Kamienni Strażnicy

Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 5) literatura dziecięca
Ulysses Moore. I guardiani di pietra
Ulysses Moore (tom 5)
literatura dziecięca
Bożena Fabiani
przygoda

Piękna seria przygód trójki dzieci. Zaprawdę piękny świat.

Na półkach: , , , , , , ,

"Kamienni Strażnicy" to całkiem przyzwoita kontynuacja cyklu "Ulisses Moore".
Powieść czyta się przyjemnie, lekko i szybko. Niektóre z przygód mrożą krew w żyłach.
Akcja toczy się raczej szybko a sceny są krótkie. Książka napisana jest zwięźle.
Piąta część cyklu jest mniej nastrojowa i klimatyczna niż poprzednie, ale niewątpliwie wciąga.

Głównymi bohaterami jest trójka...

Zdecydowanie mi się nie podoba fakt, że nie posiadam tej książki. Ślicznie i starannie wydana. Nawet u dorosłych budzi chęć, by znów wpakować się w jakieś kłopoty, wyjść z domu przez okno, rozwiązać zagadkę i wrócić późną nocą. I nikomu się nie przyznać. Gdybym była nastolatką, czytałabym to nałogowo.

Mam wrażenie, że autor pogalopował zbyt daleko, budując pod miasteczkiem już nie tylko grotę, ale i znacznie więcej. Trudno sobie wyobrazić, żeby na miejscu nikt tego nie pamiętał, tego nie współtworzył instalacji wymagających ogromnych nakładów pracy, czasu i kapitału. Chyba, że czas nie jest problemem (skoro poruszamy się przez wrota czasu) a wyobraźnia autora może...

mistrzowska seria

czytając tę serię widzę w sobie nieprzebrane pokłady dziecięcej radości, wszytko mnie w niej zachwyca

Książka bardzo ciekawa, wiele zagadek a przede wszystkim pytanie kim jest Ulysses Moore?

Jest coraz lepiej, ciekawej. Seria coraz bardziej wciąga.

Przyjacielu podróżniku,
jeśli chcesz jechać w świat,
musisz kochać bez tchu
i piasek i wiatr,
a przyjaciół mieć stu.

Ulysses Moore

Podczas, gdy rodzice Jasona i Julii wrócili do...

Na półkach: , , , , ,

Jak dla mnie to ta trójka dzieciaków ma na swojej drodze zbyt dużo przeszkód. Już kolejną cześć odłożyłam w połowie i wróciłam po czasie by ochłonąć. Obliwia jest tak denerwujące, że aż za bardzo.

Dyskusje

2 644