nie mamy odwagi. 💕
To niezwykła historia i nie mogę się doczekać, kiedy odkryję- przeżyję kolejny tom z tej serii.

A co przez tę smutną niedzielę przeczytałam.
Córka z Grecji 🪄Soraya Lane 🪄 Seria 🪄Wydawnictwo Albatros🪄 Literatura kobieca

📚Tytuł: „ Córka z Grecji”
🖋️Autor: Soraya Lane
📖Ilość stron: 351
🏢Wydawnictwo: Albatros

”Córka z Grecji" jest trzecią częścią serii "Utracone córki" autorstwa Soraya Lane. Wydawnictwo Albatros zadbało o piękno zewnętrze książek a autorka o nietuzinkową fabułę pełną ciekawych postaci i jeszcze ciekawszych czasów, w jakich osadzone są wydarzenia.

"Córka z Grecji" jest to historia podzielona na dwie osie czasowe: współczesny Londyn oraz począwszy od roku 1967, Ateny.
Mamy dwie główne bohaterki i każda odpowiada swoim ramom czasowym. W ten sposób poznajemy Ellę, współczesna mieszkankę Londynu, oraz Aleksandrę, rodowitą Greczynkę. Kobiety dzielą tysiące kilometrów, inna mentalność, kultura, pochodzenie a mimo to za sprawą jednego małego pudełka los połączy je na nowo.

Ella w poszukiwaniu prawdy o swoim pochodzeniu wyrusza na grecką wyspę Skopelos. Mając przy sobie zaledwie stare czarno-białe zdjęcie i fragment nut na skrzypce zmierza w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Będzie to również podróż sentymentalna, która odmieni życie młodej kobiety. Ella na nowo otworzy się na relacje z matką, z którą ostatnio słabo się dogadywała. A także ponownie odnajdzie skrywaną w sobie pasje do malowania. Nie zabraknie także wątku romantycznego, który pokazuje jak szlachetne i czyste mogą być uczucia między dwojgiem ludzi. Do tego, co chyba najważniejsze, na małej zachwycającej swoimi widokami wysepce, pozna historię swojej rodziny.

Mnie ta seria zachwyca i mam wrażenie, że z każda kolejną częścią czyta mi się coraz przyjemniej. Osadzenie powieści w Grecji jest dla mnie dodatkowym plusem, gdyż uwielbiam ten śródziemnomorski kraj, a sama wyspa Skopelos może Wam się kojarzyć z filmem "Mamma Mia" z 2008 roku.
Historia jest poruszająca a czasy, w których przyszło żyć Aleksandrze (od 1967 r.),ukazują zupełnie inny świat, niż znamy teraz. Nie zgadzałam się do końca z wyborem kobiety, ale łatwo się mądrzyć siedząc w ciepłym fotelu w 2024 roku.
Młoda dziewczyna została zmanipulowana przez bezwzględnego ojca, dla którego liczyła się tylko pozycja społeczna i mamona.
Miłość opisana przez autorkę:
Aleksandra i Bernard (kiedyś)
Ella i Gabriel (współcześnie)
jest czysta, piękna, bezinteresowna i niespotykana. Bardzo przyjemnie się czyta o ich perypetiach, wsparciu, wspólnych pasjach i o trwaniu ... do końca.

"Córka z Grecji" to ponadczasowa lektura, która ukazuje silne więzy rodzinne. Wystarczy rozwiązać tajemnicę i podążać za głosem serca a kurtyna opadnie i ukaże nowe perspektywy.
Mnóstwo w niej pięknych sentencji, które warto sobie zanotować, aby zostały z Tobą na dłużej.
Z niecierpliwością czekam na kolejne części.

📚Tytuł: „ Córka z Grecji”
🖋️Autor: Soraya Lane
📖Ilość stron: 351
🏢Wydawnictwo: Albatros

"Córka z Grecji" jest to...

