portrety, dla dzieci
fibronektyna

"Chcę zapytać i nie mam odwagi. A jednak pytam w końcu: -Całowałeś się już kiedyś z dziewczyną? To przecież wcale nie musi znaczyć, ze ja się z nim chce pocałować. Zwykła ciekawość. Dlaczego nie odpowiada? Dlaczego się zatrzymuje, staje twarzą do mnie, kładzie mi ręce na ramionach? Ma ciepłe usta. Parę razy całowałam się z chłopakami i nigdy czegoś takiego nie było: ziemia kołysze się, zamęt,...

"Chcę zapytać i nie mam odwagi. A jednak pytam w końcu:
-Całowałeś się już kiedyś z dziewczyną?
Ma ciepłe usta.
Parę razy całowałam się z chłopakami i nigdy czegoś takiego nie było: ziemia kołysze się, zamęt, łomotanie serca. Powietrza brakuje, nie mogę go dosyć zaczerpnąć, oddycham szybko, głęboko. Zamęt i kołysanie. Jakby muzyka."

źródło opisu: fragment, okładka

Ta książka przeleżała u mnie na półce dość sporo czasu, to stare wydanie, jeszcze z lat 70. Doprawdy nie wiem, czemu nie zabrałam się za nią wcześniej. Na 2 godziny zostałam wciągnięta w inny świat, może nawet w ten czwarty wymiar, który jest tu opisywany. Mimo, iż historia jakaś bardzo wyszukana nie jest, łatwa w odbiorze to ma w sobie jakąś magię i klimat. O wiele bardziej wolę takie książki od tych 'nowoczesnych', o współczesnych nastolatkach, które stale opisują swoje sytuacje miłosne. Uwielbiam postać Bursztyna, przypomina mi pewną bliską mi osobę... Dzięki tej książce chyba jeszcze bardziej zrozumiałam i doceniłam Jego wspaniałość. :)

ankam | 2017-01-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane