Kamienni Strażnicy

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 5)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. I guardiani di pietra
przygoda

Inne wydania

Kim jest naprawdę Ulysses Moore? Jason, Julia i Rick są już na tropie prawdy. Ale również Obliwia i Manfred, którzy przeżyli upadek z urwiska, szykują się do spełnienia swego marzenia: chcą dostać się do Walii Argo i przekroczyć WROTA CZASU. Żeby ich powstrzymać trójka dzieci musi odnaleźć Blacka Wulkana, dawnego przyjaciela Ulyssesa, zawiadowcę stacji w Kilmore Cove, i wejść w posiadanie Pierwszego Klucza. Czeka ich kolejna przygoda. Tym razem celem podróży będzie wiek XII, ogród wiecznej młodości.
Oto piąty tom notatek Ulyssesa Moore'a po Wrotach Czasu, Antykwariacie ze starymi mapami, Domu Luster, Wyspie Masek.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/3529-ulysses-moore...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/3529-ulysses-moore...»

| 2015-12-23

Tyle zagadek! Same zagadki! Jeszcze więcej zagadek!

Niesamowicie wciąga, a wszystko przez ZAGADKI!!!

Polecam :)

PABLOPAN | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Cała seria wciąga jak wir, a od "Kamiennych strażników" naprawdę ciężko się oderwać. Bez zbędnej zwłoki sięgam po kolejną, niestety już ostatnią, część serii. Polecam! :)

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Avenix | 2010-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2010

"Kamienni Strażnicy" to już piąty tom niesamowitej serii książek młodzieżowych napisanych przez pana Baccalario. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wypożyczyć piątą część sagi zaraz po przeczytaniu czwartej, gdyż historia Jasona, Julii i Ricka bardzo mnie wciągnęła i byłem niezwykle ciekaw, jak opowieść rozwinie się dalej.

Kamienni Strażnicy to jeden z moich ulubionych tomów serii, gdyż rozwiązują się tu najważniejsze dla czytelnika tajemnice, takie jak ta, kim jest i gdzie podziewa się tytułowy bohater. Dochodzi coraz to więcej nowych sekretów do rozwiązania. Innymi słowy pytań miliony, odpowiedzi brak.

Polecam piątą część, jest naprawdę świetnie napisana, zresztą jak wszystkie poprzednie. Wartka akcja, niesamowita fabuła, wspaniałe, przyjacielskie postacie i młodzieżowy język sprawiają, że można oderwać się od szarego świata i wraz z nowymi przyjaciółmi odkrywać tajemnice Kilmore Cove.

patusia_dorota | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Na tropie tajemnicy

Trójka przyjaciół, Julia, Jason i Rick, powoli zbliżają się do rozwiązania zagadki tajemniczych wrót czasu. W tym tomie poszukują Blacka Wulkana, dawnego przyjaciela Ulissesa, który ukrył się gdzieś w odmętach czasu z pierwszym kluczem. Klucz ten ma niezwykłą moc, gdyż może otworzyć wszystkie drogi w Kilmore Cove. Młodzi podróżnicy mają bardzo trudne zadanie, nikt nie wie, gdzie podział się były maszynista, do tego po pietach wciąż depcze im Obliwia, której jedynym celem jest teraz dostanie się Willi Argo i odnalezienie najważniejszego klucza. Kto wygra wyścig? Czy poznamy wreszcie tajemnice niesamowitego miasteczka?

Pan Baccalario stworzył niesamowitą, pełną przygód historię, która porwała mnie od pierwszych stron. Tym razem zabrałam się za ponowne przeczytanie piątej części serii Ulisses Moore, czyli „Kamiennych strażników”. Jak w każdej części nie zabrakło akcji, niespodzianek i momentów, których wyczekiwałam, których nie mogłam się doczekać, gdyż...

| 2012-04-10
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Serię "Ulyssesa Moore'a" już całą mam dawno temu mam za sobą. Jednak tak się złożyło, że jak ją czytałam, nie miałam jeszcze tego bloga, więc recenzje piszę dopiero teraz. Nie mogłam ominąć tych książek, ponieważ uwielbiam je i mam do nich ogromny sentyment. Dużym powodem, dlaczego zwróciłam na nie uwagę, jest ich niesamowite wydanie, które sprawia wiele przyjemności. Obrazki w środku, okładka. Wszystko jest przepiękne i z pewnością przykuwa wzrok. Dzięki temu wszystkiemu możemy również lepiej wczuć się w czytanie, zżyć się z bohaterami oraz z opisywanymi miejscami.

W "Kamiennych strażnikach", piątym tomie serii, Jason, Julia i Rick, dowiadują się, że jedyną osobą, która mogłaby pomóc im w odnalezieniu Pierwszego Klucza, jest Black Wulkan, zawiadowca stacji kolejowej w Kilmore Cove. Tymczasem Obliwia i Manfred, który przeżył upadek z urwiska, depczą im po piętach i za wszelką cenę próbują dostać się do Wrót Czasu. Dzieciom grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Jason, Julia i...

Lunatyczka | 2011-12-02
Przeczytana: 30 listopada 2011

Kolejny wspaniały tom , trochę kojarzy mi się z Opowieściami z Narnii równie świetna seria. Czasem granice po między tymi częściami zacierają się i odczuwam to jako jedną długą opowieść , ale zresztą całkiem mi to pasuje:P

kahori | 2010-07-15

Autor ma niesamowity talent do kończenia części w ekscytujących momentach. Piąta część Ulysses Moore bardzo mi się spodobała. Tak, jak w poprzednich częściach, dużo się wyjaśnia, ale powstaje też wiele nowych zagadek.

Kanakuji | 2015-02-27

Szczerze, czytam już tą serię wręcz tylko dlatego, że postanowiłam sobie, że ją skończę. Nie chodzi mi tutaj o głównych bohaterów, bo oni mi nie wadzą (wręcz przeciwnie- od kiedy z Rickiem i Julią coś tam się dzieje to... :) ). Osoba, która mnie totalnie i na maksa wkurza, denerwuje i irytuje jest Obliwia Newton. Nienawidzę jej! Jest najgorszym czarnym charakterem na świecie. Tak totalnie mnie wkurza, że jest to wręcz niemożliwe. Jak dotąd każdy zły charakter był fajny na swój sposób, a ona mnie po prostu WNERWIA!
No, wyżyłam się i to jest wszystko co mam do powiedzenia więc...

Kanakuji :)

Ania | 2015-12-14

To jedna jedyna część , która po przeczytaniu zapadła mi w pamieć i tkwi w niej do dziś dnia - fragmentarycznie, ale zawsze. Choć oddałam wszystkie książki z tej serii młodszemu kuzynowi ich wspomnienie a zwłaszcza tej pozostanie w mej pamięci na pewno przez bardzo długi czas.