Azazel

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fallen Angels". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Samhain Publishing
978-1-60504-266-4
angielski
Nikola Zawadka

Alexia has no complaints about her job as an assassin in the Alliance, battling rogue vampires and demons. However, on a personal level, she has hit a sexual hiatus. Men from every race, every continent and every skill level have tried to bring her down—and turn her on. All have failed. Until a man with a body made of sin stirs her blood for the first time in over two hundred years. Azazel, a...

Azazel, a demon of the First Angelic Revolt, is one of Lucifer’s most prominent—and dominant—assassins. His current mission leads him to Alexia, a fighter like himself who lives in the moment with no promise of tomorrow. A sexy vampire assassin whose secret sexual desire is a perfect match for his…skills.

His decision to give her exactly what she wants leaves them both hungry for more. But to delve into desires that might be best left unexplored, they’ll have to overcome a pack of rogue demons—and possibly Satan himself.

Urmurmina | 2014-04-05

Bardzo lubię takie ostre romanse - taka fajna odmiana przy tych wszystkich historiach o słodkich i mocno poważnych miłościach! I szybko się czyta, a do tego przyjemnie! Polecam! :)

monishka90 | 2014-08-25
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Lexie jest wampirzycą i jednym z najlepszych zabójców Przymierza. Po kilku setkach lat pracy jest znudzona i staje się mniej ostrożna, nikt z przeciwników wśród demonów i wampirów nie stanowi dla niej wyzwania, aż do czasu...
Azazel pracuje od swojego upadku z Nieba dla Lucyfera, dostarcza uciekinierów z powrotem do Piekła. Otrzymuję zadanie sprowadzenia dużej grupy zbiegłych demonów i ponowne zamknięcie ich w Otchłani.
Poszukiwania prowadzą go na ziemię, gdzie spotyka Lexie, która zostaje zaatakowana, dzięki interwencji Azazela demony uciekają. Ich ścieżki ponownie się krzyżują gdy jedna z przyjaciółek Lexie zostaję opętana przez zgraję za którą podąża Azazel. Postanawiają połączyć siły by odesłać demony, a zarazem uratować przyjaciółkę.
Czy im się uda? Czy różnice ich będą łączyć, a nie dzielić?
Można przeczytać, ale jak dla mnie bez większych rewelacji.

gosiurka | 2013-06-05

Bardziej romans niż akcja, ale fajna. Miłość dopadła zabójcę Luca (czyli Lucyfera)i wojowniczki Przymierza, łączą siły by dopaść zbiegłe demony z Piekła

Karolina Jędraszak | 2014-11-23

Książka podobna do "Awaken Me Darkly"
Zamiast kosmitów mamy tu anioły, ale najważniejszy zostaje bez zmian. Wredna i wyjątkowo niebezpieczna wojowniczka to to co tygryski lubią najbardziej. No może oprócz seksownego aniołka ;)

on jest podwładnym lucyfera i ma złapać upadłe dusze, ona jest wampirem, jest łowcą i ma złapać takich jak on demonów. Od zawsze nie pokonana, znudzona odwiecznym zwycięstwem, Azazel jedyny który potrafi na nowo dać jej rozrywkę. Tylko czy Alexia z niej skorzysta.

Cruella | 2014-06-29

Nieco pikantna, luźna i całkiem przyjemna lektura- może bez jakiejś głębokiej i nakłaniającej do refleksji fabuły, ale nadal wystarczająco dobra na wieczorną lekturę do poduszki (a po niej niegrzeczne sny :P).

Aaana | 2014-11-23

Co się zdarza gdy zabójczyni jedna z przymierza spotyka gorącego demona który współpracuje z Lucyferem? Mało tego jeszcze Azazel jest dokładnie w typie Alexi. Ona chce uratować przyjaciółkę, która jest dla niej jak siostra on ma zlecenie od Lucyfera aby złapać demony które uciekły z piekła. Na początku to tylko romans, później przeradza się w coś większego. Ale jak dużo jest w stanie poświęcić Azazel by zaznać szczęścia u boku ukochanej....

Oliwia | 2010-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2010

Jest to najsłabsza książka jaką czytałam w ciągu kilku ostatnich lat. Gdybym wiedziała, że jest taka kiepska nie dotknęłabym jej nawet kijem. Zmarnowałam tylko czas a przeczytałam 1/5 bo dalej już nie mogłam wytrzymać.

Kasjopeja | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013
Iwisia | 2014-08-31

Jestem fanką fantastyki, a w szczególności wampirów. Kiedy jednak widzę książkę, która łączy w sobie wszystkie moje ulubione gatunki istot nadprzyrodzonych (czytaj: wampiry, demony i anioły) to pochłaniam to pochłaniam ją w bardzo szybkim tempie. Tak też było z tą pozycją.

Nie powiem - spodziewałam się po niej czegoś więcej. Po pierwsze zamiast sporej dawki akcji dostałam sporą dawkę romansu. Wiedziałam, że jest to romans paranormalny, aczkolwiek przy takim opisie spodziewałam się też większej ilości krwi i morderstw...

Pozycja ta jest zdecydowanie za krótka. Autorka mogła dopisać jeszcze parę wydarzeń, a jej książeczka zdecydowanie by na tym zyskała. Stracić bowiem chyba nie mogła.
Nie podoba mi się to, że autorka nie robiła szczegółowych opisów. Praktycznie ma się wrażenie, że twórczyni starała się jak najszybciej zakończysz proces tworzenia.

Alexia jest wampirzycą, która wyszkolona jest szczególnie w jednej...