Historia Rocka Popu i Hip Hopu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Niezależne

Okładka: miękka,

Dawid Bartkowski | 2013-11-24

Przedruki rankingów kilkunastu muzycznych czasopism plus krótkie wprowadzenie autora na początku każdego rocznika daje najgorszą książkę jaką czytałem w życiu. No i te obrazki wchodzące (!!!) na tekst.

Norweg | 2015-12-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2006

Pierwsza w świecie książka poświęcona analizie historii rocka, ale z punktu widzenia krytyków muzycznych, którzy od prawie pół wieku corocznie tworzą rankingi najlepszych płyt za dany rok kalendarzowy. Oprócz oryginalnych, cytowanych źródłowych zestawień z ponad 30 czasopism brytyjskich i amerykańskich, przedstawia też OBIEKTYWNE listy najlepszych albumów okiem krytyków, co jest możliwe, gdyż autor zajmuje się zawodowo fizyką, statystyką i ekonomią. Każdy rok poprzedzony jest kilkustronicowym wstępem o najbardziej cenionych artystach - od Boba Marleya, Steely Dan czy Queen aż do Kanye Westa i Arctic Monkeys. Dla profesjonalnych dziennikarzy muzycznych i fanów - pozycja obowiązkowa.

Mateusz | 2011-04-07

W moim odczuciu bardzo słaba książka.

Kasia Ciupak | 2014-02-12
kasidy | 2013-08-05