Kamienni Strażnicy

Okładka książki Kamienni Strażnicy Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Kamienni Strażnicy
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ulysses Moore (tom 5)
Ulysses Moore. I guardiani di pietra
Wydawnictwo Olesiejuk
2007-10-03
2007-10-03
Bożena Fabiani
przygoda

Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 (małych) rewolucji, które zmienią świat Pierdomenico Baccalario, Federico Taddia
50 (małych) re... Pierdomenico Baccal...

Kolejny tom przygód ciekawskiej trójki dzieciaków, które za wszelką cenę chcą odkryć tajemnicę Ulyssesa Moore'a. A wszystko robi sie coraz bardziej skomplikowane. Dzieci stają przez coraz poważniejszymi zadaniami, poznając swoje możliwości. A do tego okazuje się, że zegarmistrz prowadzi własną grę, podobnie jak latarnik. Ciekawie sie robi.

Piękna seria przygód trójki dzieci. Zaprawdę piękny świat.

Piękna seria przygód trójki dzieci. Zaprawdę piękny świat.

Na półkach: , , , , , , ,

"Kamienni Strażnicy" to całkiem przyzwoita kontynuacja cyklu "Ulisses Moore".
Powieść czyta się przyjemnie, lekko i szybko. Niektóre z przygód mrożą krew w żyłach.
Akcja toczy się raczej szybko a sceny są krótkie. Książka napisana jest zwięźle.
Piąta część cyklu jest mniej nastrojowa i klimatyczna niż poprzednie, ale niewątpliwie wciąga.

Głównymi bohaterami jest trójka dzieci, bliźnięta Julia i Jason oraz Rick.
Przed dziećmi kryje się wiele tajemnic, ich dociekliwość, odwaga, inteligencja i wyobraźnia, bardzo pomagają w odkryciu prawdy.
Ważnymi postaciami są także dorośli którzy skrywają w sobie mnóstwo sekretów.
Te niedopowiedzenia i tajemnice sprawiają że książkę naprawdę bardzo chce się czytać.
Akcja tej prawie trzystu-stronicowej książki, toczy się w ciągu jednego dnia w Kilmore Cove oraz w Wenecji.

Polecam.

"Kamienni Strażnicy" to całkiem przyzwoita kontynuacja cyklu "Ulisses Moore".

Głównymi bohaterami jest trójka...

Zdecydowanie mi się nie podoba fakt, że nie posiadam tej książki. Ślicznie i starannie wydana. Nawet u dorosłych budzi chęć, by znów wpakować się w jakieś kłopoty, wyjść z domu przez okno, rozwiązać zagadkę i wrócić późną nocą. I nikomu się nie przyznać. Gdybym była nastolatką, czytałabym to nałogowo.

Mam wrażenie, że autor pogalopował zbyt daleko, budując pod miasteczkiem już nie tylko grotę, ale i znacznie więcej. Trudno sobie wyobrazić, żeby na miejscu nikt tego nie pamiętał, tego nie współtworzył instalacji wymagających ogromnych nakładów pracy, czasu i kapitału. Chyba, że czas nie jest problemem (skoro poruszamy się przez wrota czasu) a wyobraźnia autora może tworzyć co mu się zamarzy nie bacząc na brak wyjaśnień. A tych mi już w tym tomie zdecydowanie brakuje. Wyobraźnia - OK, fantastyczne pomysły - OK, ale w tym tomie brakuje mi trochę celu i sensu.

mistrzowska seria

mistrzowska seria

czytając tę serię widzę w sobie nieprzebrane pokłady dziecięcej radości, wszytko mnie w niej zachwyca

Książka bardzo ciekawa, wiele zagadek a przede wszystkim pytanie kim jest Ulysses Moore?

Jest coraz lepiej, ciekawej. Seria coraz bardziej wciąga.

Jest coraz lepiej, ciekawej. Seria coraz bardziej wciąga.

Przyjacielu podróżniku,
jeśli chcesz jechać w świat,
musisz kochać bez tchu
i piasek i wiatr,
a przyjaciół mieć stu.

Ulysses Moore

Podczas, gdy rodzice Jasona i Julii wrócili do domu, dzieci przeprowadzają w Kilmore Cove kolejne śledztwo. Tym razem trafiają na dawno nieużywaną stację kolejową, gdzie tory prowadzą do nikąd, i w której urzędował niegdyś Black Wulkan - przyjaciel Ulysses'a Moore'a - , który podobnie jak Peter Dedalus zniknął z miasteczka. Jason, Rick i Julia, chcąc odnaleźć Pierwszy Klucz, próbują dociec, gdzie ukrył się Black. ( Chyba nie muszę wspominać, że przeszedł przez Wrota, prawda ? ) Jednak Obliwia ( jak zwykle ) , z Manfredem u boku, ( rany, facet to ma chyba więcej żyć niż kot 😁) również chce zdobyć Klucz, a także dostać się do Wrót w Willi Argo.
Na Jasona, Ricka i Julię czeka kolejna przygoda ! Jaki plan tym razem uknuje Obliwia ? Dokąd tym razem wyruszą dzieci ? Uważam, że książka jest fajna. W końcu dowiemy się całej prawdy o Ulysses'ie ( a przynajmniej największą część ) i odkryjemy jego tajemnicę. Zapowiada się ciekawie ? Jasna sprawa !
Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga http://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/zaczytanamary/

Przyjacielu podróżniku,
jeśli chcesz jechać w świat,
musisz kochać bez tchu
i piasek i wiatr,
a przyjaciół mieć stu.

Ulysses Moore

Podczas, gdy rodzice Jasona i Julii wrócili do...

• Ulysses Moore
  • Pierdomenico Baccalario