Monika W

Bohaterowie tych opowiadań są waszymi rówieśnikami, a ich problemy mogą być ważkie także dla was. Ta książka przeznaczona jest dla Ciebie młody Czytelniku. Mamy nadzieję, że sięgniesz do kolejnych tomów tej serii. Wybierać będziemy do tej serii książki szczególnie wartościowe i popularne; zabawne, poważne; takie, które się czyta "jednym tchem", i takie, które czytamy powoli, smakując ich...

Wybierać będziemy do tej serii książki szczególnie wartościowe i popularne; zabawne, poważne; takie, które się czyta "jednym tchem", i takie, które czytamy powoli, smakując ich urodę. Słowem- będą to książki bardzo różne, lecz łączy je jedno: zostały napisane w Ludowej Polsce.

1. Siesicka "Urszula" :Nie można przeżyć życia nie znajdując się w sytuacjach wymagających odpowiedzi, jak postąpić, gdzie leży słuszność... Problemy dorastania uczennicy Urszuli.

źródło opisu: Horyzonty, 1974

źródło okładki: zdjęcie autorskie

patronat | 2016-06-21
Przeczytana: 2013 rok

Zbiór fascynujących opowiadań o perypetiach młodych ludzi, które uczą, aby szanować ich świat i nie lekceważyć ich problemów. To pięknie ujęte trudności, przeciw którym stają nastolatkowie i emocje, z którymi się mierzą podczas dokonywania często niełatwych wyborów. Styl pisania autorów każdego z opowiadań jest w moim odczuciu idealnie dopasowany do tematyki - po prostu wiedzą oni, o czym piszą. Polecam nie tylko nastolatkom, ale przede wszystkim dorosłym, wśród których ci młodzi żyją.

Evelyn | 2013-07-20
Przeczytana: 13 października 2012

Jest to zbiór opowiadań. Historie: czasem dramatyczne czasem szczęśliwe, wciągają i fascynują zarazem. Polecam

MysticL | 2016-06-30
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu