Smoczy lot

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Septimus Heap (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Flyte
septimus, heap, magia

Kolejny tom bestsellerowej sagi o czarodziejach. Fascynujące przygody Septimusa, jego sześciu braci i księżniczki Jenny. Pierwszy tom odnosi ogromne sukcesy na rynku międzynarodowym oraz na rynku polskim. Książka nominowana do Książki Roku w portalu wp.pl w kategorii literatury zagranicznej. Okładka: miękka, Rok wydania: 2007,

Kyou | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Minął rok. Septimus, Uczeń Czarodziejki Nadzwyczajnej, pilnie pobiera nauki, co zdecydowanie nie podoba się jego najstarszemu bratu, Simonowi. Uważa on, że cudem odzyskany najmłodszy brat podstępnie zajął miejsce należne najstarszemu i wszelkimi siłami stara się doprowadzić do ostatecznej rozgrywki pomiędzy sobą a Septimusem. Simon coraz bardziej zwraca się ku Mrocznej Magii i skłonny jest zrobić wszystko, aby osiągnąć własne cele. Powraca zatem do Zamku, by porwać Księżniczkę Jennę. W wielkim niebezpieczeństwie znajduje się także Marcia, Czarodziejka Nadzwyczajna... Tajemniczy zielony kamień, który Septimus otrzymał w podarku od Jenny, córki nieżyjącej Królowej, okazuje się ni mniej, ni więcej, jajem smoka. Wskutek szczęśliwego zbiegu rozmaitych okoliczności, mały smok wylęga się i przysparza swemu opiekunowi niemałych strapień.

W porównaniu z poprzednią... Słaba. Totalnie słaba. Na pewno nie zabiorę się za trzecią część.

Aneta | 2013-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2013

Czytałam ją z długimi przerwami ale zawsze powracałam do niej z wielką chęcią. Przyjemnie się czytało. Sięgam po trzeci tom :)

Mimira | 2015-04-03

Jest to drugi tom serii "Septimus Heap" autorstwa Angie Sage. To cykl opowiadający o przygodach Septimusa i jego braci, których ma aż sześć oraz księżniczki Jenny. Septimus tym razem musi odnaleźć się w roli Ucznia Czarodziejki Nadzwyczajnej. Chłopiec początkowo czuje się zakłopotany, gdyż przez dziesięć lat jego bracia i rodzice myśleli, że nie żyje. Los wielokrotnie będzie stawiał przed nim coraz to trudniejsze zadania, ale z pomocą bliskich Septimus daje sobie radę.

- Sep, co to jest... tam... widziałem coś żółtego i błyszczącego.
Septimus omiótł spojrzeniem okoliczny mrok, wykorzystując sztuczkę z Armii Młodych - patrz kątem oka, by widzieć w ciemności. Ujrzał widok, którego się obawiał: otaczało ich mrowie zółtych oczu.
- Niech to gęś - mruknął.
- Gęsi? - powtórzył szeptem Nicko. - A, co za ulga. Przez chwilę myślałem, że to rosomaki.
- To są rosomaki. Cała masa.
- Ale mówiłeś coś o gęsiach. - Nicko wydawał...

Mynia19 | 2015-06-21
Przeczytana: 29 marca 2015

To chyba najlepsza część tej serii z których dotąd przeczytałam (a przeczytałam sześć tomów). Narodzenie się jakiegoś zwierzaka, czyli stworzenia które nie mówi, ożywiło trochę akcję. Jednak oczywiście dla głównego bohatera. Też coraz bardziej denerwowała mnie księżniczka Jenna, bohaterka. Wszystko wie, wszystko jej się udaje... Wychodzi bez szwanku z każdej sytuacji. I na dodatek wszyscy ją lubią. To stało się już troszkę męczące. Ale tak książka nawet ok.

Dark-Side | 2011-05-29
Przeczytana: 29 maja 2011

Świena i wciągająca. O wiele ciekawiej napisana od Zakazanej Magii. Dużo zzwwotów akcji i nowych bohaterów. POLECAM!!! Smoczy Lot wciągnął mnie niesamowicie. Wczoraj siedziałam przy nim do 2 w nocy i nie mogłam się oderwać. Mimo, że książka jest teoretycznie dla dzieci to uważam, że podobałaby się każdej osobie, której nie odrzucają smoki, magia i wymyślone krainy;)

Ciut gorsza niż pierwsza część, ale bardzo ciekawa. Nie mogę doczekać się 3. tomu.

Ania | 2010-08-14
Przeczytana: 23 lipca 2009

Długo, oj długo zabierałam się do przeczytania już drugiej części Sagi o Septimusie Heapie. Aż wreszcie postanowiłam, że nadszedł już na nią czas. Czas, w którym powinnam wziąć ją w swoje ręce i rozpocząć czytanie.

Czytało mi się łatwo, lekko, przyjemnie oraz szybko. Ułatwiała to na pewno całkiem spora czcionka i myślę, że także styl pisania autorki. Jednak do końca nie przypadł mi on do gustu. Nie wiem dlaczego odczułam to dopiero w drugim tomie, a nie w pierwszym. "Zakazaną magią" byłam wprost oczarowana, zdarzało się naprawdę wiele takich momentów, które tak bardzo wciągały, że ciężko było się oderwać od lektury. Tego niestety nie mogę powiedzieć już o Smoczym locie. Myślę, że może gdybym przeczytała tę serię kilka lat temu, (może nawet wystarczyłoby cofnąć się w czasie tylko o rok) spodobałaby mi się bardziej, gdyż jest chyba raczej przeznaczona dla tych nieco młodszych ode mnie czytelników.

Ale nie mogę też powiedzieć, że książka nie spodobała mi się ani trochę, bo pomimo...

Czarodziejka_02 | 2015-06-24

Uh... sama nie wiem czy gorsza czy słabsza od pierwszej. Ale czytając Smoczy Lot torchę bardziej przekonałam się do tej serii. Przy pierwszej części lekko się załamała, ale powlo zaczęłam się wkręcać w tą serię. Przy czytaniu drugiej części stwierdziłam, ze chcę dalej śledzić tą historię, może z tomu na tom będzie lepiej. Niestety trzecia część okazała się kompletną klapą i zraziłam się całkowicie.

Młodzieniec | 2014-01-11
Przeczytana: 2012 rok

Już pierwsza część nie była porywająca, ale ta to już po prostu gniot :)
Wygląda to tak, jakby autorka na siłę napisała kontynuację pod naciskiem wydawców liczących na równie wysokie zyski, jak przy 1-szej części. Nie polecam.

Pięknanieznajoma | 2013-05-04
Przeczytana: 03 maja 2013

drugi tom sagi o siódmym synu siódmego syna bardzo ciekawy, wciąga tak silnie jakby ktoś użył Magnesu:) Polecam, jeśli ktoś cierpi Znużonu Totalus.