Pierwszy Klucz

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 6)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. La Prima Chiave
przygoda

Inne wydania

Nadeszła godzina prawdy. W końcu dzieci uzyskały odpowiedź na swoje pytania... Ale ciągle jeszcze nie znalazły tego, o czym marzą także inni: Pierwszego Klucza, jedynego zdatnego otworzyć każde Wrota Czasu. Czy wreszcie ich poszukiwania zostaną uwieńczone sukcesem?

| 2015-12-24

To... To było coś pięknego! Normalnie punkt kulminacyjny ich przygód! Amazing!!!
Polecam, polecam, polecam!!!

PABLOPAN | 2014-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2014

W ten oto sposób dotarłem do końca serii o Ulyssesie Moore. Ostatnia część, jak wszystkie poprzednie, jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń. Tym razem jednak tajemnica zostaje rozwikłana, a czytelnik ma szansę dostrzec (prawie) wszystkie karty. Po raz kolejny zadziwił mnie, znany Wam pewnie, paradoks: z jednej strony chce się szybko skończyć, aby odkryć rozwiązanie, a z drugiej chciałoby się czytać jak najdłużej i przeciągać przyjemność czerpaną z lektury. Wszystko jednak co dobre, szybko się kończy. Polecam!

patusia_dorota | 2013-12-14
Przeczytana: 2011 rok

„Kiedy na koniec już sekret odkryjesz,
Na moją prośbę troskliwie go strzeż,
Bądź bardzo dyskretny – milcz, póki żyjesz,
Jeśli Kilmore Cove ocalić chcesz.”

Największa zagadka serii rozwiązana. Tajemnicza postać Ulyssesa Moora odsłoniła choć na chwilę swój obraz. Jednak jak na razie z trójki przyjaciół zagadkę odkrył jedynie Rick, który jedyny z nie dostał się do Ogrodów Księcia Gianini. Rodzeństwo, Jason i Julia, muszą sami poradzić sobie z odnalezieniem Blacka Wulkana, czy ma on Pierwszy Klucz? Kto powróci bezpiecznie do spokojnego miasteczka, czy dwójka dzieci, czy może Obliwia, która podstępem dostała się do średniowiecznego zamku?

Seria Ulysses Moore to cykl znany dużej liczbie czytelników, książki są lekkie, zabawne, łatwe w odbiorze i chyba co najważniejsze trafiają do każdego. Do tej pory przeglądając recenzje nie spotkałam się jeszcze z żadną negatywną, nie wiem, czy przeszukiwałam mało wytrwale, jednak ja sądzę, że taka ocena jest zasłużona. Pierdomenico Baccalario...

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Avenix | 2010-06-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zaskoczyła mnie najbardziej wieloma tajemnicami. Wszystko w sprawie Ulyssesa Moore'a zostaje w tej części rozwiązane. Z jednej strony to dobrze. Gdy tylko dowiedziałem się, że Nestor jest starym właścicielem na chwilę mnie zatkało. Zaś z drugiej strony to źle, że autor postanowił ujawnić tożsamość Ulyssesa. Czemu? Ponieważ to była zagadka numer 1. Bardzo ciekawe były poszukiwania Moore'a. A teraz? Już wszystko jasne. Tak więc wnioskuję, że książka była świetna pod względem tajemnicy. Teraz wyprawa do ogrodu księcia Gianni. Była ona jedną z najnudniejszych wypraw. Jedyne co mnie zaskoczyło to to, iż książe Gianni jest 3-ma osobami na raz. W tej wyprawie podobało mi się również to, że Manfred wreszcie pokazał, że nie zależy mu na Obliwii, i że wcale nie jest takim draniem za jakiego brała go przewraźliwiona dziewczyna. Zaskoczyło mnie to, iż pod sam koniec książki autor wprowadza bardzo dorzu wątków miłosnych tj. ślub Leonarda i Calypso, oraz ucieczka miłosna do Egiptu...

Naddia | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

To co się działo w tym tomie przechodzi wszelkie granice! Zakochałam się w tej serii i choć jest przeznaczona dla dzieci to cieszę się, że po nią sięgnęłam. Gorąco polecam, a ja tym czasem zabieram się za kolejny tom.

--pisarka-- | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Nie wiem, czy jest jakaś książka, która zaskoczyłaby mnie bardziej niż ta! Jest naprawdę świetna, ciekawa, wciągająca i tajemnicza, podobnie jak wszystkie książki z tej serii i aż mi się żal zrobiło, że już ją skończyłam czytać...

Jedna z lepszych w całej serii, podobnie jak część druga. Ciekaw jestem tylko jaki teraz będzie wątek, skoro Ulysses znaleziony, Obliwia odeszła, i w zasadzie prawie wszystko już odkryte...

Noelle | 2010-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2010

Jak dla mnie najciekawsza część serii Ulysses Moore. W końcu dowiadujemy się kim jest Ulysses. Książka pełna zwrotów akcji, zagadek i niesamowitych przygód. Coś dla miłośników książek przygodowych. Polecam ; )

Nivalinda | 2010-12-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 grudnia 2010

"Kiedy na koniec już sekret odkryjesz,
na moją prośbę troskliwie go strzeż,
bądź bardzo dyskretny - milcz, póki żyjesz,
jeśli Kilmore Cove ocalić chcesz."

Ulysses Moore