Pałac Śmiechu

The Palace of Laughter
978-83-10-11496-9
pałac, śmiech, cyrk
Pistacia

Wyobraźcie sobie ogromnego klauna, wysokiego jak góra, zakopanego w ubitej ziemi aż po brodę. Jeśli zdołacie sobie coś takiego wyobrazić, będziecie wiedzieli, jak wyglądał Pałac Śmiechu... Michaś Środa, brudny sierota mieszkający w beczce, nigdy wcześniej nie był w cyrku – ale Oscuro nie jest zwyczajnym cyrkiem. Jest tam dziwna bestia zwana Null i cały szereg groźnie wyglądających klaunów, a...

Michaś Środa, brudny sierota mieszkający w beczce, nigdy wcześniej nie był w cyrku – ale Oscuro nie jest zwyczajnym cyrkiem. Jest tam dziwna bestia zwana Null i cały szereg groźnie wyglądających klaunów, a gdy podczas przedstawienia z wieży spada niezwykła dziewczynka ze skrzydłami, życie Michasia zmienia się na zawsze. Kiedy Michaś i Mała wyruszają w zdumiewającą podróż, aby uratować dwójkę przyjaciół uwięzionych w Pałacu Śmiechu, odkrywają potęgę przyjaźni i wspaniały dar, jakim jest rodzina.

[opis wydawcy]

Ramon | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Bardzo porządna lektura przygodowa. Nie tylko dla chłopców. Mamy tu i świat aniołów, i młodocianych gangów ulicznych (ale naprawdę młodocianych, całość jest lekka, spokojnie dla dzieci ok. 12 r.ż.).

Jakby się uprzeć to w całej opowieści można dopatrzeć się drugiego dna - potraktować ją jako metaforę zagrożeń, które niesie ze sobą współczesna cywilizacja. Dlatego nawet rodzice mogą z zainteresowaniem przeczytać Pałac Śmiechu.

Szkoda, że tak mało jest tych aniołów w książce. Autor pisząc o nich pokazuje, że albo czytał pisma mistyków z różnych części świata, albo sam doświadczył przeżyć mistycznych. "Mała" w powieści mówi tak:

"Jedna Pieśń to muzyka, która płynie przez serce wszystkiego. Dzięki niej świat się kręci, a gwiazdy świecą. Wszystko, co istnieje, każdy owad, kamień, drzewo i kwiatek, ma swoje imię w Jednej Pieśni. Miłość i Smutek, Śmiech, Gniew i Odwaga - wszystkie one mają tam też swoje miejsce i musi między nimi istnieć harmonia. Kiedy jeden z tych wątków oddzieli się...

milasuper11 | 2011-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo mi się spodobała.Była pełna strachu i niespodziewanych wydarzeń.Na końcu oczywiście wszystko dobrze się kończy.
Polecam książkę WSZYSTKIM!

Josemka | 2016-12-05

Ulubiona. Zapłakana 11 latka tęskniąca za mamą zaczytawszy się w niej zapominała o wszystkim.

Kinga-Kot-Blumi | 2015-09-26

Jedna z książkę dzięki którym zaczęłam czytać na większą masę . :D

Mia-Meow | 2011-07-05
Przeczytana: 2006 rok

Czytałam to jak byłam młodsza i bardzo mi się wtedy podobała

Myślę, że książka w sam raz dla dzieci w wieku ok. 8-10 lat, które lubią przygodówki w aurze fantastyki. Są tu zagadki, przygody, przyjaźń, tęsknota, magia, trochę strachu, trochę śmiechu.

Nie jest jakaś genialna, ale w końcu nie każda pozycja może być najwyższych lotów. A ta spełnia moje wymogi bycia porządną książką dla młodszych nastolatków. Nie wiem tylko, czy tempo wydarzeń nie jest zbyt małe.

Weronika Roguska | 2012-11-21

nie podobało mi się. książka dla dzieci. zbyt dużo fantazji.

AagnesS | 2014-08-30

Bardzo ciekawa książka i wciągająca.

Ola | 2010-08-12

książka taka sobie