Bilet do raju

Okładka książki Bilet do raju Janina Zającówna
Okładka książki Bilet do raju
Janina Zającówna Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Seria z Serduszkiem
bilet do raju
Hamal Books
1994-01-01
1994-01-01
miłość szkoła bilet raj

Książka mnie znudziła, nie działo się w niej według mnie nic ciekawego.

Książka mnie znudziła, nie działo się w niej według mnie nic ciekawego.

Książka jak dla mnie obyczajowa, spokojna, która przypadła mi do gustu z uwagi na główną bohaterkę, w której odnalazłam duże podobieństwo do siebie, kiedy byłam w jej wieku. Opisana historia ukazuje jak tytułowy bilet do raju odmienia życie nastolatki, która z domu swej ciotki trafia do domu dziecka. Książka spodoba się jedynie wąskiej grupie odbiorców, ponieważ nie opowiada konkretnej historii, a raczej nakreśla krótki odcinek życia w powojennej Polsce.

Przeczytałam dość szybko, ale w sumie nie odnajduje w niej sensu. Nawet biorąc pod uwagę inne realia, to pewnych rzeczy nie byłam w stanie zrozumieć. Ot, choćby zachowania dziewczyn z domu dziecka. W wielu momentach zachowywały się jak osoby cokolwiek nienormalne, co straszliwie mnie raziło. Tym jednak, co najbardziej mi się nie spodobało był brak jakiegoś sensownego zakończenia, celu, do którego zmierzałaby opowieść. Ogólnie dla mnie to pozycja raczej przeciętna - znam sporo tytułów obracających się w podobnych czasach, które uważam za o niebo lepsze i ciekawsze, niż ta.

Książka raczej słaba choć nie powiem czytałam inne książki tej autorki i podobały mi się a może jestem za stara na tą książkę i inaczej bym ją odebrała jako nastolatka

zakochałam się w tej książce. Prosta, zwykła, a zarazem pełna różnorakich przesłań i sentencji. Momentami trzyma w napięciu. Może nie jak kryminał, ale ma w sobie 'to coś'. +++

• 1do 2010
  • Obyczajowe
  • Książki okresu dorastania

Dodaj cytat z książki Bilet do raju