Soraya Lane to autorka bestselerowych powieści historycznych dla kobiet, ma na swoim autorskim koncie wiele pozycji, które chwyciły za serce ponad 700 000 czytelników. „Córka z Grecji” jest trzecią częścią serii Utracone Córki. Zapierające dech w piersiach widoki na malowniczej greckiej wyspie, historia, która kryje w sobie tajemnicę i towarzysząca wydarzeniom muzyka wprowadzają niesamowitą atmosferę.

Książka, tak jak pierwsza i druga część serii, przedstawia historię na dwóch płaszczyznach czasowych. Teraźniejszość reprezentuje Ella - młoda, ambitna i przedsiębiorcza właścicielka galerii sztuki w Londynie. Bohaterka prowadzi spokojne życie, ale nie jest szczęśliwa, porzuciła swoją pasję, straciła brata, nie odnajduje wsparcia w rodzicach. Wezwanie do kancelarii prawnej i sekretne pudełko wyrywają dziewczynę z prozy życia codziennego, Ella pierwszy raz od wielu lat wzięła urlop i wyruszyła w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania. Zaintrygowana rodzinną tajemnicą opuszcza Londyn i udaje się na malowniczą Grecką wyspę Skopelos, gdzie na podstawie dwóch wskazówek próbuje poznać prawdę. Prawda w tej części jest zaskakująca, tajemnica ukryta w rodzinie jest inna niż te z dwóch pierwszych historii. Okazuje się, że ten wyjazd jest największą przygodą życia kobiety.

Czasy przeszłe poznajemy z Aleksandrą, której życie było skomplikowane i wymagało wielkiej odwagi. Już jako mała dziewczynka musiała szybko dorosnąć. Utrata ukochanej osoby, brak wsparcia w ojcu, poczucie odrzucenia i strach o nadchodzącą przyszłość ukształtowały charakter bohaterki. Podejmowała skomplikowane decyzje, a jedyne czego pragnęła od życia to kochać i być kochaną. Gdy zaczynała czuć się wolna, stawała przed wyborami, których konsekwencje wielokrotnie odbijały się negatywnie na dziewczynie.

Historia jest napisana w piękny sposób, fabuła intryguje. Zagadka towarzysząca opowieści sprawia, że lekturę czyta się jednym tchem. Książka przenosi czytelnika w inny świat, dostarcza wielu emocji, wiele zwrotów akcji ożywia i zaskakuje czytelnika.

„Córka z Grecji” to piękna powieść o poszukiwaniu siebie, tęsknocie za ukochanymi osobami, porzuconych pasjach i marzeniach czekających na realizację.

Co łączy Aleksandrę i Ellę? Do kogo było zaadresowane tajemnicze pudełko? Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa przeznaczenie? Czy istnieje prawdziwa miłość? Skąd wiadomo, komu warto dać drugą szansę? Czy inne osoby mogą podejmować decyzje dotyczące Twojego życia?

Historia o miłości, drugich szansach i tęsknocie napisana w piękny i niepowtarzalny sposób.
P.R.
Szkolny Klub Recenzenta

Jest rok 1973. Aleksandra zmuszona jest porzucić życie w Grecji i zamieszkać w Anglii. Na szczęście w tym trudnym czasie może liczyć na pomoc przyjaciół i... tajemniczego B., który mocą muzyki oczarował jej serce. 🐚🌊🇬🇷

Współcześnie... Pracowniczka galerii sztuki Ella dowiaduje się, że jej bliska krewna została adoptowana. Tropy zostawione przez biologiczną matkę prowadzą do dalekiej Grecji. Kobieta postanawia ruszyć w nieznane i odszukać swoje korzenie. 🇬🇧💂🏼

bardzo lubię książki Sorai Lane za to, że można czytać je w dowolne kolejności, a i ta będą tworzyły piękną całość. Seria Utracone córki opowiada o niezwykłych kobietach, które los wystawił na ciężką próbę. Rozsiane po świecie starają się odnaleźć swoją tożsamość. 📖📚

CÓRKA Z GRECJI zapowiadała się bardzo ciekawie. Rok temu odwiedziłam ten kraj, więc mam w pamięci świeże obrazy morza i gór. Możecie, więc się domyślać jak bardzo się zdziwiłam, kiedy 3/4 książki rozgrywał się w Anglii... Do tego wszystkiego fabuła była dość płaska i niewymagająca. Książki Sorai są dość proste fabularnie, ale w dwóch poprzednich był w tym jakiś urok, a z historiami z przed lat łączyła się jakaś tragiczna opowieść. Tym razem miałam ochotę wstrząsnąć porządnie Aleksandrą, żeby szła za głosem serca, a nie za tłumem... odczuwałam irytacje czytając. 💓🌸

Podsumowując, niestety uważam, że to najsłabszy tom z serii. Chociaż bardzo lubię @sorayalaneauthor , zawsze chętnie odpisuje na moje wiadomości i udziela odpowiedzi na pytania. jest przemiłą osobą i na pewno przeczytam jej następne książki.💗💗💗

Córka z Grecji” to trzeci tom w serii “Utracone córki” autorstwa Sorayi Lane. Ta emocjonująca powieść opowiada o rodzinnych więziach, odwadze i nieznanych losach. Autorka po mistrzowsku pokazuje nam piękno greckiego krajobrazu. Mam tu również wiele emocji , ukazanych w ludzkich uczuć i relacji. Kiedy w londyńskiej kancelarii prawnej, kilka osób spotyka się, żeby odebrać pamiątki ,po swoich krewnych okazuje się, że każda z tych osób otrzymuje pewnego rodzaju klucz, do tajemnicy związanej z przeszłością kobiet z ich rodzin. Czy zaproszone kobiety odważą się wyruszyć w podróż, aby odkryć swoje korzenie i własną drogę do szczęścia? Główna bohaterka, Ella, spogląda na wyblakłe czarno-białe zdjęcie nieznanej kobiety i niemowlęcia, leżące obok pożółkłej kartki z nutami. Fotografia i partytura przechowano specjalnie dla niej w domu dla niezamężnych matek, których dzieci przekazano do adopcji. Po wstępnym rozpoznaniu sytuacji główna bohaterka Ella dowiaduje się, że to zdjęcie zostało zrobione na malowniczej greckiej wyspie Skopelos, która leży nad Morze Egejskiem. Tajemnicza Kobieta na zdjęciu to zagadka, którą trzeba rozwiązać. Ella w międzyczasie spotyka swoją dawną miłość Gabriela. Okazuje się, że w dalszym ciągu ci dwoje są w sobie zakochani. Kobieta nie wie, co zrobić. Jest rozdarta pomiędzy gorącym uczuciem do ukochanego Gabriela, ale ciekawością i chęć rozwikłania zagadki zwycięża, Ella jedzie do Grecji. Kiedy przybywa na miejsce, okazuje się, że tajemnica, którą przyjdzie jej rozwikłać, dotyczy m.in. rodziny królewskiej. Ta musiała uciekać do Londynu. Jest i młoda zdolna dziewczyna, w której zakochuje się w skrzypku. Jednak musi opuścić ukochanego. Grecja, dwoje młodych kochanków otworzy mocno oczy Elle. Kobieta dzięki temu zrozumie, że najważniejsze w życiu jest to co dla nas dobre.
Czy kobieta podąży za głosem serca i wróci do ukochanego Gabriela, czy może Grecja tak ją zauroczy, że zostanie na wyspie?
Akcja powieści toczy się oczywiście w dwóch ramach czasowych. Cudowne opisy pozwalają nam poczuć Grecki klimat i znaleźć się na tej cudownej.
Ta powieść to cudowna propozycja dla fanek powieści obyczajowych. Czyta się genialnie.
Polecam gorącą.

Soraya Lane - Córka z Grecji
🌊 🌊 🌊 🌊
Pierwsze spotkanie z twórczością autorki Soraya Lane na pewno nie będzie moim ostatnim.
Powieść obyczajowa, której fabuła rozgrywa się w dwóch planach czasowych. Nasza literacka podróż odbywa się w Londynie oraz na malowniczej, greckiej wyspie.
Poznajemy dwie bohaterki Aleksandrę, która w młodym wieku przeżyła ogromną stratę, poznała smak porzucenia i budowania swojego świata na nowo. Jest także Ella, która pragnie rozwiązać zagadkę tajemniczego zdjęcia oraz ręcznego dopisku na nutach.
,,Córka z Grecji” to trzeci tom z serii ,,Utracone córki” z planowanych ośmiu.
Powieść, która mnie oczarowała oraz wywołała wiele emocji. Historia pełna tajemnic, smutku ale również przedstawiająca piękno miłości. Ogromna determinacja odkrycia prawdy przez jedną z głównych bohaterek odmienia całe jej życie. Zburzony został cały porządek codzienności, aby na nowo odzyskać swoje własne ja.
Piękna powieść, która ukazuje, że czasami od losu otrzymujemy drugą szansę, aby naprawić swoje błędy z przeszłości i odzyskać to co zostało utracone.

Soraya Lane - Córka z Grecji
🌊 🌊 🌊 🌊

Tęsknicie za sagą Siedmiu Sióstr od Lucindy Riley i nie wiecie która książka wypełni tą pustkę? Nie musicie już dłużej szukać! Soraya Lanee otwiera przed nami podobną historię a jednak napisaną z zupełnie innym pomysłem, która upodabnia się do serii uwielbianej przez tysiące fanów jednocześnie wnosząc powiew świeżości.

Tym razem autorka składa na nasze dłonie trzeci tom zaplanowanego ośmiotomowego cyklu, w którym tajemnice sprzed lat odgrywają kluczową rolę. Skupiamy się na tym co wydarzyło się kiedyś i chociaż bazujemy na współczesnych czasach, wraz z bohaterami próbujemy rozwikłać zagadkę przeszłości. Utrzymana w obyczajowym nurcie saga rodzinna powoli otwiera przed czytelnikiem różne zaskakujące fakty i prowadzi nas przez zawiłą sieć ludzkich powiązań. Fabuła bazuje na dwóch czasach, bowiem skupiamy się na tym co wydarzyło się kiedyś i na tym co dzieje się teraz, gdy w kancelarii prawnej spotykają się nieznani do tej pory ludzie i zmuszeni zostają do otworzenia drzwi przeszłości.

Każdą książkę możecie czytać zależnie od upodobania, ponieważ opowiada o losach innych bohaterów, ale jednocześnie Soraya Lane zbudowała swój cykl na wzajemnych powiązaniach i by odkryć ostateczną zależność pomiędzy postaciami polecam jednak zachowanie chronologii. W dodatku autorka pisze tak plastycznie, pięknie używa ponadczasowych mądrości, że jedna książka to zdecydowanie za mało – wiem to z własnego doświadczenia. Podczas lektury wynotowałam wiele wspaniałych, wartych zapamiętania cytatów a losy bohaterów ani przez moment nie były mi obojętne, ponieważ autorka narzuciła silne nawiązania do prozy życia i bazowała na realnych, w pełni wiarygodnych wydarzeniach, dzięki czemu nie tylko rozumiałam co dzieje się w głowach i sercach postaci, ale i kibicowałam im w drodze do odnalezienia prawdy związanej z ich pochodzeniem.

Ella porzuca Londyn na czas podróży na wyspę Skopelos i tam krok po kroku próbuje dowiedzieć się co wydarzyło się kiedyś. Mając w swoich dłoniach zagadkowe zdjęcie powoli dowiaduje się nowych faktów związanych z jej historią. Wyruszyła tam nie bez powodu, ponieważ jeszcze do niedawna nie wiedziała, że jej przodkowie mieli coś do ukrycia a dziś została zmuszona, by nie tylko odkryć historię z przeszłości, ale i napisać swoją przyszłość na nowo. Rozdarta pomiędzy tym co było kiedyś a pozostawionym w Londynie ukochanym, prowadzi czytelnika przez opowieść o miłości, wyrzeczeniach i drugich szansach, gdy wraz z nią odkrywamy przejmującą grecką opowieść, w której pasja, muzyka a także wielkie uczucie odgrywały kluczową rolę

"Córka z Grecji" to pasjonująca opowieść od której nie sposób się odezwać. Z tomu na tom wydaje się, że autorka zagęszcza akcję i podrzuca nam kolejne smaczki związane z pochodzeniem głównych bohaterów a jednocześnie snuje odrębną opowieść, w której wszystko może się wydarzyć. Z posmakiem powieści obyczajowej i nutą sagi rodzinnej pozwala nam wejść do świata głównych bohaterów i wraz z nimi cofnąć się w czasie, by dowiedzieć się jak wszystko się zaczęło. Lektura wspaniała, ponadczasowa i poruszająca współczesne mądrości, która zostaje w sercu i głowie czytelnika na długo po zamknięciu ostatniej strony.

Tym razem autorka składa na nasze dłonie trzeci tom...

Soraya Lane po wycieczce do Włoch i na Kubę zabiera nas do Grecji.
Poznajemy historię kolejnych pudełek znalezionych w „Domu Hope” – miejscu gdzie ciężarne, niezamężne kobiety mogły w spokoju urodzić i oddać dziecko do adopcji. Czasem robiły to, bo nie miały innego wyjścia, czasem zmuszała je go tego rodzina.
W pudełku, które otrzymała, Ella znajduje zdjęcie kobiety i dziewczynki oraz starą kartkę z nutami. Szybko odkrywa, na której greckiej wyspie zrobiono zdjęcie, a dzięki pomocy dawnego przyjaciela udaje się jej zidentyfikować pozostawione nuty.
Rusza więc na wyspę Skopelos i próbuje odkryć rodzinną tajemnicę.
Bardzo cieszę się, że autorka nie wpadła w schemat pisząc kolejną książkę z tej serii. Nie mamy tu kolejnej powtórki sceny z kancelarii, historia z przeszłości jest nowsza od poprzednich, mamy też wprowadzenie do tego, co wydarzy się w następnym częściach (wiemy już, że kolejna będzie „Córka z Genewy” a jej premiera już na początku października).
„Córkę z Grecji” czyta się bardzo przyjemnie i choć domyślałam się, jak cała historia się skończy, to i tak z zaciekawieniem odkrywałam kolejne elementy układanki.
W obyczajówkach zazwyczaj nie czepiam się logicznych nieścisłości w fabule, tu jednak wyjątkowo nie przekonały mnie motywacje Aleksandry do oddania małej córki do adopcji. Ma wokół sporo osób, które wsparłyby ją w tej trudnej sytuacji, jednak decyduje się nikomu nic nie mówić i zrobić to, czego oczekuje od niej ojciec (choć przez ostatnie lata nie miała z nim kontaktu, a przed tym, co on planuje, ostrzegała ją rodzina). To działo się w latach 70., więc niezamężna kobieta z dzieckiem nie budziła już takiej sensacji, zresztą ojciec dziecka prawdopodobnie wziąłby z nią ślub.
Ryś mówi, że może to wynikało ze środowiska, w jakim została wychowana i oczywiście może mieć rację, mnie jednak to nie do końca przekonuje.
Więcej zastrzeżeń nie mam i całą serię bardzo wam polecam 😊

Więcej recenzji na profilu https://www.instagram.com/sczytalim/

Soraya Lane po wycieczce do Włoch i na Kubę zabiera nas do Grecji.
W pudełku, które otrzymała, Ella znajduje zdjęcie kobiety i...

• Egzemplarz recenzencki
  • Kindle