Historia kultury Hip-Hop w Polsce 1977-2002

Wydawnictwo: Wydawnictwo Niezależne
hip-hop, Magik, popularnonaukowa
popularnonaukowa
Klaudia

Książka o hip-hopie w Polsce, jej autorem jest Andrzej Buda. Zawiera kilka tysięcy faktów – od wspomnień Druha Slawka, który pod koniec lat 70. usłyszał Rapper's Delight, poprzez początki polskiego breakdance'a, aż po konflikty między Mezem i Mesem i powstanie Hemp Gru.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_kultury_hip-...(?)

źródło okładki: http://images.gildia.pl/_n_/sklep/10/10639-180.jpg

Norweg | 2015-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2002

Już Eldo w jednym z wywiadów w czasach płyty Eternia powiedział, że ceni akurat pierwsze wydanie Historii kultury hip-hop w Polsce jeszcze z 2001 roku, już dziś niedostepne. Tutaj mamy wydanie drugie, poprawione i aktualizowane do 2002 roku, kiedy hip-hop w Polsce przeżywał szczyt popularności, a składały sie nań 4 elementy: rap, graffiti, breakdance i DJing. Atutem książki są tysiące faktów, ciekawych wypowiedzi i to w czasach, kiedy zamiast Internetu źródłem wiedzy o kulturze hip-hop była TV, hiphopowe audycje w radiu i gazety, a także osobiste znajomości autora z raperami.

Maksymilian Stachnik | 2012-12-21

Książka jest tragiczna, nie warto ją kupować.
Ma multum błędów merytorycznych, stylistycznych, gramatycznych. Ponadto bardzo dużo literówek. Samo 'dzieło' składa się w zasadzie z przeklejonych wywiadów i wypowiedzi muzyków i nic poza tym! Nie do wiary, że był ktoś w stanie coś takiego wydać. A sam autor, znany w kręgu polskiego rapu, jest niesamowity (oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu) - co krok ujawnia na łamach stron swoje preferencje polityczne i punkt światopoglądowy, pisząc non stop a agenturalnych mediach, żydokomunie (!), agentach, itp. Jeden wielki dramat.

Dawid Bartkowski | 2013-11-24

Błędy, fatalna jakość wydania, szukanie jakiś spisków. Okładka robiona chyba w paincie metodą kopiuj-wklej na odwal się... Nie polecam, brak ciekawych treści. Dla mnie kupno tego czegoś było stratą pieniędzy i czasu na przeczytanie tego. Po lekturze już wiem dlaczego poprzedni właściciel się tego pozbył... Od siebie - nie polecam.

Wioletta Psiuk | 2014-07-21

Pierwsza książka dotycząca hip hopu w Polsce. Ciekawa pozycja dla fanów i dla tych, którzy chcą zasięgnąć języka w temacie. Polecam!

Piotr Młodzianowski | 2016-09-12
Marek | 2016-07-09